[MOC] Dystrybucja

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

[MOC] Dystrybucja

#1 Post autor: GabryS »

Cześć.
Dzisiaj pokażę wam moją najnowszą dioramkę, która powstała, aby nieco lepiej wkomponować modele ZiSa-5 i GAZa-69, które zbudowałem, w klimat wojny w Wietnamie.
Scena przedstawia przeładunek pomocy otrzymanej przez NVA i VC od Związku Radzieckiego i Chin, aby efektywniej wprowadzać myśl Rewolucji w czyn i w końcu wyrwać bratni Wietnam Południowy z rąk kapitalistycznego wyzyskiwacza.
Obrazek
Obrazek
(Przepraszam za niewyraźnie zdjęcie - zauważyłem to dopiero po opublikowaniu ich w internecie)

Jak już wspomniałem pretekstem do zrobienia dioramki były zbudowane przeze mnie radzieckie samochody ZiS-5 i GAZ-69.
Obrazek
Obie maszyny zbudowane są oczywiście w skali 1:40.

Obrazek
ZiS-5 - produkowana w latach 1933-1948 kopia amerykańskiej ciężarówki Autocar CA była podstawowym samochodem ciężarowym rodzimej produkcji używanym przez Armię Czerwoną w okresie drugiej wojny.
Obrazek
Więcej zdjęć na Brickshelfie. Zanim jednak proces moderacji się zakoń ... n/zis1.jpg. Zmieniać "1" na kolejne liczby, aż dotrze się do "6".

Obrazek
GAZ-69 - podstawowy lekki samochód terenowy w wojskach i służbach bloku państw socjalistycznych oraz innych będących w gospodarczej lub wojskowej sferze wpływów ZSRR.
Obrazek
Więcej zdjęć na Brickshelfie. Zanim jednak proces moderacji się zakończy, można wejść tu: http://www.brickshelf.com/gallery/Gabry ... n/gaz1.jpg. Zmieniać "1" na kolejne liczby, aż dotrze się do "5".

Mam nadzieję, że się podoba.
Zapraszam do komentowania.

P.S.
Technika, której użyłem do zrobienia wody jest oczywiście podprowadzona od LLa.
Podziękowania dla Maksa, za wyjaśnienie mi, że można włożyć dłoń minifiga do lever base'a bez całkowitego go zniszczenia i radę, żeby właśnie tak zrobić lampy ZiSa.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Fajna woda z nóżek, ale juz Ci to chyba gdzieś pisałem przy innej okazji. Cała reszta też niczego sobie.
Ostatnio zmieniony 2012-09-23, 16:19 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Woda fajna. Zieleń fajna. Autka fajne. Rewolucjonistyczne Kajaki Bojowe również fajne. Ale piasek niefajny, bo na całej powierzchni ma ułożone w siatkę takie regularne, okrągłe kamyczki.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

Kajaki są świetne.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#5 Post autor: Cevillus »

Podoba mi się woda zrobiona z ciekawym pomysłem. Pojazdy też niczego sobie. Ogólnie jest dobrze a nawet bardzo dobrze mimo niewyraźnych zdjęć.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

Jerac pisze: Autka fajne
To małe jest świetne. Duże zresztą też, ale nie aż tak:)
Ostatnio zmieniony 2012-09-23, 18:37 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#7 Post autor: GabryS »

Dzięki wszystkim.
Patent na wodę niestety nie mój, a LL z KMFL.
glaz_pimpur pisze: To małe jest świetne. Duże zresztą też, ale nie aż tak:)
Dzięki, ale mi osobiście właśnie ZiS bardziej przypadł do gustu ;D
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

O!

GAZ jest fajny i zgrabny, ale wydaje mi się, że ma za małe koła. I w ogóle jest za mały w porównaniu do ludzików. Nadkola niby pasują, ale trochę go zniekształcają.
Nie, kurcze, za wąski, za wąski. Chociaż jak ma być na 4 kropki, to świetny. Od razu da się rozpoznać, co to. Osłona silnika i reflektory - szczególnie przód bardzo fajny.

Że te ZISy były używane w 60-70 latach, to mnie zaskoczyłeś.
Łódeczki też wydają mi się za małe.

Cała scenka bardzo ładnie się komponuje. Trochę zabawkowo, ale sympatycznie.

Tylko, że to nie jest wybrzeże morskie, ale rzeka lub jezioro, więc kolor wody zupełnie z czapy. I te białe klocki po co - piana? Pewnie są tam rwące odcinki, ale nierealistycznie to wygląda.
Chyba lepiej by było przezroczystymi kaflami przykryć brązowy albo ciemnozielony kolor, albo dać przezroczystozielone płytki na brąz lub dark tan.

Z jakich klocków zrobiłeś łódeczki? Te brązowe? Za cholerę nie mogę rozpoznać,co to.
Ostatnio zmieniony 2012-09-23, 19:04 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#9 Post autor: GabryS »

Dzięki V1.
GAZ za mały raczej nie jest - kółka pasują - Blueprinty nie kłamią, a dopasowanie do wyliczonej skali jest już niemal moją małą obsesją ;p
Ale faktycznie można by powiedzieć, że jest lekko za wąski, bo on się powinien rozszerzać jeszcze na wysokości przednich drzwi tak, aby ostatecznie mieć dupę na 5 kropek, ale nijak nie mogłem tego zrobić, więc tylko zamaskowałem ten brak zapasem.

Łódki mogą być za małe, tu się nie upieram, bo one jak i cała dioramka powstały z nudów i tylko po to, żeby jakoś sensownie wprowadzić ZiSa w wojnę Wietnamską.
Klocki od łódeczek to 30382 i to w zasadzie one definiują ich wielkość.
Że kolor wody nie odpowiedni to wiem, ale tylko ta technika pozwalała mi na zrobienie wody, bez dokupowania klocków specjalnie do tego. Wszystkie moje winietki są budowane w ten sposób.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2012-09-23, 19:24 przez GabryS, łącznie zmieniany 2 razy.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Bua
Posty: 32
Rejestracja: 2012-08-27, 14:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Bua »

Pozwolę sobie się wtrącić. Dobrze mi się wydaje, że Lego nie zrobiło żadnego firmowego "wojskowego" zestawu? Jeśli tak, to czemu?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#11 Post autor: 3dom »

Bua pisze:Pozwolę sobie się wtrącić. Dobrze mi się wydaje, że Lego nie zrobiło żadnego firmowego "wojskowego" zestawu? Jeśli tak, to czemu?
Taka jest polityka firmy. Nie ma i nie bedzie zestawow z czolgami, wojskiem etc. A to, ze w Indiana Jones byli radzieccy i niemieccy zolnierze to inna bajka, licencyjne zestawy rzadza się swoimi prawami.
Ostatnio zmieniony 2012-09-26, 06:39 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#12 Post autor: Jetboy »

3dom pisze:
Bua pisze:Pozwolę sobie się wtrącić. Dobrze mi się wydaje, że Lego nie zrobiło żadnego firmowego "wojskowego" zestawu? Jeśli tak, to czemu?
Taka jest polityka firmy. Nie ma i nie bedzie zestawow z czolgami, wojskiem etc. A to, ze w Indiana Jones byli radzieccy i niemieccy zolnierze to inna bajka, licencyjne zestawy rzadza się swoimi prawami.

http://www.brickset.com/detail/?Set=7595-1
Zestaw z wojskiem - wiem można polemizować że to nie wojsko tylko żołnierzyki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#13 Post autor: 3dom »

To jest jest Toy Story zatem...
3dom pisze:licencyjne zestawy rzadza się swoimi prawami.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#14 Post autor: Jetboy »

Licencyjne czy nie, prawda jest taka że LEGO robi zestawy z żołnierzami. A to gadanie o polityce firmy, mogą sobie w buty wsadzić, Duńscy hipokryci.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#15 Post autor: 3dom »

Jetboy pisze:Licencyjne czy nie, prawda jest taka że LEGO robi zestawy z żołnierzami. A to gadanie o polityce firmy, mogą sobie w buty wsadzić, Duńscy hipokryci.
Bedziesz mial w weekend okazje uswiadomic ich o tym. Koniec OT z mojej strony.
Ostatnio zmieniony 2012-09-26, 08:33 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ