8110 Unimog U400

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Twoja ocena dla zestawu 8110 Unimog U400 to...

5
75
19%
5
75
19%
5
75
19%
4
44
11%
4
44
11%
3
17
4%
3
17
4%
2
4
1%
2
4
1%
1
16
4%
1
16
4%
 
Liczba głosów: 387

Autor
Wiadomość
Jeleń
Posty: 8
Rejestracja: 2012-06-02, 10:40
Lokalizacja: Babimost

#121 Post autor: Jeleń »

Długość 40cm, szerokość 17cm, wysokość kabiny 28cm.
Proszę.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#122 Post autor: Innos »

Jeleń pisze:Długość 40cm, szerokość 17cm, wysokość kabiny 28cm.
Nie, żebym chciał się kłócić na temat kilku centymetrów, ale wyszedł mi nieco inny pomiar. ;-) Jeżeli więc potrzebne wymiary mają być możliwie najdokładniejsze to mi wyszło: długość prawie 43cm, szerokość 19cm, wysokość ta sama, 28cm od ziemi do "dyskoteki" na dachu kabiny. Być może różnica wynika ze sposobu pomiaru - ja mierzyłem na zasadzie najmniejszego prostopadłościanu, w który miałby Unimog wejść - z wszystkimi wystającymi poza główną bryłę elementami - czyli np. na długość różnicę mogą zrobić wystające liftarmy, do których przyczepia się HDS i wyciągarkę; na szerokość - model najszerszy jest w kołach. Ale może te 2-3 cm nie mają aż takiego znaczenia, w związku z czym mój wywód jest zbędny. ;-)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#123 Post autor: stpman »

W końcu i ja mam swojego Unimoga:)
Pierwsze wrażenie, ale wielkie pudło (fajnie się je wiozło na rowerze pod pachą), drugie ile klocków!
Po przystąpieniu do działania i wysypaniu klocków doznałem lekkiego szoku, ponieważ połowa była mi zupełnie obca. (Gdzie belki? No tak, ostatni zestaw Technic kupiłem 11 lat temu:) Budowa zajęła mi bite 5 godzin dłubania, aż palce bolały.
Podwozie i HDS to istna sztuka nowoczesna, wszystko bardzo skomplikowane, momentami było ciężko i musiałem chwilkę pomyśleć co, gdzie i jak przyczepić:) Ale udało się! Stoi!
Pierwsza myśl? Jakie to wieeelkie:) Pomarańczowy brzydal, który w swojej brzydocie jest ładny i taki jakby słodziutki. Może to przez ten pomarańcz? (mi tam się podoba ten kolor, zwłaszcza, że oryginał też taki jest).
HDS działa bardzo fajnie, można się nim śmiało bawić i nie denerwować:) Wciągarka jest za wolna, zawieszenie za twarde, skręt chodzi zbyt ciężko i ma za mały promień.
Ale to już wszyscy powiedzieli:)
Kupiłem i nie żałuję, innym z nadmiarem gotówki polecam, bo za jakiś czas ceny poszybują w górę...
Ride Your Way!

waldi83
Posty: 5
Rejestracja: 2012-08-02, 10:01
Lokalizacja: podbeskidzie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#124 Post autor: waldi83 »

i moja opinia - genialne :)

skręca tak jak każde auto bez wspomagania, kto miał ten wie że w miejscu nie kręci sie :)
30 minut zabawy i można pneumatyką precyzyjnie jak LA :)

czy ktoś widział szybką wyciągarkę ?? w realu tylko jedna :) warn "grzechotnik" :) kto widział ten wie :)

mając i 8043 i teraz 8110 stwierdzam - oba mega bawialne każde warte swojej ceny

ps. układ z moim 5letnim synem - tata, ja jeżdże i włączam baterię a ty ładujesz i wyciągasz :)
8043, 8110, 8047, 8052, 8066, 8067, 8068, 8408, 8453, 9390, 9391, 9392 :)

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

#125 Post autor: benny80 »

stpman pisze:(..)
Kupiłem i nie żałuję, innym z nadmiarem gotówki polecam, bo za jakiś czas ceny poszybują w górę...
Ja kupiłem właśnie dzisiaj za 560zł i liczę, że nie pożałuję, bo poskładam go dopiero na urodziny. Zatem moje wrażenia sprawdzę i opiszę dopiero za miesiąc.. ;D
Pozdrawiam! B. ;)
______________
27.02.2009 AD
27.07.2011 AD

Ananiasz
Posty: 47
Rejestracja: 2012-08-09, 13:00
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Ananiasz

 

#126 Post autor: Ananiasz »

Hmmm... Ja chyba urodzonym malkontentem jestem, bo swojego rozłożyłem godzinę po zbudowaniu, ze względu na zerową moim zdaniem bawialność. Do szału doprowadzał mnie też przechył na stronę pojemnika z akumulatorami. Może jest ze mną coś nie tak (może przewaga u mnie piernikowości nad piotrusiopanostwem), ale wydaje mi się, że jedyny bawialny model LEGO Technic z ostatnich lat to wariant B 8043.
Kolekcjoner dziurawych klocków.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#127 Post autor: bonczyk85 »

W samą porę ta dyskusja Panowie, ja się właśnie poważnie waham nad zakupem Unimoga, wiem że pewnie nie zostało już wiele czasu na takie rozmyślania, bo prawdopodobnie wkrótce (w szczególności po premierze nowego Mobile Crane 42009) może zostać wycofany z produkcji i wtedy jego ceny poszybują w górę. Problem w tym, że jakoś cały czas nie mogę się do tego modelu przekonać... Z jednej strony mam świadomość jego wyjątkowości, a z drugiej, jakoś nie czuję w stosunku do niego aż tak wielkiego zachwytu, żeby wydawać (w tej chwili) ok. 600 zł.
Ktoś jeszcze tak ma:)?
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#128 Post autor: Backbone »

bonczyk85 pisze:W samą porę ta dyskusja Panowie, ja się właśnie poważnie waham nad zakupem Unimoga, wiem że pewnie nie zostało już wiele czasu na takie rozmyślania, bo prawdopodobnie wkrótce (w szczególności po premierze nowego Mobile Crane 42009) może zostać wycofany z produkcji i wtedy jego ceny poszybują w górę. Problem w tym, że jakoś cały czas nie mogę się do tego modelu przekonać... Z jednej strony mam świadomość jego wyjątkowości, a z drugiej, jakoś nie czuję w stosunku do niego aż tak wielkiego zachwytu, żeby wydawać (w tej chwili) ok. 600 zł.
Ktoś jeszcze tak ma:)?
Kupisz i się przekonasz a za jakiś czas takie przekonywanie się, może kosztować więcej, znacznie więcej.

Ananiasz
Posty: 47
Rejestracja: 2012-08-09, 13:00
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Ananiasz

 

#129 Post autor: Ananiasz »

Co do zakupu to raczej bym się teraz nie zastanawiał... Jak się nie spodoba, to będzie można sprzedać używany z niewielką stratą.
Kolekcjoner dziurawych klocków.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#130 Post autor: 3dom »

Ananiasz pisze:Co do zakupu to raczej bym się teraz nie zastanawiał... Jak się nie spodoba, to będzie można sprzedać używany z niewielką stratą.
A za jakis czas nawet bez straty. Lada moment ceny zaczna rosnac.

Ja szczerze polecam ten zestaw. Ma swoje wady ale nadrabia wygladem, masa przydatnych czesci i bawialnoscia, ktora moim zdaniem jest calkiem niezla.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#131 Post autor: Sirius »

Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem Unimoga. Nie mam żadnego porównania do innych flagowców technica, jednak jestem pod sporym wrażeniem. Chociaż kupowałem zestaw z myślą o budowaniu z niego własnych konstrukcji, to jak na razie nie zapowiada się żebym rozłożył samochód, bo zabawa nim daje sporo frajdy.

To tyle jeśli chodzi o wrażenia, jednak nie odkopuje tego tematu dla napisania dwóch zdań pochwał. Zastanawiają mnie felgi mojego Unimoga. Są zupełnie inne niż te w instrukcji i na pudełku. (Zdjęcie w załączniku) To błąd przy pakowaniu czy doszło do jakiejś zmiany między zestawami produkowanymi w różnym okresie?
Załączniki
CAM00023.jpg

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#132 Post autor: 3dom »

Nowa forma wyparla stara.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Krucz3k
Posty: 33
Rejestracja: 2013-10-20, 10:54
Lokalizacja: Koszalin
brickshelf: Krucz3k

 

#133 Post autor: Krucz3k »

dobrze widzę pomarańczowy pin w tle? Co to za pin?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#134 Post autor: 3dom »

Nie, to takie cos, czerwone:

Obrazek
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

pyetya

#135 Post autor: pyetya »

Sirius pisze:Nie mam żadnego porównania do innych flagowców technica, jednak jestem pod sporym wrażeniem.
Moim zdaniem ten model to numer 1 technicowych zestawów - ex aequo z koparką 8043.

ODPOWIEDZ