8547 Mindstorms NXT 2.0

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#16 Post autor: sekua »

Gratulacje. Naprawdę sporo pracy i czasu poświęciłeś tej recenzji.

Muszę przyznać, że posiadanie takiego zestawu stwarza masę możliwości, a posiadanie więcej niż jednego zestawu jeszcze więcej możliwości, a posiadanie więcej niż dwóch... itd. itd. - mamy algorytm.

Zauważyłem, że ostatnio powstało bardzo dużo aktywności związanych z Mindstorms, tj. warsztaty organizowane dla dzieci i nie tylko dla dzieci. Nawet dostałem ostatnio przykładowo ulotkę z icount.pl (btw pan, który mi ją dał powiedział, że zna jednego z forumowiczów).

W przyszłości mam zamiar zakupić Mindstorms, ale moje "grosik do grosika" trochę jeszcze czasu potrwa. Wobec tego nie wiem czy nie powstrzymać się i raczej poczekać na wersję 3.0.

Jetboy

#17 Post autor: Jetboy »

sekua pisze:W przyszłości mam zamiar zakupić Mindstorms, ale moje "grosik do grosika" trochę jeszcze czasu potrwa. Wobec tego nie wiem czy nie powstrzymać się i raczej poczekać na wersję 3.0.
Wersja 3.0 już w przyszłym roku. Dlatego warto poczekać - albo żeby kupić już 3.0, albo żeby kupić 2.0 w dużo korzystniejszej cenie.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#18 Post autor: Szerszen »

I to jest dobra wiadomość...
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#19 Post autor: Neo »

Czy są jakieś przecieki jakie będą różnice między 2.0 i 3.0 ?

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#20 Post autor: KUKUS »

sekua pisze:Muszę przyznać, że posiadanie takiego zestawu stwarza masę możliwości, a posiadanie więcej niż jednego zestawu jeszcze więcej możliwości, a posiadanie więcej niż dwóch... itd. itd. - mamy algorytm.
To prawda, ale skąd brać na to fundusze?
sekua pisze:Zauważyłem, że ostatnio powstało bardzo dużo aktywności związanych z Mindstorms, tj. warsztaty organizowane dla dzieci i nie tylko dla dzieci.
Takie warsztaty istniały już wcześniej, ale mam wrażenie, że obecnie bardziej się spopularyzowały. Ciekawa rzecz, muszę kiedyś wpaść na coś takiego.
sekua pisze:Wobec tego nie wiem czy nie powstrzymać się i raczej poczekać na wersję 3.0.
Neo pisze:Czy są jakieś przecieki jakie będą różnice między 2.0 i 3.0 ?
nie jestem prorokiem, ale porównując sobie wersję 1.0 oraz 2.0 istnieje szansa, że Alpha Rex 3.0 będzie jeszcze lepiej zbudowany ;)
Ciekawy jestem, jak będzie wyglądało oprogramowanie - może zoptymalizują działanie kodu? Albo standardowo będą dostępne 2 wersje - bloczki oraz kod?
Liczba klocków zapewne będzie zbliżona - lub nieco większa, no chyba, że w zestawie otrzymamy jakieś nietypowe czujniki.
Jetboy pisze:Dlatego warto poczekać - albo żeby kupić już 3.0, albo żeby kupić 2.0 w dużo korzystniejszej cenie.
Cóż, takie życie... aczkolwiek nie sądzę, żeby cena z 1400 zł spadła nagle np. do 800...

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#21 Post autor: Neo »

Myślałem, że coś przeciekło i liczyłem na uchylenie rąbka tajemnicy :)
Ja stawiam, że będą nowe sensory (sensor) i może się mianić kolorystyka (czarna kostka, czy coś takiego). Myślę też, że będzie do zbudowania jakiś pojazd, a co za tym idzie jakieś dyfry, czy zwrotnice. Oprogramowanie ... hmmm tu może się zdarzyć wszystko (chociaż bloczki będą napewno).

Jetboy

#22 Post autor: Jetboy »

[quote="KUKUS"
Jetboy pisze:Dlatego warto poczekać - albo żeby kupić już 3.0, albo żeby kupić 2.0 w dużo korzystniejszej cenie.
Cóż, takie życie... aczkolwiek nie sądzę, żeby cena z 1400 zł spadła nagle np. do 800...[/quote]

Jeśli duzi sprzedawcy skończą z pokaźnymi zapasami 2.0 to może nagle spaść nawet o połowę.
Przy czym 1400 to jest cena katalogowa, nikt przy zdrowych zmysłach za tyle nie kupuje. Obecnie sensowna cena to jakieś 1100-1200 zł.

Z przecieków - podobno będzie:
- kolorowy ekran
- wifi (w nowym RobotC jest opcja łączenia z kostką przez wifi)
- nowe sensory
- kompatybilność ze starymi peryferiami
- więcej pamięci

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#23 Post autor: KUKUS »

Przy czym 1400 to jest cena katalogowa, nikt przy zdrowych zmysłach za tyle nie kupuje. Obecnie sensowna cena to jakieś 1100-1200 zł.
1400 to i tak nic, w sklepach widziałem po 1600 i więcej.

Co zaś się tyczy przecieków - dane wyglądają ciekawie.
Neo pisze:Oprogramowanie ... hmmm tu może się zdarzyć wszystko (chociaż bloczki będą napewno).
To się wydaje logiczne - zestaw kierowany jest również dla młodszych budowniczych, dlatego trzeba zaczynać od prostszego oprogramowania.

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#24 Post autor: judam »

A skąd wiadomo że napewno będzie w nowym roku wersja 3,0? Raczej na początku roku czy w połowie. Przymierzam się do kupna pierwszego w życiu nxt i nie wiem czy czekać jeszcze te pare miesięcy za nowym.
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

Jetboy

#25 Post autor: Jetboy »

judam pisze:A skąd wiadomo że napewno będzie w nowym roku wersja 3,0?
Nie wiadomo że będzie 1 stycznia, ale wiadomo że będzie w 2013. Skąd? Bo:
1. Lego wycofało kolor który występuje tylko w Minstorms 2.0 z palety na 2013
2. Lego wycofało Minstorms 2.0 z katalogów dla dystrybutorów.
3. Tak powiedzieli na Lego Fan Weekend.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#26 Post autor: Innos »

Kukus, świetna recenzja, wraz z przydatnymi filmami, które widziałem jeszcze zanim wrzuciłeś tu tekst, i tak sobie właśnie wtedy pomyślałem, że recenzja to będzie musiał być bardzo długi i kompleksowy opis, a to i tak będzie dopiero wstęp do wszystkich możliwości, które daje NXT, a które spece, w tym spece LUGPolowi, umieją z tego systemu wycisnąć. Bardzo dobrze się całość czyta i ogląda, nic a nic się nie nudzi, tylko trzeba mieć na to sporo czasu.:) Dobrze, że ją stworzyłeś, bo ten zestaw jak żaden inny wymaga możliwie najobszerniejszego opisu, który na pewno będzie bezcenny dla każdego, kto zastanawia się nad zakupem, a nie orientuje się za bardzo w tym temacie. "Na sucho" bardziej się już chyba z zestawem zapoznać nie da, żeby wiedzieć więcej to już chyba po prostu trzeba go kupić i samemu zacząć budowanie.:)
Jetboy pisze: Z przecieków - podobno będzie:
[...]
Brzmi ciekawie. Ale to znaczy, że muszę się zmobilizować i wreszcie zabrać za swój egzemplarz, zdobyty, podobnie jak w przypadku Flymbexa, dzięki cynkowi od tomasza (tu i ode mnie ponowne wielkie dzięki, bo była to jedna z najlepszych okazji, jakie zdarzyło mi się złapać), żeby zdążyć się tym nacieszyć zanim przyjdzie nowe, lepsze NXT.
judam pisze:Przymierzam się do kupna pierwszego w życiu nxt i nie wiem czy czekać jeszcze te pare miesięcy za nowym.
Zakup 2.0 po okazyjnej cenie uważam za bardzo udany, ale na Twoim miejscu chyba bym się z zakupem wstrzymał, jeśli nie planujesz od razu zacząć się nim intensywnie bawić/budować/poznawać system. NXT 3.0 pewnie będzie droższe, ale może stare nieco stanieje, jako mniej pożądane, a nawet jeśli nie, to jeśli się nie śpieszysz, to chyba lepiej poczekać i jakiś czas po premierze, kiedy ceny się unormują, dołożyć do oszczędzonych pieniędzy parę stówek i od razu mieć nowe NXT z większymi możliwościami. Tyle, że taki plan to perspektywa zakupu 3.0 pewnie nie wcześniej niż za rok, może nieco mniej, gdyby premiera była faktycznie na początku roku.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ