4432 Garbage Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#16 Post autor: aditoma »

Dobra recenzja. Uwielbiam City i zestawik na 200% wyląduje u mnie na półce.
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#17 Post autor: 3dom »

panrysiek pisze: A w leśnej policji jest G-klasa :) Wzorce mają dobre!!
I pseudo-Unimog w 4205 ;) Fajne są te nowe zestawy City.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

panrysiek

#18 Post autor: panrysiek »

Unimog jest też w 'Red Cargo Train'.

zoimild

#19 Post autor: zoimild »

Nie podoba mi się wielkość belki sygnalizacyjnej na klapie jest zdecydowania za duża, samochodzik zdecydowanie fajny, ale ta klapa z belka trochę przesadzona.
Ostatnio zmieniony 2012-07-28, 19:34 przez zoimild, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: nuker »

Ja dostałem w dzieciństwie tę śmieciarkę. Trochę kilometrów po ulicach lego u mnie zrobiła. W tamtych czasach nie było mowy o naklejkach i nadruki są do dzisiaj widoczne chociaż fakt faktem są już trochę zmazane, ale po tylu latach nie ma co się dziwić.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#21 Post autor: Bricksley »

nuker pisze:W tamtych czasach nie było mowy o naklejkach
Owszem była mowa, aczkolwiek nie w takich ilościach jak dzisiaj :) http://www.bricklink.com/catalogList.as ... &catID=160
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: nuker »

Karol pisze:Owszem była mowa, aczkolwiek nie w takich ilościach jak dzisiaj :) http://www.bricklink.com/catalogList.as ... &catID=160
Uuu, nie wiedziałem nawet. Najwyraźniej rodzice słusznie wybierali zestawy i nie trafiałem na naklejki:)
Dzięki za info.

Awatar użytkownika
Jarząb
Posty: 132
Rejestracja: 2012-05-07, 09:22
Lokalizacja: Ostróda
brickshelf: jarzab

 

#23 Post autor: Jarząb »

Polip pisze:Kabina nie posiada drzwi...
Dla mnie to dyskwalifikujące dla modelu. W końcu lego to nie model do sklejania a jednak pewna funkcjonalność.

Poza tym coraz bardziej widzę tendencję do tego, by iść na łatwiznę. Projektanci zamiast pokombinować z grillem z przodu po prostu dadzą naklejkę i po sprawie...

Ogólnie model na pewno bardzo ładnie prezentuje się na półce, szkoda jedynie w/w wad.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#24 Post autor: M_longer »

Jarząb pisze:Dla mnie to dyskwalifikujące dla modelu. W końcu lego to nie model do sklejania a jednak pewna funkcjonalność.
Mmhmm... dlatego dużo rzeczy (między innymi to że to klocki) stoi na przeszkodzie, by samemu wstawić tam drzwi.
Jarząb pisze:Poza tym coraz bardziej widzę tendencję do tego, by iść na łatwiznę. Projektanci zamiast pokombinować z grillem z przodu po prostu dadzą naklejkę i po sprawie...
A tak, a kojarzysz TAKIE zestawy?

Obrazek

Jeśli dla Ciebie obecne zestawy City są zbyt proste, to jakie te muszą być?

Awatar użytkownika
Jarząb
Posty: 132
Rejestracja: 2012-05-07, 09:22
Lokalizacja: Ostróda
brickshelf: jarzab

 

#25 Post autor: Jarząb »

M_longer pisze:
Jarząb pisze:Dla mnie to dyskwalifikujące dla modelu. W końcu lego to nie model do sklejania a jednak pewna funkcjonalność.
Mmhmm... dlatego dużo rzeczy (między innymi to że to klocki) stoi na przeszkodzie, by samemu wstawić tam drzwi.
Jarząb pisze:Poza tym coraz bardziej widzę tendencję do tego, by iść na łatwiznę. Projektanci zamiast pokombinować z grillem z przodu po prostu dadzą naklejkę i po sprawie...
A tak, a kojarzysz TAKIE zestawy?

Obrazek

Jeśli dla Ciebie obecne zestawy City są zbyt proste, to jakie te muszą być?
Podałeś jedne z najprostszych zestawów.

Może warto porównać z
Obrazek

Zaledwie 106 elementów, więc tylko połowa tego, co w zielonej śmieciarce a udało się zmieścić drzwi i nie ściemniać naklejkami. I to wszystko 25 lat temu :) Chyba się starzeje, bo starsze modele o wiele bardziej do mnie przemawiają.
Ostatnio zmieniony 2012-07-30, 20:10 przez Jarząb, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#26 Post autor: Prezes »

Odkopię temat, bo wczoraj odebrałem zestaw 4432 i to, jak zauważyłem, w nowym, bardziej pękatym opakowaniu - made in 2013.

Karton jest krótszy - 26cm (miarka na zdjęciu), zamiast 35cm ale i wyższy ok. 1cm od wersji pierwotnej. Tył również zmodyfikowany i zawiera już zdjęcia zestawów 60016, 60017 i 60018 z 2013 roku. Przyznam szczerze, że bardziej podoba mi się nowe opakowanie. Umiejętnie dopasowane do zawartości.

Obrazek Obrazek

Nie chcę się rozpisywać na temat detali, Polip zrobił to już niemal rok temu. Opiszę na szybko jedynie plusy i minusy, które ja bym dodał do recenzji:

PLUSY:
- zgrabna konstrukcja
- świetne kolory (barwy jak firma ProNatura)
- ciekawa konstrukcja kabiny
- przyciemnione szyby
- ciekawie rozwiązana konstrukcja mechanizmu wrzucania śmieci do śmieciarki
- dużo pomarańczowych świateł
- ukryto jajecznicę
- mało etykiet
- nie ma kubka w kabinie ;-)

MINUSY
- po co ten czerwony klocek w dachu ??? :-(
- model ma lekko zaburzone proporcje: kabina jakby odpadała od reszty, lekko wyżej mogłaby być
- dlaczego pozostawiono otwartą kabinę, a także skrzynię ze śmieciami ?
Obrazek Obrazek
- dodałbym małego klocka do podtrzymania skrzyni kiedy nie musi być przechylana - bez tego jedynie za kabinę można przenosić całość. Reszta ruchoma. To także sprawia wrażenie, iż skrzynia lekko odstaje od podwozia - jakby klocki były krzywe.
- jajecznica (mimo, iż skrzętnie ukryta) :-)
Obrazek Obrazek
- światła stop dałbym kwadratowe zamiast okrągłych

Całość, to ciekawy model, ale chyba spodziewałem się więcej...
Obrazek

Nie zauważyłem różnic w zawartości, ilości klocków czy pakowaniu w woreczki. Nawet części które zostały są identyczne do tych prezentowanych przez Polipa.

Awatar użytkownika
adamski
Posty: 80
Rejestracja: 2014-02-23, 12:41
Lokalizacja: Wielka Brytania
brickshelf: adamski

 

#27 Post autor: adamski »

Pozwolę sobie odświeżyć temat, z racji tego, że stałem się niedawno posiadaczem tego zestawu, oraz że zauważyłem pewną istotną różnicę w konstrukcji śmieciarki. Ale od początku.
Nowe zestawy City traktowałem do niedawna raczej jako ciekawostkę (większy sentyment mam do starej serii Lego System), bez zamiaru kupna któregokolwiek z nich. Tak się jednak złożyło, że wypatrzyłem tę śmieciarkę na wyprzedaży w pewnym brytyjskim markecie. Zestaw był przeceniony, kolejno z 16 na 14, 12 i ostatecznie 8 funtów (jak się okazało tydzień później, zostało jeszcze kilka pudełek do wzięcia za 5...). Stwierdziłem, że za tyle to mogę zaryzykować, mimo wymownego spojrzenia mojej wybranki ("Chyba żartujesz?!), i tak oto zostałem posiadaczem tego pięknego, zielonego wehikułu.
Pierwsze wrażenie - ogromne pudło. Stanowczo zbyt duże, spokojnie mieści złożoną śmieciarkę, pudełko z 6669 - Diesel Daredevil i jeszcze zostaje trochę miejsca. Jeśli miałbym dopatrywać się jakiegoś uzasadnienia dla takiego rozmiaru pudełka, to chyba tylko frajda z otrzymania "dużego" prezentu (to nic, że właściwy model jest sporo mniejszy, ważne że dziecko dostało ogromne pudło :)). Instrukcja - spora książka, tutaj również muszę stwierdzić przerost formy nad treścią.
Sam model - wspaniały! Muszę docenić fakt, że projektanci zestawów wreszcie się przełamali i postanowili uwydatnić różnicę między ciężarówkami a osobówkami w serii City - 6 studów szerokości to rozsądne minimum. Model bardzo przypomina prawdziwe śmieciarki poruszające się po ulicach. Osobiście doszukiwałbym się podobieństwa do brytyjskich śmieciarek Dennis Eagle (na zdjęciu w nieco innym wariancie, z bocznym załadunkiem, ale występują również w tradycyjnej wersji):
Obrazek
Warto zwrócić uwagę na pewną ciekawostkę, będącą edukacyjnym walorem zestawu. W komplecie otrzymujemy dwa pojemniki na śmieci - jeden szary, drugi zielony. Do szarego wrzucamy "zwykłe" śmieci, do zielonego resztki żywności, które mogą być później przetworzone. Tak też jest w rzeczywistości, na przykład w Wielkiej Brytanii i pewnie w wielu innych krajach europejskich.
Wszystko dobrze wygląda i tak samo działa, jednak któryś z inżynierów wykazał się pewną nadgorliwością i w kolejnej modyfikacji zestawu wprowadzono takie oto "usprawnienie":
Obrazek
W rzeczywistości wygląda to tak:
Obrazek
Nie wiem, co miały na celu te cztery dodatkowe klocki, ale z pewnością nie dodają one ani uroku, ani funkcjonalności - wręcz przeciwnie. Jako pierwszy mamy element, który minimalizuje tarcie (wytwarzane tylko przez siebie samego), jako drugi - klocek który skutecznie będzie haczył o dywan i sprawiał, że odwłok śmieciarki będzie "kłapał" podczas jazdy. Na szczęście nie są to elementy obowiązkowe - niczego nie wzmacniają ani nie podtrzymują w konstrukcji.
Nie mogę również przejść obojętnie obok naklejek. Niby nie ma ich dużo, w razie niepowodzenia w przyklejeniu możemy jeszcze skorygować ich położenie albo po prostu skorzystać z zapasowego arkusza, niby dodają uroku całości, ale... No właśnie. Dlaczego producent nie zdecydował się na nadrukowanie ich na elementach? Przecież nie są to skomplikowane nadruki - 1 do 2 kolorów na pojedynczej naklejce, proste kształty - czasem na reklamowych długopisach nadruki są bardziej złożone i kolorowe, a koszt wykonania stempla jest groszowy jak na seryjną produkcję.
No i jeszcze jedna kwestia - zabrakło chociażby zdjęcia modelu alternatywnego... Czy aby na pewno z tylu elementów nie da się zbudować nic więcej niż taką akurat śmieciarkę?
Podsumowując - świetny model, dobry na początek kolekcji. Na pewno sprawi niemałą frajdę niejednemu dziecku i AFOLowi ;) Minusy: niepotrzebna modyfikacja spodu odwłoka, brak modelu alternatywnego, naklejki, za duże pudło i instrukcja (te ostatnie to już cecha wspólna nowych zestawów, jak zdążyłem się zorientować).
Ostatnio zmieniony 2014-03-03, 16:06 przez adamski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#28 Post autor: Bartex0805 »

Odnośnie wpisu wyżej, to nie wiem co udało by się sensownie wyglądającego zbudować z tego mixu kolorystycznego, zwłaszcza w środku śmieciarki. Jak coś się uda Tobie zbudować i będzie to w miarę dobrze wyglądać to Cię pochwalę. Sam zestaw do mnie nie przemawia ze względu na inny odcień koloru zielonego.

Awatar użytkownika
ZepsutyKlocek
Posty: 49
Rejestracja: 2014-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wieruszów

#29 Post autor: ZepsutyKlocek »

Obrazek

Boże, co to za łyżwa? :)

dlaczego u Ciebie Prezes tego klocka nie ma? Wyciągnąłeś czy masz jakąś inną wersję? Bo nawet na pudełku u Ciebie go nie ma .. U mnie w sumie też..

Skoro nie ma go na zdjęciach, to po co go tutaj dali ?
Ostatnio zmieniony 2014-12-29, 23:14 przez ZepsutyKlocek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#30 Post autor: Bricksley »

ZepsutyKlocek, przeczytaj 2 posty wyżej to się dowiesz skąd ta modyfikacja :)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ