[MOC] Znajdź żabę - gra

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Znajdź żabę - gra

#1 Post autor: crises »

Przedstawiam mój kolejny eksperyment, "bo zwykły MOC to za mało". Sięgnąłem tym razem do technologii Flash i zrobiłem prostą grę. To moje drugie podejście do Flasha i action scriptu i trochę zagadek miałem po drodze, ale wyszło w końcu coś działającego. Nie gwarantuję, że się gdzieś po drodze nie wykrzaczy, albo zawiesi kompa (chociaż nie powinno). Cała "grafika" jest mojej produkcji, kodowanie też (czasami podpatrywane w sieci), dźwięki z darmowych stron. Przy okazji pouczyłem się też korzystania ze ścieżek do wycinania obiektów. Bardzo przydatna sprawa.

Grę można uruchomić na Brickshelfie, za co duży plus dla BSa.

Jeśli wszystko udało się jak należy, to może w przyszłości pokuszę się o coś bardziej wyrafinowanego. A teraz dość pisania - zapraszam do zabawy.



edit:
Żaby w wersji poprawionej - 1.2

edit 2:
Żabki ver 1.3
Ostatnio zmieniony 2012-10-14, 19:23 przez crises, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Fiołkowa Furia
Posty: 63
Rejestracja: 2007-12-12, 22:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
brickshelf: Fiolkowa-Furia

 

#2 Post autor: Fiołkowa Furia »

Za pierwszym odpaleniem były już pozaznaczane ;P
<szarikm> trzy odcinki XXX - starczy na dzis

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Heh. Fajne. Tylko za proste.

Weź generuj losowe pozycje żab za każdym razem :D

A, też miałem buga: za pierwszym razem nie działało zaznaczanie.
Ostatnio zmieniony 2012-10-07, 16:02 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

crises

#4 Post autor: crises »

Weź generuj losowe pozycje żab za każdym razem :D
Za późno na to wpadłem. Miałem już porobione zdjęcia i nie dałem rady. Oczywiście pomijam fakt, jak zrobić losowanie a AS, ale to bym sobie pewnie wygooglał.
Fiołkowa Furia pisze:Za pierwszym odpaleniem były już pozaznaczane ;P
Na pewno wydarzy się jeszcze milion innych rzeczy, których nie przewidziałem.

edit:
Jerac pisze:A, też miałem buga: za pierwszym razem nie działało zaznaczanie.
Pewnie powinienem dać loadera i poczekać aż się całość załaduje.
Ostatnio zmieniony 2012-10-07, 16:05 przez crises, łącznie zmieniany 2 razy.

Jetboy

#5 Post autor: Jetboy »

Jak na pierwszy flash to bardzo udane.

Faktycznie przy pierwszym odpaleniu widać wszystkie krzyżyki, to trochę psuje zabawę.

Drobna uwaga - wejdź do biblioteki i na wszystkich obrazkach ustaw "allow smoothing", wtedy nie będzie się pikselować przy uruchomieniu gry w wysokiej rozdzielczości.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#6 Post autor: bacon »

Może to jest uzależnione od przeglądarki lub sterowników bo u mnie było ok, nie były pozaznaczane. Po odgadnięciu myślałem, że będzie następny poziom a tu koniec :)

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#7 Post autor: Flymbex »

Świetny pomysł - coś więcej niż MOC. Gratuluję wyobraźni no i dawaj na MOC miesiąca...
Ostatnio zmieniony 2012-10-07, 17:37 przez Flymbex, łącznie zmieniany 1 raz.

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#8 Post autor: REX »

Bardzo ciekawe podejście do MOC.
Miło się szukało, tylko zbyt krótko i brakowało kolejnych poziomów.
bacon pisze:Może to jest uzależnione od przeglądarki lub sterowników bo u mnie było ok, nie były pozaznaczane.
Potwierdzam. Też bez żadnych nieprawidłowości.

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#9 Post autor: szubi81 »

To jest kreatywne podejście do MOCy. Super, pomimo tylko jednej planszy i braku losowego rozmieszczania żabek fajnie to wszystko wygląda.

Po znalezieniu czterech żabek miałem chwilę zastanowienia gdzie są kolejne, a tu proszę okienko się otwiera.
Ostatnio zmieniony 2012-10-07, 21:05 przez szubi81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

Boję się, że jak zbudujesz kiedyś normalnego MOC-a to będziemy narzekać, że jest taki normalny.
Jeśli chodzi o innowacyjność i pomysłowość to nie masz sobie równych na LUGPolu. A może i na świecie?

crises

#11 Post autor: crises »

Jetboy pisze:Drobna uwaga - wejdź do biblioteki i na wszystkich obrazkach ustaw "allow smoothing", wtedy nie będzie się pikselować przy uruchomieniu gry w wysokiej rozdzielczości.
Muszę ze dwa dni odpocząć od nich i jeszcze popróbuję. Wygładzanie i losowanie - z tymi dwoma rzeczami powalczę. Może jeszcze jakiś loader.
Miło się szukało, tylko zbyt krótko i brakowało kolejnych poziomów.
I tak siedziałem nad tym tydzień. Początki są strasznie pracochłonne. Teraz jak mam już "silnik", to powinno być łatwiej.
Jeśli chodzi o innowacyjność i pomysłowość to nie masz sobie równych na LUGPolu. A może i na świecie?
Dzięki za miłe słowa. Myślę, że jakby zajrzeć do galerii Japończyków czy innych Azjatów, to znalazłoby się parę rzeczy, które nam się nie śniły nawet.
Ostatnio zmieniony 2012-10-08, 07:36 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#12 Post autor: Sorrow »

Ależ Ci zazdroszczę, że pouczyłeś się Flasha i mogłeś zrobić ten śmieszny drobiazg. Też chcę się nauczyć i pewnie to zrobię, ale wpierw powinnam nakręcić filmik animowany - bo już parę miesięcy temu mówiłam, że zazdroszczę Zgredkowi animowanych MOC-y;)
crises pisze: Dzięki za miłe słowa. Myślę, że jakby zajrzeć do galerii Japończyków czy innych Azjatów, to znalazłoby się parę rzeczy, które nam się nie śniły nawet.
Niech ci będzie. Ale jak na Europejczyka masz naprawdę zakręcone pomysły:P

crises

#13 Post autor: crises »

Przypomniałem sobie, że o tym nie pisałem - w grze są dwa "jajka wielkanocne". Jedno dźwiękowe, a drugie tekstowe. Chociaż może to wcale nie takie ukryte znajdźki jak by mi się wydawało.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#14 Post autor: Mikolaj »

crises pisze:w grze są dwa "jajka wielkanocne".
Zmusiłeś mnie, bym drugi raz przeszedł całą kampanię, ale warto było.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#15 Post autor: Innos »

Też miałem zaznaczone "X" żabki już przy uruchomieniu. Fajny pomysł, złożona strategia to nie jest, ale na początek dobre, odpoczniesz, a potem zapewne się rozwiniesz. Jeśli chodzi o easter eggs, dźwiękowy to kliknąłem na samym początku, jakoś wydało mi się naturalne i oczywiste, że dźwięk tam ma być, tekstowego poszukałem dopiero po tym, jak napisałeś, że jest, więc ten chyba nie jest aż taki oczywisty.

A tak poza tym to decydując na technologię Flash odciąłeś się od użytkowników urządzeń z jabłuszkiem i tym samym zamknąłeś sobie drogę do międzynarodowej kariery. ;-P A szkoda, bo ci wszyscy, co stali po kilka dni w kolejce po nowy telefon na pewno zapłaciliby Ci za tą grę żywymi $$. ;-)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ