Ładnie Proszę o pomoc :)

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Garlic

Ładnie Proszę o pomoc :)

#1 Post autor: Garlic »

Witam, jestem w połowie budowania pierwszego MOCa (Dezert truck) i mam kilka pytań...
Nie proszę o instrukcje tylko o subtelne sugestie...

1. Do napędu mam 2 silniki L i jeden M. Ilu biegową skrzynie można na nich zrobić, żeby była efektywna (jakie przełożenia) do jej konstrukcji mam tylko jeden DRIVING RING i 6 zębatek mu dedykowanych.

2. Tylna oś. Mam kłopot, napęd ma być na tył i muszę zbudować "cztero" zawiasową oś z dyfrem. Przeglądam wasze trialowki i takie konstrukcje nie wchodzą w grę, ma to wyglądać tak:

http://www.race-dezert.com/skunkz/renezeder/11.jpg



Takie pisanie z błędami na tym forum nie wchodzi w grę. Ma to wyglądać co najmniej tak, jak poprawiłem. Emilus
Ostatnio zmieniony 2012-11-18, 08:12 przez Garlic, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Jak masz 1 driving ring to mozesz zrobic max 2 biegi. Ciezko cos doradzic z przelozeniami jak nie napisales jaka bedzie skala modelu, czy ma byc raczej szybki czy raczej zdolny do jazdy w terenie.

Taka os jak na zdjeciu bedzie ciezko zbudowac. Jak ma byc napedzana to musi byc bardziej rozbudowana.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Garlic

#3 Post autor: Garlic »

Wczoraj zakupiłem 9398 będzie dobrym dawcą części na tylną oś:

Widać ją tutaj

Pomysł powstał w mojej głowie pare minut temu, oś zamocuje do ramy na: http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?P=92910

Rozstaw kół z przodu to 25 st. Z tyłu dyfer chcę zabudować w 3 ramki 5x7 i zostaje po 10 na obie strony. Pokobinuje jeszcze. Oś bedzie siedzieć na 4 amortyzatorach z crawlera lub 2.amortyzatorach i 2 z crawlera.

Co do skrzyni to w grudniu dostaje 8043 więc pole popisu sie powiększy bo w tej chwili dysponuje tylko elektroniką z 9398 i 8297 co pozwoli na jazde ale bez szału.

Jak widać na zdjeciach rama jest z kratownic i taki jest model w tej chwili. Nie powinien być ciężki.
Niestety nie skaluje go bo konstrukcja w każdym momencie jest zmieniana. Znamy rozstaw kół, reszta w miare powstawania jest w ciagłej przebudowie aby uzyskać (proporcjonalność).

Buduje tylko z liftfarmów (nie mam technic bricks) , do budowy mam 4 zestawy na tą chwile 8069 8071 9398 8297 do tego dojdzie 8043 ale zostawiam ją na zbudowanie zdalnie sterowanej skrzyni.
Ostatnio zmieniony 2012-11-17, 22:37 przez Garlic, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#4 Post autor: piotrek839 »

Bardzo ambitnie. Nie wiem jakie masz doświadczenie ale poprawne zbudowanie takiego zawieszenia jest dużą sztuką. Choć pomysł z dodaniem tam skrzyni biegów wydaje mi się dość ekstremalny (bardzo trudne), to trzymam kciuki i chętnie obejżę prototyp.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#5 Post autor: Filus »

Garlic pisze:Oś bedzie siedzieć na 4 amortyzatorach z crawlera lub 2.amortyzatorach i 2 z crawlera.
Jak zawiesisz jedną oś na 4 amorach to prędzej klocki połamiesz, niż Ci się to ugnie...

Co do skrzyni biegów. Jeżeli ma być manualna, to diving ring mocno Cię ogranicza, ale jeżeli myślisz też o sterowanej zdalnie skrzyni biegów (a sam to przyznałeś), to możesz pokombinować z mLA, które masz już teraz. Lub też poczekać na zwykłe LA z koparki. Ze śrubówkami możesz spokojnie 2, 3 biegówki zrobić, a jak się postarasz, to i więcej. Tyle, że oczywiście taka skrzynia to skrzynia liniowa, z przesuwanymi wraz z jej ramą silnikami napędowymi.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#6 Post autor: Tranzystor »

Zacznij od czegoś mniejszego. I prostszego.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#7 Post autor: Bricksley »

Garlic, użycie tego elementu ( http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=32181c02 ) w roli amortyzatorów nie jest najlepszym pomysłem. Mimo iż jego nazwa sugeruje, że tak jest, to się on kompletnie nie nadaje, a poza tym jest to dość łatwo psujący się element (przynajmniej te z pierwszych serii).
Pozdrawiam :)

Ananiasz
Posty: 47
Rejestracja: 2012-08-09, 13:00
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Ananiasz

 

#8 Post autor: Ananiasz »

Najfajniejsze jest to, że faktycznie jest to amortyzator, a wszystko to co nazywamy amortyzatorami jest w zasadzie ich zaprzeczeniem :-)
Kolekcjoner dziurawych klocków.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#9 Post autor: Bricksley »

Ananiasz pisze:Najfajniejsze jest to, że faktycznie jest to amortyzator, a wszystko to co nazywamy amortyzatorami jest w zasadzie ich zaprzeczeniem :-)
Jasne, tylko, że w Lego właśnie przyjęło się odwrotnie ;)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ