[MOC] Hildegarda z Bagien

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

[MOC] Hildegarda z Bagien

#1 Post autor: Sorrow »

Obrazek

Przedstawiam Wam MOC, który popełniłam podpuszczona przez Lugominę. Zaczęło się od tego, że skuszona recenzją Lugominy, kupiłam impuls [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=11875] 7955 [/URL]. Szybko jednak zaczęłam marudzić, że smoczy czarodziej wygląda zbyt groźnie (boję się klaunów, [EDIT: trolli], zombie i niektórych czarodziejów, cóż począć...) i muszę przerobić go na czarodziejkę. Jej Manipulatorskość zażądała też winietki, a ja znów dałam się zmanipulować.

Oto winietka:
Brickshelf
Flickr

Jak widać, trochę mi się rozpełzła – wszystko zmieściłoby się na mniejszej podstawce. Zdjęcia kuleją i w dodatku czyściłam je w Paintcie (proszę nie szydzić!:P)... No ale mam nadzieję, że przygoda rycerzyka i bezlitosnych czarownic trochę Was rozbawiła:]

PS
Podziekowania dla Jej Manipulatorskości & Scrata za zachętę oraz dla Hippotama & Szarika za instrukcje, jak zrobić miniaturkę i łącze:)
Ostatnio zmieniony 2010-06-13, 20:04 przez Sorrow, łącznie zmieniany 2 razy.

lordofdragonss

#2 Post autor: lordofdragonss »

Biedny pan rycerz... Czym on zawinił...

Bardzo ładna kolorystyka mebli :P

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#3 Post autor: lugomina »

Ale super, ze sie dalas zmanipulowac! :)

Serdeczne gratulacje prezentacji pierwszej winietki!
Twoje zdjecia sa tak czytelne, ze nie trzeba ich specjalnie przerabiac. Ale jakbys kiedys potrzebowala pomocy z obróbka fotek, to sluze trickami z mego Fotoszopa :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#4 Post autor: V1 »

Niezwykle oryginalne wykorzystanie podstawek.
Fajnie wygląda lala w liściach.
Tylko dwie rzeczy bym zmienił: rozrabiający kotek tylko niepotrzebnie odwraca uwagę (choć sam w sobie ten fragment jest bardzo udany), i kolor obrusu powinien być inny niż tapicerki na kanapie (chyba najlepiej beżowy jak reszta stołu).
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#5 Post autor: Sorrow »

lordofdragonss pisze:Biedny pan rycerz... Czym on zawinił...
Narzucał się:] Ale tylko zgaduję, tak naprawdę to nie wiem.
lordofdragonss pisze:Bardzo ładna kolorystyka mebli :P
No nie?:P Najpierw wystrój miał być bagienny, ale uznałam, że omszały parkiet wystarczy, a reszta wystroju może być minimalistyczna, acz kolorowa.
lugomina pisze:Ale super, ze sie dalas zmanipulowac! :)
No ja nie wiem, czy tak super... Lepiej być chyba manipulatorem niż zmanipulowanym;P
A Fotoszopa czy innego Gimpa się nauczę - już najwyższa pora.

EDIT
V1 pisze:Niezwykle oryginalne wykorzystanie podstawek.
Dzięki - martwiłam się, że już ktoś to gdzieś wymyślił (pewnie wymyślił, ale jeszcze nie widziałam).
V1 pisze:rozrabiający kotek tylko niepotrzebnie odwraca uwagę
Wieeem:/ Kotek i Norbert to "zapchajdziury" - początkowo scenka była większa, ale wywaliłam ściany i część umeblowania. Podstawki nie chciało mi się zmniejszać (nienawidzę zrywania kafli), więc pozwoliłam zwierzakom pobawić się w wolnym miejscu, a one swoją zabawą odwracają uwagę od urody czarownic;)
Ostatnio zmieniony 2010-06-11, 14:06 przez Sorrow, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Hildegarda z Bagien

#6 Post autor: dmac »

W pierwszej chwili przeczytałem "Hildegarda z Bingen" i już się zacząłem zastanawiać, jak przedstawisz jej - skądinąd piękne - kompozycje chóralne albo mistyczne wizje :) .


Miła miniaturka, ale V1 ma rację - wywal kotka, bo człowiek niekumaty (jak ja) niepotrzebnie się zastanawia nad głębszym sensem jego obecności, zamiast skupić się na głównym motywie tej pracy.

Odważny kolor tapicerki :) . Taki bardziej kobiecy, bym powiedział :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: Hildegarda z Bagien

#7 Post autor: lugomina »

dmac pisze: Miła miniaturka, ale V1 ma rację - wywal kotka, bo człowiek niekumaty (jak ja) niepotrzebnie się zastanawia nad głębszym sensem jego obecności, zamiast skupić się na głównym motywie tej pracy.
Zglaszam sprzeciw, zostawic kotecka! Kotek na prezydenta :P
Mojej uwagi nic nie odwraca od clue programu. Zwierzaki bawiace sie resztkami stopionego nieszczesnika dodaja wedlug mnie zycia.
I co to za heksa bez kota?
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#8 Post autor: Scrat »

Mi kot nie przeszkadza, kociaki ciągle robią takie rzeczy. Moje maluchy już mi dwa razy zwaliły Ikarusa ze stołu...

Miniaturka bardzo ładna, udany debiut :) Czekam na kolejne.

rh

#9 Post autor: rh »

lugomina pisze:clue programu
Kiedyś zwrócono mi na to uwagę - clou a nie clue ;) Clue to wskazówka, pojęcie ;)

Kolor tapicerki od razu mnie urzekł :D Tylko zdjęcia wycinaj trochę mniej agresywnie, bo strasznie brzegi postrzępione.
Ostatnio zmieniony 2010-06-11, 16:08 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#10 Post autor: Sorrow »

Dzięki za wszystkie uwagi i ciepłe przyjęcie:D
Następna winietka nie będzie już postrzępiona - umarł Paint, niech żyje GIMP.
Kafle, z których zrobiłam obrus i tapicerkę to jeden z moich pierwszych zakupów na BL, na pewno jeszcze ich użyję.
dmac pisze:W pierwszej chwili przeczytałem "Hildegarda z Bingen"
Nazywanie prostej czarownicy tak, żeby kojarzyła się z H. z Bingen trąciło mi trochę niesmacznym świętokradztwem, ale jakoś nie mogłam się powstrzymać;]
A H. z Bingen może wezmę kiedyś na warsztat (przy okazji CCC?), jak już się nauczę budować godnie, dostojnie, strzeliście, itd.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#11 Post autor: Qworg »

Scrat pisze:Mi kot nie przeszkadza
No właśnie co wy chcecie od tego tego biednego kota? Ja bym go tylko obrócił. Będzie wtedy wyglądał jakby się czaił na tego biedaka, a tak widać najpierw jego.... tylną cześć... i to jeszcze wypięta :P

Tak to jest jak dwie baby jednego chłopa dopadną...
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#12 Post autor: blizzard »

Nie ma zdjęć tutaj! :(
Ostatnio zmieniony 2012-08-15, 12:26 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#13 Post autor: 3dom »

Tak bywa ze starymi pracami. Wystarczy zmienic uklad katalogow na BSie albo po prostu usunac zdjecia.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#14 Post autor: Jetboy »

3dom pisze:Tak bywa ze starymi pracami. Wystarczy zmienic uklad katalogow na BSie albo po prostu usunac zdjecia.
A podobno dla tego mamy umieszczać zdjęcia na tej "cudownej" stronie, bo takie rzeczy się tam nie zdarzają... a jednak...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#15 Post autor: 3dom »

Akurat Sorrow miala zdjecia na BS i Flickrze i usunela z obu. A Ty Jetboy czepiasz sie BSa jak rzep psiego ogona, to juz jest nudne, uwierz znamy Twoje zdanie.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ