[MOC] No i co wyście najlepszego zrobili!

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

[MOC] No i co wyście najlepszego zrobili!

#1 Post autor: tybort »

Chcąc uwiecznić mój mikroskopijny wkład w wystawę i jednocześnie podwoić liczbę opublikowanych MOC-y, niniejszym prezentuję sypialnię w stylu nowoczesnym (cokolwiek to oznacza) należącą do dobrze zarabiającej bizneswoman.

Obrazek

Inspiracją były oczywiście czerwone płytki i cegły z BOP-a. Pomysł na sens scenki należy do mojej lepszej połowy - wydaje mi się też, że to ona znalazła podarte spodenki zombiaka w pudełku z minifigowymi nóżkami. Wykonanie w zasadzie całe moje.

Przy okazji miałem nieprzyjemność zetknąć się ze wzmiankowanym niegdyś problemem różnej wysokości klocków. Otóż ścianka z cegieł jest wyraźnie niższa od ściany z ciemnoczerwonych plate'ów przez co nie styka się poprawnie z białymi klockami na szczycie. Nie podoba mi się to, ale muszę z tym żyć.

MOC idzie się wreszcie na dniach wykąpać i do rozbiórki więc chciałem go unieśmiertelnić, jako że to jedna z nielicznych budowli, z których jestem zadowolony.

Aha, najbardziej dumny jestem z kominka :D

Obrazek
See what have you done! by tybort, on Flickr
Obrazek
See what have you done! by tybort, on Flickr
Obrazek
See what have you done! by tybort, on Flickr
Obrazek
See what have you done! by tybort, on Flickr

Pierwsze zdjęcie jest linkiem do galerii na flickrze, gdzie jeszcze dwie fotki.

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#2 Post autor: Dr. Ops »

Bardzo podoba mi się cały regał, jest rewelacyjny.
Kapitalny pomysł na żarówki z diamentów, nie znałem. :)
Praca trochę jest ciemna przez te ciemnoczerwone ściany, ale taka jest widocznie nowoczesna stylizacja wnętrz. Ja się nie znam na tym. :p

Bua
Posty: 32
Rejestracja: 2012-08-27, 14:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Bua »

Wykonanie mi się bardzo podoba. Natomiast nie rozumiem samej scenki. Nazwa sugeruje, że ten pies z kotem zrobili bałagan. A jedyny nieporządek w pomieszczeniu to wywalone papiery z walizki. Kot z psem otworzyli walizkę? No bo przecież nie wypadła z reki tej pani, bo leży daleko. Tymczasem pościel równo ułożona, wazon grzecznie stoi, meble niepodrapane, popiół z kominka nierozniesiony.

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#4 Post autor: tybort »

Dr. Ops pisze:Praca trochę jest ciemna przez te ciemnoczerwone ściany, ale taka jest widocznie nowoczesna stylizacja wnętrz. Ja się nie znam na tym. :p
Też słabo się znam, ale na pewno takie się zdarzają, pytałem google'a. Bałem się tej ciemności, ale na szczęście w muzeum było jasno i chyba nie stanowiło to problemu.
Bua pisze:Natomiast nie rozumiem samej scenki. Nazwa sugeruje, że ten pies z kotem zrobili bałagan. A jedyny nieporządek w pomieszczeniu to wywalone papiery z walizki. Kot z psem otworzyli walizkę? No bo przecież nie wypadła z reki tej pani, bo leży daleko. Tymczasem pościel równo ułożona, wazon grzecznie stoi, meble niepodrapane, popiół z kominka nierozniesiony.
Popiołu to bym chyba nie potrafił zrobić... :)

Zauważ, że ta pani ma też podarte spodnie. W założeniu było tak, że ona sobie jak co dzień wraca z pracy a tu na powitanie rzuca się na nią dwójka jej pupili drąc spodnie i rozwalając walizkę. W MOC-u uwieczniono etap strofowania już po akcji.

Ale że dowcip tłumaczony nie jest śmieszny to idę do kąta. Następnym razem postaram się czytelniej.

Dzięki obu Panom za miłe słowa i za słowa krytyki :)

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#5 Post autor: Sorrow »

Na wystawie nie było problemu z ciemnymi ścianami, a przynajmniej dla mnie wszystko wyglądało czytelnie. Na zdjęciach też jest OK.

Generalnie wnętrze bardzo mi się podoba (tzn. jako budowla, bo niekoniecznie chciałabym w nim mieszkać;), a scenka nie budzi moich obiekcji - znam domowe zwierzęta, które nie interesują się rozgrzebywaniem pościeli, za to bardzo lubią grzebać w torbach i plecakach.
Widzę, że nowa kwiatowa łodyżka + friendsowe kwiatki idealnie nadają się na bukiet do wazonu. Szkoda, że sama na to nie wpadłam.

Tylko wiesz co? Nie załapałam, że to nowoczesne wnętrze. Chyba z powodu ciemnych mebli i masywnego kominka pomyślałam, że właścicielka zwierzaków nie jest fanką nowoczesnego dizajnu i woli ograniczać się do pojedynczych nowoczesnych gadżetów typu bajeranckie lampy.

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#6 Post autor: Dr. Ops »

Według mnie bałagan i frustracja właścicielki jest czytelna. :)
Co do kolorów, to wiadomo, że na żywo wyglądają lepiej. Generalnie wszystko pasuje do siebie. W tym dużym łóżku ta pani chyba śpi ze zwierzakami, bo przecież najważniejsza jest kariera. :p

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

A no to ja nie wszystko zrozumiałem. Na wystawie nie dostrzegłem tych podartych spodni. A jak teraz je dostrzegłem, to pierwsza myśl była taka, że pani rano ubiera się do pracy i zakłada spodnie, a tu okazuje się, że podarte. No i już miałem napisać, że przydałaby się jakaś szafa otwarta, ale zaraz okazało się co autor miał na myśli.
No i jeśli chodzi o psa to sytuacja jest oczywista, ale trudno mi wyobrazić sobie kota (a miałem ich kilka), który rzuca się z pazurami na właściciela po powrocie z pracy.
Wg mnie do takiego tytułu lepsza byłaby scenka, gdzie pani po dłuuugim dniu pracy (jak to busineswoman) wraca do domu i stoi w drzwiach jak wryta bo widzi całe mieszkanie zdemolowane.
A pokoik zrobiony bardzo ładnie i pomysłowo.

Jetboy

#8 Post autor: Jetboy »

zgrredek pisze:Wg mnie do takiego tytułu lepsza byłaby scenka, gdzie pani po dłuuugim dniu pracy (jak to busineswoman) wraca do domu i stoi w drzwiach jak wryta bo widzi całe mieszkanie zdemolowane.
Dokładnie tego się spodziewałem. I zgadzam się że pokoik bardzo przyjemny.

ODPOWIEDZ