[MOC] Mała Mi

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

[MOC] Mała Mi

#1 Post autor: SMIGOL »

Mała Mi mieszka wraz z rodziną Muminków. Jest tak mała, że może usiąść na dzbanku do mleka. Jak pamiętacie ma włosy splecione w koki i chodzi w czerwonym wdzianku.
Jest złośliwą, czasem nieco agresywną indywidualistką. Mówi to, co myśli i robi to, co chce.

Tyle w temacie bajkowej postaci - oczywiście nie o nią tu chodzi.

Mała Mi to tylko nazwa projektu nad którym pracuję już jakiś czas.
Panie i Panowie przedstawiam Challengera MT965b.
Obrazek
Jak widać, moja Mała Mi jest tylko troszkę inna od tej bajkowej: jest żółta, wcale nie taka mała i na pewno nie zmieści się na dzbanku mleka.
Za to nawet używana kosztuje koło bańki - nie, nie mleka:)
Na pewno jest też nieco agresywną indywidualistką i może robić co chce.

Na zdjęcie Challengera w tej wersji natknąłem się przypadkiem. Tak naprawdę to niewiele o nim wiem. Nie znalazłem żadnej ciekawej specyfikacji technicznej.
Może słabo szukałem, bo tak naprawdę niespecjalnie mi na niej zależało.

Ze względu na skalę projekt wymagał wielu kompromisów, o których nie będę pisał żeby nie zanudzać. I tak je wszystkie wyłapiecie.

I jeszcze parę zdjęć portretowych.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Mała Mi w pracy
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zdjęcia rodzinne.

- od lewej Włóczykij, Mała Mi i Panna Migotka
Obrazek
- z Muminkiem i Ryjkiem
Obrazek
- z Paszczakiem
Obrazek

Galeria BS

I na koniec piękny cytat z Muminków: "Nigdy nie ma porządku na świecie. Wczoraj było za gorąco, a dziś jest za mokro. Najlepiej będzie wrócić i znowu położyć się spać."
Ostatnio zmieniony 2012-11-04, 17:18 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Bardzo ladny model, duzo lepszy niz poprzednia smieciarka. Fajnie, ze pomyslales o zawieszeniu.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#3 Post autor: SMIGOL »

3dom pisze:Fajnie, ze pomyslales o zawieszeniu.
Muszę Cię kolego zmartwić. Zawieszenia kół nie ma... jedynie dobrze pracujące połączenie między przodem a tyłem :) No i dobrze zrobione zdjęcie.

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciehoo »

Heh... wiemy kto zgarnia unijne dopłaty ;) Na poważnie kolejny ciekawy "rolniczy" model. Wiadomo, że skala narzuca pewną umowność w detalach. Dla mnie najważniejsze aby model "żył" jego pierwowzorem. Co będzie następne? Może legendarna opowieść o sznurku i snopowiązałce? :)

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#5 Post autor: Jakeof »

Ułałą, podoba mi się. Kiedyś chciałem zrobić bardzo podobną maszynę, bo New Hollanda T9060, ale pomysł spalił na panewce. Może Ty się tego podejmiesz? ;) Fajnie wyszedł Ci przód, dach też ładny. Gratuluję zgrabnego modelu;]

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#6 Post autor: Żbik »

Bardzo sympatyczne. Z daleka wygląda jak prawdziwy :) Masz talent, rozwijaj go.

Mrutek

#7 Post autor: Mrutek »

Bardzo fajny model. Niby prosty, ale ma to coś.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

SMIGOL pisze:Mała Mi to tylko nazwa projektu nad którym pracuję już jakiś czas.
Będziesz kosić hefalumpy?

Fajny model. Widać, że idziesz do przodu bo Twoje modele są coraz lepsze. Z chęcią bym widział u Ciebie także jakieś mniejsze ciągniki i inne maszyny rolnicze.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
VanKrawiec
Posty: 34
Rejestracja: 2007-08-23, 23:02
Lokalizacja: Pruszków
brickshelf: vankrawiec

 

#9 Post autor: VanKrawiec »

Fajne to to...
Podoba mi się odwzorowanie bryły i oczywiście jedyny kolor w jakim może być traktor czyli żółty.
Jedyne co mi nie przypadło do gustu do kabina. Możliwe, że to jedno z uproszczeń, o których wspominałeś. Ale wsiadając do tych nowszych traktorków naprawdę porażająca jest ilość gadżetów, będących w środku.
Ech...nie to co w poczciwych C360 w wersji kabrjo, gdzie prędkość nawiewu kierowcy jest wprost proporcjonalna do prędkości pojazdu, ogrzewanie rąk kierowcy tylko po dotknięciu wydechu, a radio to masz jak zaśpiewasz. Naprawdę głośno zaśpiewasz - bo błotniki się 'telepiom'.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#10 Post autor: SMIGOL »

Jakeof pisze:Kiedyś chciałem zrobić bardzo podobną maszynę, bo New Hollanda T9060, ale pomysł spalił na panewce. Może Ty się tego podejmiesz?
New Holland jest fajny, ale jest to coś pomiędzy Cat-em a Quadtrakiem i z pewnością byłby do nich podobny. Problemem jest też kolor (którego mam jak na lekarstwo) i kończące się miejsce na półce. Na razie mam coś innego na oku :)
Żbik pisze:Masz talent, rozwijaj go.
Nie jeden - tylko reszty jeszcze nie odkryłem ;]
glaz_pimpur pisze:Będziesz kosić hefalumpy?
Może je zaoram.
VanKrawiec pisze:(...) wsiadając do tych nowszych traktorków naprawdę porażająca jest ilość gadżetów, będących w środku.
No przecież jest kierownica i zestaw zegarów z włącznikami gadżetów, które wyskakują po naciśnięciu przycisku. To jest wersja na Europę Wschodnią i ma specjalne zabezpieczenie antykradzieżowe (zapomniałem go wyłączyć).
Ciehoo pisze:... wiemy kto zgarnia unijne dopłaty ;)
Oj - bardzo bym chciał !
Ciehoo pisze:Co będzie następne? Może legendarna opowieść o sznurku i snopowiązałce?
Intrygujące.

Dzięki za opinie.
I jak to mówi mój pracodawca: "jesteśmy w kontakcie"

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#11 Post autor: tybort »

Kolejna Twoja maszyna rolnicza, która mi się podoba. Wygląda super.

A żeby było bardziej merytorycznie to zapytam: to stare opony na nowych felach, tak?

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#12 Post autor: SMIGOL »

tybort pisze:Kolejna Twoja maszyna rolnicza, która mi się podoba. Wygląda super.
Dzięki :)
tybort pisze:A żeby było bardziej merytorycznie to zapytam: to stare opony na nowych felach, tak?
Nie wiem, które opony są stare,a felgi nowe. Na zewnątrz jest Obrazek+Obrazek

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#13 Post autor: tybort »

Te właśnie miałem na myśli.

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#14 Post autor: jerryp »

Bardzo udany model. Zawiera dużo detali jak na w sumie nie dużą skalę. Podoba mi się jak wymodelowałeś ryjek i zderzak. Po Twojej kolekcji widać że masz talent do maszyn rolniczych. Wychodzą Ci zdecydowanie lepiej niż ciężarówki czego zupełnie nie rozumiem by wydaje mi się, że jednak trudniej zbudować taki ciągnik niż śmieciarkę.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#15 Post autor: SMIGOL »

jerryp pisze:Po Twojej kolekcji widać że masz talent do maszyn rolniczych. Wychodzą Ci zdecydowanie lepiej niż ciężarówki czego zupełnie nie rozumiem by wydaje mi się, że jednak trudniej zbudować taki ciągnik niż śmieciarkę.
1.Ciężarówki są jednak mniejsze i troszkę trudniej je zrobić.
2. Sprzęt rolniczy robię rzadziej i można byłoby powiedzieć, że bardziej się do niego przykładam, ale też nie do końca tak jest... Powiem tak - w obu przypadkach kieruje się innymi założeniami:
rolnictwo - jak największy realizm
ciężarówki - City i bawialność.
Wiem, że można te cechy połączyć, ale nie zawsze mi na tym zależy... to skomplikowane.

ODPOWIEDZ