[MOC] Wyspa Piratów... z DUPLO! ;)

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Lion

[MOC] Wyspa Piratów... z DUPLO! ;)

#1 Post autor: Lion »

Obrazek
Obrazek
(pozostałe zdjęcia na Brickshelf)

Przez ostatni tydzień przeglądałem niezliczone ilości MOC-ów z LEGO, będąc pod OGROMNYM wrażeniem jakie cuda mogą wyjść spod niektórych rąk. Daaawno już nie ruszałem tematu klocków, ale mój 2-letni Synek dorósł już do etapu zwanego DUPLO i...

W trakcie zabawy i przy okazji prób nauki rozróżniania kolorów klocków, posegregowałem je i... postanowiłem sprawdzić czy da radę stworzyć jakąkolwiek dioramę z naszych ograniczonych klockowych zasobów. W końcu coś udało się sklecić, choć poszło na to chyba z 90% bricków ;P

Oczywiście Duplo mają swoje ogromne ograniczenia, techniki SNOT, niestety, nie dałem rady zastosować, stąd study musimy potraktować jak fale, wydmy, kępy trawy itd., hehe.

Moja Duplo-dioramka występuje w 2 wersjach, które różnią się przede wszystkim kształtem wzgórza i tłem - główną przyczyną jest Synek, który podebrał mi parę bricków w trakcie robienia fotek ;P

Duplo-dioramka zawiera też kilka "detali":
- czerwony statek piracki (mam nadzieję, że został rozpoznany...)
- palmę z bricków (j.w. ;P)
- w wersji drugiej 2 jaskinie ze skarbami

Duplo-kwiatki imitujące drzewka występują jedynie w liczbie 3, gdyż tylko tyle sztuk posiadam w kolorze akceptowalnym-zielonym. Fioletowe itp. drzewka wyglądały komicznie.

(Epilog)
Dotychczas nie znalazłem praktycznie żadnych MOC-ów z Duplo (pojedyncze na flickr), stąd pomysł na swego rodzaju... "inicjatywę". Mam nadzieję, iż mój Duplo-MOC kogoś zainspiruje i... sam jestem ciekaw co można zrobić z Duplo ;) Wiele możliwości zapewne nie ma, ale patrząc na to co niektórzy potrafią wytworzyć z normalnych LEGO... myślę, że niedługo ktoś nas zaskoczy jakimś Duplo MOC-iem ;)
Ostatnio zmieniony 2012-09-07, 18:05 przez Lion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

Re: Wyspa Piratów... z DUPLO! ;)

#2 Post autor: 3dom »

Oryginalna praca ze wzgledu na uzyty material. Dosc umowna ale statek od razu da sie rozpoznac. Podoba mi sie :)
Lion pisze:Dotychczas nie znalazłem praktycznie żadnych MOC-ów z Duplo (pojedyncze na flickr)
To chyba kiepsko szukales bo nawet tutaj zdarzaja sie MOCe z Duplo, np. [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=13280]ta praca Karwika[/URL] :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#3 Post autor: blizzard »

Lion pisze:- czerwony statek piracki (mam nadzieję, że został rozpoznany...)
Było ciężko...hmm..co ja gadam.. nadal jest ciężko!

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Dla mnie bomba! Statek jest bezproblemowo rozpoznawalny, jedynie białe żagle mogły by go jeszcze poprawić (nie wiem czy są takie elementy w tym kolorze, ale podejrzewam że ich nie masz)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Jetboy pisze:jedynie białe żagle mogły by go jeszcze poprawić (nie wiem czy są takie elementy w tym kolorze, ale podejrzewam że ich nie masz)
Prawdopodobnie nikt ich nie ma :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#6 Post autor: Szerszen »

A ja bym na statku przekręcił o 180 stopni ten klocek z łukim i zdjął dolny klocek...
Ale tak poza tym... to brakuje tylko piratów... ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#7 Post autor: Innos »

Bardzo nietypowy i trudny materiał, ale Lego to Lego, dobrze, że spróbowałeś z niego coś wykrzesać. Z Duplo jest chyba taki problem, że poza brickami i innymi podstawowymi klockami, które tu widać, a które są głównym budulcem niezmiennie od wielu lat, są tylko klocki "jednofunkcyjne" z których trudno zrobić coś innego niż ich główna funkcja. Chociaż asortyment jednak rośnie, z tego co widziałem na Bricksecie.
Słusznie, że próbujesz MOCować już teraz, za 2-3 lata spokojnie przejdziesz razem z synkiem na System, wtedy już będziesz miał immunitet żeby kupować Lego bez ograniczeń. ;-) Zresztą to jest przyczyna niewielu MOCy z Duplo - w przypadku jednego dziecka 2-3 lata i po zawodach, przechodzi się na dużo bardziej uniwersalny System, więc nawet nie ma kiedy kolekcji Duplo rozbudować. A bricki Duplo mogą posłużyć potem już tylko jako wypełniacz dużych MOCy.
A statek zdecydowanie rozpoznawalny, palma też. Poziom umowności nie jest aż taki wysoki, bo porównywalny z Minecraftem.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Lion

#8 Post autor: Lion »

Dzięki za miłe opinie ;)

@3dom:
"To chyba kiepsko szukales bo nawet tutaj zdarzaja sie MOCe z Duplo, np. ta praca Karwika :)"

MOC-e z DUPLO oczywiście się zdarzają, ale "z", a nie "tylko z" ;)
Takiego na forum LUGPol nie znalazłem (szukałem wg "Duplo" - posty, przejrzałem wszystkie swego czasu ;). Chyba że coś przeoczyłem. Na Flickr widziałem duży zamek tylko z DUPLO i konstrukcję szynową z "helisą"-podjazdem.

@Innos
"Słusznie, że próbujesz MOCować już teraz, za 2-3 lata spokojnie przejdziesz razem z synkiem na System, wtedy już będziesz miał immunitet żeby kupować Lego bez ograniczeń. ;-)"

Hehe, immunitet ;))) W sumie... COŚ W TYM JEST...

"Poziom umowności nie jest aż taki wysoki, bo porównywalny z Minecraftem."

;)))

@Szerszen
"Ale tak poza tym... to brakuje tylko piratów... ;-)"

Hehe, jeden pirat stał za mną i próbował zabrać mi aparat albo zniszczyć wzgórze na wyspie... może być? ;P


Obecnie jesteśmy na etapie skupywania wszelkiej maści torów, zwrotnic itp. elementów, co okazało się być niezwykłą rozrywką dla naszego łobuziaka, ale kolekcja "bricków" powolutku też się zwiększa, więc być może po kolejnej analizie kolorów coś dam(y) radę wykrzesać ;)


Po cichutku miałem nadzieję, że mój DUPLO MOC ZAINSPIRUJE innych do stworzenia czegoś tylko z DUPLO. Sam jestem ciekaw co zaawansowani MOC-arze są w stanie wytworzyć z ograniczeń narzuconych przez DUPLO (jak słusznie opisał to Innos).

Zatem... po cichutku będę obserwować dalej ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Lion pisze:@3dom:
"To chyba kiepsko szukales bo nawet tutaj zdarzaja sie MOCe z Duplo, np. ta praca Karwika :)"

MOC-e z DUPLO oczywiście się zdarzają, ale "z", a nie "tylko z" ;)
Takiego na forum LUGPol nie znalazłem
Akurat praca ktora podlinkowalem jest tylko z Duplo :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Lion

#10 Post autor: Lion »

3dom pisze:
Lion pisze:@3dom:
"To chyba kiepsko szukales bo nawet tutaj zdarzaja sie MOCe z Duplo, np. ta praca Karwika :)"

MOC-e z DUPLO oczywiście się zdarzają, ale "z", a nie "tylko z" ;)
Takiego na forum LUGPol nie znalazłem
Akurat praca ktora podlinkowalem jest tylko z Duplo :P
"Skrót myślowy" - domyślnie wykluczyłem ww. pracę. Mea culpa. No to 2 sztuki "DUPLO ONLY", a dalej? ;>

Jetboy

#11 Post autor: Jetboy »

A dalej co najmniej jeszcze dwie...
Wkleiłbym linki ale z komórki to nie wygodne.
Ostatnio zmieniony 2012-09-24, 06:42 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#12 Post autor: Kubrick »

Pierwsza moja myśl po zobaczeniu zdjęcia: jak z "minecrafta" :)
Mimo, że DUPLO nie ma może za dużo klocków i ciężko o fajne detale, to pokazałeś, że można i do tego trzyma to fajny i ponoć modny ostatnio w pewnych kręgach klimat ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Lion

#13 Post autor: Lion »

Kubrick pisze:Pierwsza moja myśl po zobaczeniu zdjęcia: jak z "minecrafta" :)
Mimo, że DUPLO nie ma może za dużo klocków i ciężko o fajne detale, to pokazałeś, że można i do tego trzyma to fajny i ponoć modny ostatnio w pewnych kręgach klimat ;)
MODNY KLIMAT? Mógłbyś oświecić "nowego" o jaką "modę" chodzi? Minecraft? Piraci? ;)

ODPOWIEDZ