[MOC] Amerykańska ciężarówka

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

[MOC] Amerykańska ciężarówka

#1 Post autor: legosamigos »

Witam serdecznie!

W końcu udało mi się zbudować coś, co zawsze mi się podobało, a więc amerykańską ciężarówkę. Moim marzeniem jest też, aby choć na moment zasiąść za kierownicą tego krążownika szos i zobaczyć jak wygląda w środku na żywo. Znalazłem w Internecie 1 z Peterbildów, który był wzorem tego co zbudowałem. Oczywiście nie chciałem dokładnie odwzorowywać, tylko zrobić podobny model. Mam nadzieję, że choć w niewielkim stopniu mi się udało ;) Do tej pory budowałem naczepy i przyczepy, więc pora było zbudować w końcu ciągnik do tych „dodatków”. Najwięcej czasu zeszło mi na drzwiach do szoferki i salonce wypoczynkowej dla kierowcy. Nie chciałem robić drzwi z jednego panela, tak jak jest to w Lego Technic 9397 i klamka „zrobiona” z naklejki, więc zrobiłem pełne drzwi z kilku elementów i z „normalną” klamką. Co do salonki, to początkowo była dłuższa. Drzwi do salonki, jak i ściana do której były przymocowane te drzwi, były z liftarmów 7-mek, ale zostały tylko drzwi o tej szerokości. Co do danych technicznych, nie ma w tym modelu żadnych PF, a wymiary to: długość – 49 cm, szerokość – 17 cm, wysokość z owiewką – 19. Ok., przejdźmy do prezentacji fotograficznej

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-08-28, 20:59 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

robbie76

#2 Post autor: robbie76 »

Ciągnik całkiem przyzwoity, od razu poznać, że to amerykaniec. Naczepa natomiast całkowicie mi nie pasuje, o wiele za krótka i jakby w innej skali niż "koń"

Pozdrawiam
robbie76

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

robbie76 pisze:Ciągnik całkiem przyzwoity, od razu poznać, że to amerykaniec. Naczepa natomiast całkowicie mi nie pasuje, o wiele za krótka i jakby w innej skali niż "koń"

Pozdrawiam
robbie76
Bo najpierw była naczepa, o czym pisałem [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=17708]wcześniej[/url], a dziś skończyłem "konia" :)
Ostatnio zmieniony 2012-08-28, 21:26 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

amadma
Posty: 56
Rejestracja: 2011-03-14, 21:48
Lokalizacja: Grójec

#4 Post autor: amadma »

robbie76 pisze:Ciągnik całkiem przyzwoity, od razu poznać, że to amerykaniec. Naczepa natomiast całkowicie mi nie pasuje, o wiele za krótka i jakby w innej skali niż "koń"

Pozdrawiam
robbie76
Tak to jest jak zapnie się "europejską" naczepę do "amerykanckiego konia" :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

amadma pisze:
robbie76 pisze:Ciągnik całkiem przyzwoity, od razu poznać, że to amerykaniec. Naczepa natomiast całkowicie mi nie pasuje, o wiele za krótka i jakby w innej skali niż "koń"

Pozdrawiam
robbie76
Tak to jest jak zapnie się "europejską" naczepę do "amerykanckiego konia" :)
To prawda, dlatego po europejskich drogach niewiele widać tych amerykańskich krążowników szos, gdyż zestaw składający się z ciągnika i przyczepy/naczepy wg prawa drogowego w Europie ma max długość 18 czy 18,5 metra, a często sam "amerykański koń" ma 11 metrów ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

robbie76

#6 Post autor: robbie76 »

legosamigos pisze:
amadma pisze:
robbie76 pisze:Ciągnik całkiem przyzwoity, od razu poznać, że to amerykaniec. Naczepa natomiast całkowicie mi nie pasuje, o wiele za krótka i jakby w innej skali niż "koń"

Pozdrawiam
robbie76
Tak to jest jak zapnie się "europejską" naczepę do "amerykanckiego konia" :)
To prawda, dlatego po europejskich drogach niewiele widać tych amerykańskich krążowników szos, gdyż zestaw składający się z ciągnika i przyczepy/naczepy wg prawa drogowego w Europie ma max długość 18 czy 18,5 metra, a często sam "amerykański koń" ma 11 metrów ;)
Faktycznie, widziałem niedawno Kenworth'a z typową 3-osiową wanną. Wyglądało to delikatnie mówiąc groteskowo.

Pozdrawiam
robbie76
Ostatnio zmieniony 2012-08-28, 21:42 przez robbie76, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#7 Post autor: szubi81 »

Ciężarówka wygląda super, tym bardziej ze jest zbudowana z elementów Technic. Gdybyś z niej odłączył drugą kabinę, można z niej zrobić wywrotkę.

Obrazek

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#8 Post autor: noniusz »

Wyszło naprawdę super, gratuluję. Po miniaturce obawiałęm się, że może to być imitacja Black Cat 5571, ale na całe szczęście się myliłem. Fajnie, że z samych liftarmów udało się zbudować zwartą konstrukcję i pełną bryłę.

Zgodzę się z przedmówcą, że przyczepa niestety psuje wizerunek tego MOC-a...

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#9 Post autor: Filus »

Nie przesadzajcie. Może nie do końca naczepa trzyma się skali, ale nie wygląda to źle. Sam ciągnik wygląda całkiem ładnie. Jeden punkt, którego nie spełniłeś. Technic, to przede wszystkim funkcjonalność, więc przydałoby się, żebyś napisał, że ma skrętne koła i atrapę silnika i ew. coś jeszcze, jeżeli jest;).

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#10 Post autor: legosamigos »

szubi81 pisze:...można z niej zrobić wywrotkę.
Witam serdecznie!

Normalnie czytasz w moich myślach :) Właśnie następny projekt to wywrotka, ale już nie czerwona ;)

noniusz pisze:Wyszło naprawdę super, gratuluję. Po miniaturce obawiałęm się, że może to być imitacja Black Cat 5571, ale na całe szczęście się myliłem. Fajnie, że z samych liftarmów udało się zbudować zwartą konstrukcję i pełną bryłę.

Zgodzę się z przedmówcą, że przyczepa niestety psuje wizerunek tego MOC-a...
No z Blacka, to ma tylko ramę :D znaczy się kolor ramy ;) Chciałem część konstrukcji zrobić z czerwonych paneli 1x5x11, a mianowicie dach i tylną ścianę salonki, ale ponieważ nie miałem, więc dach składa się z 11 czerwonych "15"-tek, a tylna ściana z 5 "11"-tek, przez co cała konstrukcja jest dość ciężka. Skoro ta za krótka laweta samochodowa Wam się nie podoba, to może lepiej wygląda jako pociąg drogowy

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Filus pisze:...Jeden punkt, którego nie spełniłeś. Technic, to przede wszystkim funkcjonalność, więc przydałoby się, żebyś napisał, że ma skrętne koła i atrapę silnika i ew. coś jeszcze, jeżeli jest;).
Przepraszam, ale poza tymi funkcjami, które wymieniłeś, a więc skrętne koła i silnik 4 cylindrowy nie posiada niestety więcej żadnych "bajerów" :(

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-10-07, 08:09 przez legosamigos, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ