[MOC] Mały Fiat

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

[MOC] Mały Fiat

#1 Post autor: ontek »

Obrazek

Tydzień zabawy z Lego i powstał taki oto Fiacik. Bliżej przedstawiał oryginału nie będę, gdyż chyba każdy go zna, a przynajmniej go widział.
Chyba zaczynam wchodzić na cienki lód z tym modelem prezentując go na forum. Przed kilkunastoma dniami prezentowałem dziwnego konstrukcyjnie i z wyglądu złamańca, posłuchałem związanych z nim rad, i w miarę możliwości i umiejętności postanowiłem wykorzystać je przy budowie Malucha. Osobiście czuję satysfakcję, jestem zadowolony z tego co zbudowałem i dlatego postanowiłem go zaprezentować, mam nadzieję że się spodoba :)

Kilka zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek

Wymiary:
Skala - około 1:8,6,
Długość - 44s/około 35,5cm,
Wysokość - 20s/około 16cm,
Szerokość - 21s/około 16,7cm,
Waga - 1,46kg

Technicznie:
Napęd na tył - 2x PF XL z przełożeniem 2:1,
Skręt przednich kół - PF serwo,
1x PF IR Receiver
1x PF Battery Box

Napęd:
Nic nie strzela, jeździ jak prawdziwy maluch - wolno i po płaskim, mogę stwierdzić że nawet wydaje dźwięki jak prawdziwy żyłowany na jedynce :)

Obrazek Obrazek

Skręt:
Promień skrętu jak na malucha przystało, przy skręcaniu kół skręca się również kierownica.

Wygląd i detale:

Obrazek Obrazek Obrazek

Starałem się możliwie wiernie odwzorować proporcje jak i kształt bryły nadwozia. Są światła, kierunkowskazy (brakło mi pomarańczowych na tył, dlatego są żółte), lusterka, tapicerka wewnątrz i na drzwiach, unoszone przednie fotele z regulowanym oparciem, kokpit, rura wydechowa i światło cofania. W bagażniku znajduje się koło zapasowe i pompka, zabrakło wycieraczek ale nie miałem już klocków, a z tych które mi zostały nie udało mi się zbudować fajnie wyglądających.

Cóż mogę więcej dodać..., zapraszam do komentowania :)

Edit
Dodałem film :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nTU2REKLt5c[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2012-11-10, 15:31 przez ontek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#2 Post autor: jerryp »

Model przypomina malucha bez dwóch zdań. Pewnie niektóre detale nadwozia można by lepiej odwzorowywać nawet z liftarmów, jak chociażby przedni pas ze światłami, ale braku podobieństwa zarzucić mu nie można. Widać że wszystko jest na swoim miejscu, czyli koło zapasowe z przodu, brak bagażnika, silnik z tyłu, nawet szyberdach jest choć nie wiem czy występował w oryginale. Brakuje mi tylko jednej rzeczy, a właściwie dwóch, wajchy do uruchamiania silnika pomiędzy fotelami i filmu prezentującego wszystkie funkcje. Bez filmu to jednak trochę nie technic.

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#3 Post autor: ontek »

Film będzie jak tylko warunki oświetleniowe się poprawią,
jerryp pisze:szyberdach jest choć nie wiem czy występował w oryginale
Brakło mi liftarmów 5, czerwonych :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Fajny. Troche w stylu Mini Coopera Sheepo. Wnetrze spartanskie zupelnie jak w prawdziwym. Czekam na film.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#5 Post autor: Chrupek »

ontek pisze:Fajny. Troche w stylu Mini Coopera Sheepo. Wnetrze spartanskie zupelnie jak w prawdziwym. Czekam na film.
Maciek pewnie cię wściekłość zżera... że maluch:D

Bardzo podoba mi się ten maluszek! Wygląda jak trzeba, wszystko fajnie zmieszczone. Silnik z tyłu tez na plus. Bez wątpienia udało ci się ontku zrobić rasowy technicowy samochód. Jeśli nie przegapię głosowania na MOC miesiąca, to to będzie jeden z moich typów:)
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Bez spoilerow prosze, ja nie powiedzialem Zgrredkowi po co Ci kilkadziesiat plytek z clipem :P Zreszta ja mam inny pomysl. Zazdrosc nie zzera i tez zaglosuje :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#7 Post autor: Waler »

Malczan jest okej, tylko ten przód jakoś mi nie pasuje. Coś bym w nim zmienił zwłaszcza dolną jego część.
Reszta jak najbardziej w porządku. Wiadomo, to tylko liftarmy nie można oddać szczegółów w całości.
Aczkolwiek na Twoim miejscu zainwestował bym w jakieś plate-y, skosy, bricki i wykończył nimi model.
Jazda zapewne zapewne jest sprawna i łatwa bo zastosowałeś serwo, no i mocy dzięki 2 Xl-om mu nie brakuje :)

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#8 Post autor: sekua »

Bardzo mi się podoba, zwłaszcza, że... mam/miałem zamiar zbudować malucha w przyszłych MOCowych planach. No cóż...kto pierwszy, ten lepszy. Dzięki tej konstrukcji będę miał dobry punkt odniesienia. :)

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#9 Post autor: Chrupek »

3dom pisze:kilkadziesiat
Kilkaset:P Ale okej okej, wybacz.
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#10 Post autor: blizzard »

Widać, że to Fiat i to nie byle jaki!
Oklaski :)

Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Sajan »

Nie dałoby się schować osiek? Gratuluje udanego Maluszka :)

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#12 Post autor: jerryp »

Nie zauważyłem że to na dwóch xl'ach jest. Ten model ma pewnie tyle samo mocy co pierwowzór. Powinieneś go napędzać micromotorem wtedy zachowasz wierność oryginałów :-D

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#13 Post autor: m4rc1n »

Fabrycznie maluch miał coś 27 KM, ale jak się pogrzebało przy gaźniku, ustawiło dobrze zapłon i odchudziło wydech, można było się spokojnie wyszaleć ;)

A model całkiem fajny, choć przód nie bardzo przypomina kaszla. Z profilu jak najbardziej.

Widać, że wyciągnąłeś poprawne wnioski z poprzedniego MOCa :)
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#14 Post autor: glaz_pimpur »

m4rc1n pisze:choć przód nie bardzo przypomina kaszla
Ale przypomina starą Pandę. Takie było moje pierwsze wrażenie.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#15 Post autor: Filus »

Widać znaczny postęp w stosunku do poprzedniego modelu. Bryła dość wiernie oddana, może poza przodem. Po filmie będzie można powiedzieć, że konstrukcja bardzo udana jest, choć same zdjęcia też pokazują, że nie jest to byle co;).

ODPOWIEDZ