8570 Gali Nuva

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
mara55o
Posty: 29
Rejestracja: 2012-07-19, 22:09
Lokalizacja: Rozdrażew\Krotoszyn
brickshelf: mara55o

 

8570 Gali Nuva

#1 Post autor: mara55o »

Coś na te gorące dni przydałoby się na ochłodę. Każdy by pewnie chętnie pobył we wodzie dlatego na te gorące dni Gali Nuva, Toa pochodząca z otchłani.
Pamiętam jak dzisiaj, że nabyłem go w 2003 roku w Tesco w Bydgoszczy będąc na wakacjach.

Gali Nuva wpadła mi od razu w oko, może dlatego, że lubię niebieski kolor bądź morską bryzę ? Jedno wiem na pewno: nie żałuję jej kupna ! :D Ach będąc 13-nastolatkiem (do dzisiejszych czasów "komputerów i telefonów komórkowych" nawet nie porównuje) miałem radochę, że sam mogłem ją kupić :D Zadowolony wyszedłem z puszeczką i szczęśliwy, że mam swojego pierwszego Bionicle !

Później kupiłem jeszcze parę innych zestawów z Bionicle, ale po pewnym czasie nastało "dark age". A później tylko Castle, Vikings...
Cóż wróćmy do recenzji bo za bardzo się rozmarzyłem i za bardzo chcę wrócić do tych lat.
Mimo, że to mój debiut z recenzją na LUGPolu zapraszam do miłej lektury (wszelka krytyka mile widziana).
Brałem przykład z KUKUSa którego pozdrawiam.

8570

Obrazek


Obrazek

Seria: Bionicle / Toa Nuva
Rok produkcji: 2002
Liczba klocków: 44
Liczba figurek: 0
Cena: dawniej ok. 30 zł (ja nabyłem za 29,89 zł dokładnie), obecnie 15-20 zł na Allegro

SPIS CZĘŚCI
PEERON
BRICKLINK
BRICKSET


Obrazek

Historia Gali
Po podziemnej walce z Bahrag, bliźniaczymi królowymi rojów Bohrok, Toa Mata spadli do sześciu gigantycznych rur. Każdy został zanurzony w Energetycznym Protodermis, którego znana jest zdolność do przekształcenia tych, których jest to przeznaczenie i niszczenia tych, którzy nie są przeznaczeni do przemiany. Zamiast być zniszczonymi przez substancję, z Toa Mata powstali nowi Toa, którzy mieli nowe zbroje, nowe narzędzia i nowe Maski.

Po przemianie w Gali Nuva, Gali otrzymała maskę Kaukau Nuva, której moc została zwiększona. Dodatkowo moc tę mogła dzielić z pozostałymi Toa Nuva. Prócz zwiększonej mocy Wody, Gali uzyskała srebrną zbroję i dwa wodne topory, których mogła używać jako płetwy do nurkowania.

Symbol Gali Nuva, wyciągnięty z wód zatoki Gali.

MASKA - KAUKAU NUVA
Obrazek Obrazek Obrazek

Kaukau to Maska Wodnego Oddechu. Pozwala posiadaczowi na oddychanie pod wodą . Dzięki niej Gali Nuva może także szybko przemieszczać się po dnie morza otaczającego Mata Nui.

BROŃ
Aqua Topory to broń Toa Gali Nuva. Mogły być dołączone do nóg, służyć jako płetwy do nurkowania, dzięki temu jest najszybszą i najsilniejszą istotą w podwodnym świecie, lub do użycia broni konwencjonalnej. Były również postrzegane w formie połączenia, tworząc deskę surfingową, w sposób podobny do Mieczy Magmy Tahu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Puszeczka jest zrobiona z dobrej jakości plastiku. Nawet po upływie 10 lat z plastikiem się nic nie stało.
U mnie naklejka na puszce była nierówna naklejona (co widać na zdjęciach), no ale kto kiedyś patrzył na to.
Ważne było co jest w środku.
Przykrywka ma miejsce na axle. Jak ja ją użyłem dowiecie się w późniejszej części recenzji.
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

- instrukcja ma 36 stron (dokładnie policzone)
- 16 stron to instrukcja właściwa jak ją złożyć
- 4 następne strony to jak ją podrasować (ruszanie korbką by ruszał ręką, założenie płetw, zamiana axlepina na zębatkę)
- reklama innych Toa
- instrukcję do budowy większego Bionicle
- reklama innych masek

Dodatkowo była dodana inna książeczka która u mnie zachowała się w nienagannym stanie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Znajdują sie tutaj:
- komiks
- reklamę gry
- reklamę innych zestawów ( Racers, Sports )
- zestawy Bohrok

Znalazłem również komiks z chipsów prawie kompletny :D

Obrazek Obrazek
Obrazek

Obrazek

Tak rozebrać ją na części pierwsze... ech ;)

Ciekawe elementy:
- zbroja
- topory
- zębatki
- axle 1x3 ze studem

Opłacało się o nią dbać, mam 100% kompletną :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jako model nie budzi dla mnie zastrzeżeń. Była pierwszym Bioniclem, którego zyskałem w posiadanie. Model bardzo ładnie się prezentuje i ta kolorystyka.
Dla mnie zawsze będzie tą pierwszą. Jest bardzo bawialna i bardzo ruchliwa.
Zawsze sobie wyobrażałem jak toporami miażdżyła skały.. ach ta wyobraźnia :)

Od czasu gdy do kina weszło LOTR miałem skojarzenie Gali Nuvy (mimo, że to ona) z pewnym krasnoludem..
Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Tak właśnie użyłem przykrywkę. Gali bardzo ładnie się prezentuje na półeczce. Wygląda jakby naprawdę płynęła pod wodą.

Obrazek
-no to zobaczymy czy dobrze naostrzone topory..
Obrazek
CIACH !
-działają bez zarzutu

Obrazek

Dla mnie pozostanie pierwszą z pierwszych Bionicle. Model jak najbardziej za i do tego ONA nie on. Kobieta-Bionicle :)
U mnie ma honorowe miejsce na półeczce nad monitorem. Gdy zawsze na nią patrzę przypomina mi się tamten czas i radość z jej kupna. Mimo upływu lat nadal mi się podoba i nie zamieniłbym jej na innego.
Zestaw dla dzieci będzie bardzo bawialny. Godny polecenia i sam ten zestaw polecam i do tego bardzo gorąco.

Obrazek

++ bawialność
+ funkcjonalność
+++ ONA (płeć żeńska) :D
+ maska Kaukau
+ teraźniejsza cena
+ kolorystyka przybliżona do morskiej

GALERIA BS
Ostatnio zmieniony 2012-07-30, 18:48 przez mara55o, łącznie zmieniany 1 raz.
FOREVER LEGO

Daedagor

#2 Post autor: Daedagor »

Zawsze u Gali Nuva podobała mi się maska (nie wiem czemu, przypominała mi twarz smoka). I chyba to tyle, jakoś nie bardzo przepadałem za Toa Nuva, bo Mata i tak pozostaną najlepsi i najfajniejsi. Co nie oznacza, że Nuva są brzydcy. Gali i tak jest najładniejsza z Nuva, no może na równi z Lewą.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#3 Post autor: KUKUS »

mara55o pisze:Brałem przykład z KUKUSa którego pozdrawiam.
ja również Cię pozdrawiam :P
Widzę, że nie tylko ja miałem przygodę z Bionicle ;)

Gali z tej pierwszej serii była moim pierwszym Toa i ogólnie pierwszym Bionicle w kolekcji.


Ogólnie rzecz biorąc recenzja jest dobrze podzielona, ale proponowałbym zrobić w niej kilka poprawek.

Co proponowałbym zmienić w recenzji:
- klik w zdjęcie główne = teleport do galerii
- piszesz o symbolu Gali-Nuva, ale nie pokazałeś jej w recenzji
- tekst czyta się nieźle, ale kilka sformułowań proponowałbym poprawić, np. "Była pierwszym Bioniclem którego zyskałem w posiadanie" -> "Była moim pierwszym Bionicle". Ogólnie to proponowałbym jeszcze raz, na spokojnie przeczytać całość, poprawić brakujące przecinki.
- światła na zdjęciach

Plusy:
+ dobrze, że napisałeś o nierównomiernie naklejonej ilustracji na opakowaniu, bo teraz jak się przyjrzałem to stwierdzam, iż u mnie jest identyczna sytuacja.
+ dobrze, że pamiętałeś o dodatkach, to wzbogaca recenzję
+ dobrze, że zadbałeś o oddzielenie poszczególnych fragmentów grafiką, mam tylko nadzieję, że inni nie będą się o to czepiać ;)
+ zdjęcia są wyraźne, tło jednolite, a części są dobrze wyeksponowane
+ dodatki typu komiksy z chipsów

Toa Gali jest raczej ok, ale jej maska średnio mi się podoba - głównie przez te nozdrza. Niemniej, mając w posiadaniu jeszcze Gali z pierwszej generacji, można zbudować całkiem fajnego Toa.

Daedagor pisze:Gali i tak jest najładniejsza z Nuva, no może na równi z Lewą.
Dla mnie Lewa-Nuva zawsze będzie numerem 1 ;)
Ostatnio zmieniony 2012-07-30, 14:14 przez KUKUS, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#4 Post autor: Legofan »

A to jest mój drugi zestaw Bionicle jaki posiadam, no i mój drugi ulubiony. Wg mnie jest to także bardzo ładnie wykonany model, choć za tymi Bioniclami/Hero Factory zbytnio nie przepadam.
Recenzje przyjemnie się czyta, nie mam zarzutów.

PS Nie wiedziałem, że to ona :D

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#5 Post autor: Benny »

Zawsze lubiłem jej toporki. Miały chyba najlepiej wyglądający tryb łączenia z nogami. To zresztą też wyróżniało drużynę Toa Nuva, wielka funkcjonalność uzbrojenia. Dodawało to sporo bawialności.

Jednak samą Gali wolę w wersji Mata, jakaś taka zgrabniejsza mi się wydaje. W wersji Nuva drażni mnie maska i nogi Nuva użyte jako ręce. Była to niestety jedna z gorszych części na wyposażeniu bioniclowego MOCarza.

A mój prywatny ranking Toa Nuva przedstawia się następująco: 1. Tahu, 2. Lewa, 3. Kopaka, 4. Pohatu, 5. Gali, 6. Onua.
Ostatnio zmieniony 2012-07-30, 19:18 przez Benny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#6 Post autor: nori »

mara55o gratuluję bardzo dobrego debiutu w dziale recenzje, czekam na więcej i mam nadzieje, że na Twój warsztat trafią nie tylko Bionicle.
Ostatnio zmieniony 2012-07-31, 06:21 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

ODPOWIEDZ