9462 The Mummy

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#16 Post autor: nori »

Prośba do posiadaczy tego zestawu, ewentualnie osób które mają zamiar go zakupić: możecie określić gdzie kupowaliście zestaw, czy mumia świeci, i czy jest to zaznaczone na pudełku oraz w instrukcji?
Pytam, gdyż od TLG dostałem taką informację:
Jesli chodzi o mumie w zestawie 9462 The Mummy - ten element rowniez nie jest fosforyzujacy. Design tego elementu zostal bowiem jakis czas temu zmieniony, aby podporzadkowac go europejskim wymaganiom jakosci i tych fosforyzujacych nie mamy juz niestety w magazynie.
Ostatnio zmieniony 2012-08-13, 06:18 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#17 Post autor: bacon »

nori pisze:Prośba do posiadaczy tego zestawu, ewentualnie osób które mają zamiar go zakupić: możecie określić gdzie kupowaliście zestaw, czy mumia świeci, i czy jest to zaznaczone na pudełku oraz w instrukcji?
Czyli zmienili figurkę w międzyczasie? Na rynku będą dwie wersje zestawu ze świecącą mumią i zwykłą? Rarytas...

Awatar użytkownika
bezetkace
Posty: 61
Rejestracja: 2012-03-13, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: bezetkace
Kontakt:

 

#18 Post autor: bezetkace »

nori pisze:Pytam, gdyż od TLG dostałem taką informację:
Jesli chodzi o mumie w zestawie 9462 The Mummy - ten element rowniez nie jest fosforyzujacy. Design tego elementu zostal bowiem jakis czas temu zmieniony, aby podporzadkowac go europejskim wymaganiom jakosci i tych fosforyzujacych nie mamy juz niestety w magazynie.
"Ten element" - to konia też to dotyczy, czy czegoś innego?
"We're from the Planet Duplo. We are here to destroy you."

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#19 Post autor: nori »

Koń zostaje fosforyzujący. Zmiana dotyczy też jeszcze jednego albo dwóch zestawów. Jeszcze do końca nie wiem - niucham co i jak. ;)
Ostatnio zmieniony 2012-08-13, 09:28 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#20 Post autor: Innos »

Jesli chodzi o mumie w zestawie 9462 The Mummy - ten element rowniez nie jest fosforyzujacy. Design tego elementu zostal bowiem jakis czas temu zmieniony, aby podporzadkowac go europejskim wymaganiom jakosci i tych fosforyzujacych nie mamy juz niestety w magazynie.
Pewnie mydło w roli złota w Piratach z Karaibów też nie spełniało europejskich norm. ;-) I choć TLG znowu mogło troszkę podpaść fanom, to z drugiej strony akurat w przypadku mumii to nie jest taka zła zmiana, skoro to fosforyzowanie i tak w jej przypadku nie wyszło. Tylko szkoda, że zauważyli to dopiero po wprowadzeniu produktu na rynek, trochę to dziwne, że europejskie normy zaskakują europejską firmę.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#21 Post autor: GrublukTheGrim »

Ja swój zestawik kupiłem w sklepie Lego Circoloco W-wa ul. Grochowska.
Mumia świeci, jest to zaznaczone na pudełku w ten sam sposób co na fotce z recenzji Noriego.

Ciekawa sprawa. Wycofują, ponieważ mumia świeci znacznie słabiej niż koń?...
Ostatnio zmieniony 2012-08-13, 09:44 przez GrublukTheGrim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bezetkace
Posty: 61
Rejestracja: 2012-03-13, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: bezetkace
Kontakt:

 

#22 Post autor: bezetkace »

trochę to dziwne, że europejskie normy zaskakują europejską firmę.

Może gdyby części też były europejskie, to by się prędzej dowiedzieli,
a w Chinach pewnie nie było komu testować.
Ostatnio zmieniony 2012-08-13, 15:48 przez bezetkace, łącznie zmieniany 1 raz.
"We're from the Planet Duplo. We are here to destroy you."

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#23 Post autor: Hegemon »

Swój zakupiłem na allegro. W instrukcji znajduje się informacja o świeceniu mumii. Sama mumia również świeci.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
bezetkace
Posty: 61
Rejestracja: 2012-03-13, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: bezetkace
Kontakt:

 

#24 Post autor: bezetkace »

Odebrałem dziś przesyłeczkę ze Smyk.com (32,99 z odiobrem w salonie Empik).
Zestaw z pierwszej fali - ze świecącą mumią na pudełku, instrukcji i na klocku. :P

* Pudełko niestety nie było idealne.
Owinięte podwójną przezroczystą folią, co spowodowało lekkie zgniecenie dwóch brzegów.
"We're from the Planet Duplo. We are here to destroy you."

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#25 Post autor: tybort »

nori pisze:Koń zostaje fosforyzujący. Zmiana dotyczy też jeszcze jednego albo dwóch zestawów. Jeszcze do końca nie wiem - niucham co i jak. ;)
I co wyniuchałeś?

Podobnie jak bezetkace swój zestaw kupiłem w Smyku za pośrednictwem Empiku (dzięki za posta powyżej!) i moja mumia również świeci a stosowna informacja obrazkowa pojawia się na pudełku oraz w instrukcji. To moje pierwsze spotkanie z MF i, mam nadzieję, nie ostatnie (choć pozostałe zestawy z mojej listy wymagają już ciut większych nakładów).

Ann Lee jest po prostu świetna. To oczywiście ta minifigurka była przyczyną zainteresowania zestawem. Ma fenomenalną główkę, wreszcie kobieta, która nie tylko ładnie wygląda ale też potrafi o siebie zadbać. Brawo! Do tego dochodzi piękny, uniwersalny tors i uniseksowe spodenki pasujące doskonale do klimatów Castle/Fantasy. Jestem urzeczony.

Oprócz Ann Lee oczywistym powodem zakupu jest nieumarły koń. Jest to dla mnie element nowy i zostałem mile zaskoczony dostrzegając możliwość wpięcia uzdy w zęby konika. Rzadko przerabiam zestawy, ale tutaj natychmiast dodałem sznureczki z kolekcjonerskich minifigów. Mumia od razu lepiej się prezentuje.

Co do pojazdów w zestawie to muszę powiedzieć, że zaskoczyła mnie konstrukcja helikoptera. Jakoś nie przyglądałem się mu przed kupnem więc nie zwróciłem na to uwagi, a tymczasem nie jest to zwyczajna konstrukcja "klocek na klocku". Jasne, że jest pokraczny i raczej mi się nie podoba, ale składa się, tak myślę, z dość nietypowych klocków i, przynajmniej w jednym przypadku, połączonych w ciekawy sposób - mam tu na myśli plate'a z clipem wpiętego do góry nogami w tego plate'a z dziurką na dole helikoptera. Mam wrażenie, że dział Designu musiał się chwilę zastanowić zanim przepuścił taki model (vide sławny pdf z instrukcjami jak nie składać klocków).

I na koniec jeszcze jedno spostrzeżenie: zaskakująco ładny ten fioletowy kamień :)

Awatar użytkownika
bezetkace
Posty: 61
Rejestracja: 2012-03-13, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: bezetkace
Kontakt:

 

#26 Post autor: bezetkace »

Btw. teraz w Smyku jest 10% zniżki, więc np. Mumia z odbiorem w salonie kosztuje
poniżej 30 PLN.
Kod: P5iE3 .


A co do świecenia w ciemności, mam już info.
Wycofane i zastąpione zostaną wszystkie elementy ze świecącym nadrukiem
- czyli np. tors mumii i naklejka nakarawanie.
Nie dotyczy to zwykłych, świecących elementów - np. duchy.

Podobno nowej, uaktualnionej fali na rynku jeszcze nie ma (aczkolwiek ktoś wyżej pisał, że mumie w magazynie LEGO PL już nie są takie straszne i nie świecą).
"We're from the Planet Duplo. We are here to destroy you."

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#27 Post autor: 3dom »

Byłem przed chwilą w Leclercu (Bielany), zestaw ten jest tam za 29,99, co ciekawe nie jest to żadna promocja i tyle samo kosztuje mniejszy 9461. Dziwne.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ