[MOC] Cadillac w pełnej krasie

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

[MOC] Cadillac w pełnej krasie

#1 Post autor: GabryS »

Cześć.
Chce Wam dziś zaprezentować mój najnowszy model.
Produkowany w latach 1944-1945 w zakładach Cadillaca M24 Chaffee - amerykański czołg lekki. Czołgów tych używano do zabijania nazistów i Azjatów. W większości jednak Azjatów, bowiem czołg służył, oprócz II wojny światowej, także w Korei i dwóch pierwszych wojnach indochińskich.
Maszyna była do pewnego stopnia innowacyjna, przynajmniej jeśli chodzi o zacofanych aliantów z zachodu, był to bowiem pierwszy czołg produkcji tychże, który wykorzystywał drążki skrętne jako zawieszenie (przodująca sowiecka myśl techniczna patent ten, ku uciesze partii i proletariatu wykorzystywała już wcześniej).

Obrazek
Model, jak to już zwykle u mnie bywa wykonany jest w skali 1:40.
Posiada obracaną wieżę, a kółka wyjątkowo można obracać. Pełen wypas ;p
Obrazek
MOCyk prosty, budowany zaledwie w jedno popołudnie i jeden ranek i najdłużej przesiedziałem chyba nad zamontowaniem gratów z tyłu i na błotnikach tak, żeby wyglądało to w miarę sensownie.

Podziękowania dla Maksa za konsultacje i poganianie mnie, żebym w końcu dokończył model, za dręczenie mnie o zrobienie tych wszystkich gratów i za sprowadzenie gąsienic. Dzięki.

Więcej fotek można znaleźć na fickrze i Brickshelfie(jak moderatorzy tego przedpotopowego hostingu skończą się obijać i opublikują galerię ;p)
Tym czasem miniaturki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zapraszam do komentowania.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2012-11-11, 10:15 przez GabryS, łącznie zmieniany 1 raz.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Mrutek

#2 Post autor: Mrutek »

Podejmujesz się trudnych wyzwań.
Właśnie trzymam w łapie model 1:35. O! urwałem mu koło. Chyba w tej skali trudno się do czegoś przyczepić. W zasadzie tylko do kół w innym kolorze, ale wiadomo. No może wieżę bym podniósł o jedną płytkę. + za przedni pancerz.
Ostatnio zmieniony 2012-11-10, 21:19 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#3 Post autor: V1 »

Ładny, zgrabny.
Fajnie, że nawaliłeś mu trochę gratów, jak to zwykle ludzie robią w modelach redukcyjnych.
Tylko ten kobiowy karabin...
\/1 ______________

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Kolejny świetny model proszacy sie o mała dioramke. Od razu przypomniała mnie sie komedia o pewnych amerykańskich smialkach chcących obrobic bank na tylach frontu we Wloszech. Poruszali sie czolgami zaladowanymi wszelakim towarem: piwem, winem, itp. Myśle, ze taki ciekawy efekt udało sie Tobie osiągnąć :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#5 Post autor: Szerszen »

"Złoto dla zuchwałych"... jak malowane ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

rafi

#6 Post autor: rafi »

To nie jest moj ulubiony Cadillac, ale replika jest wierna. ;)

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#7 Post autor: Jakeof »

Czołgi to trochę nie moja tematyka, ale model wydaje się być sympatyczny:)

Światła z przodu to ucięty przeźroczysty Bar 4l?

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#8 Post autor: Innos »

Niby człowiek widzi, że autorem nowego tematu jest GabryS, ale człowiek się nie zna , i po otwarciu i tak jest zaskoczony, że gabrysiowy Cadillac to czołg, a nie autko.;-) Ale i tak bardzo fajny, jestem pod wrażeniem, że w tak niewielkiej skali udaje Ci się tak dobrze oddać sylwetkę i różne detale. Nielegowa broń to IMO w tym przypadku nie problem, bez różnicy, czy z Cobi, czy z Brickarms, Brickforge i innych takich, bo to na jedno wychodzi - przy MOCach w tematyce współczesnych militariów trzeba jakoś obchodzić te braki w asortymencie Lego albo zgodzić się na duże uproszczenia.
Jakeof pisze: Światła z przodu to ucięty przeźroczysty Bar 4l?
Chyba faktycznie coś nielegalnego albo nielegowego jest tam wsadzone, ale raczej nie bar 4l, bo szkoda byłoby go ciąć, zważając na jego małą dostępność i cenę na BL (od 16zł/szt.). No chyba że się mylę, a autor ma za dużo kasy i tnie drogie klocki. ;P [Pomijając oczywiście kwestie moralności takiego czynu niezależnie od wartości elementu, jak przyjdzie tu Zgrredek to stos i tak zostanie rozpalony.]
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

Ciekaw jestem czy dożyję tej chwili, kiedy uznasz, że 1:40 to za mała skala. W ciut większej może byłoby łatwiej zrobić ten charakterystyczny skos tyłu wieży, który u Ciebie ma stud długości, a powinien mieć ze trzy. No i krzywizny przodu wieży może też łatwiej byłoby uchwycić.
Oczywiście marudzę, żeby dorzucić kolejny kamyczek na szalę, która może kiedyś przechyli Cię ku tej jedynej słusznej skali. Bo w tej skali to czołg jest bardzo dobry i nie wiem czy dałoby się więcej z niego wycisnąć.

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#10 Post autor: GabryS »

Dzięki wszystkim za miłe słowa.
Jakeof pisze:Światła z przodu to ucięty przeźroczysty Bar 4l?
Innos pisze:Chyba faktycznie coś nielegalnego albo nielegowego jest tam wsadzone
Bardziej nielegalne niż nielegowe wprawdzie, ale też nie do końca. Jest to plasterek czegoś, co kiedyś było częscią x400c20, ale z niewiadomych przyczyn zostało zgniecione w kilku miejscach i dziwnie zmętniało, więc dałem temu coś w rodzaju nowego życia ;p
zgrredek pisze:Ciekaw jestem czy dożyję tej chwili, kiedy uznasz, że 1:40 to za mała skala.
Obawiam się, że nie.
zgrredek pisze: jedynej słusznej skali
Już buduje w jedynej słusznej ;p Ale pewnie masz rację, że w nieco większej można oddać stosunkowo więcej detali i wierniej, ale cóż, to mi juz weszło w krew i chyba musimy z tym żyć.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2012-11-12, 20:25 przez GabryS, łącznie zmieniany 1 raz.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

ODPOWIEDZ