[MOC] Mała laweta

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Rakkasans
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-16, 10:22
Lokalizacja: Częstochowa / Janów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Mała laweta

#1 Post autor: Rakkasans »

Witam!

Jako, że jest to moja pierwsza galeria MOC, liczę na wyrozumiałość. Najbardziej podoba mi się seria town/city do roku 1997, więc w takim klimacie buduję moje modele. Tutaj postanowiłem zaprezentować pierwszy z nich, jest to mała laweta służąca do transportu go-kart'a. Pojazd posiada zdejmowane szyny do wjazdu na platformę oraz ruchomą platformę. Okrągłe światła, daleko umieszczona przednia oś oraz mały ich rozstaw nadają mu klimatu "starego" pojazdu. Lawetę można szybko przebudować, by wyglądał bardziej nowocześnie, niebawem zrobię zdjęcia i wrzucę do galerii.

Tutaj fotka podglądowa, do obejrzenia pozostałych zdjęć zapraszam na BS;)


Obrazek

Link do BS:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=517054

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2012-11-23, 13:43 przez Rakkasans, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Na BSa trzeba będzie trochę poczekać ale możesz nam zaserwować deeplinki albo miniaturki, które możesz łatwo stworzyć korzystając z sarielowego generatora:
http://thumbs.sariel.pl/
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Rakkasans
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-16, 10:22
Lokalizacja: Częstochowa / Janów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Rakkasans »

Nie będę się narażał na samym wejściu, nie dam Wam czekać, więc tutaj macie miniaturki wrzucone w link podany przez 3dom;)


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Na początek nie jest źle :) Czekamy na kolejne moce.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#5 Post autor: PatrykZ »

Grunt to nie bać się i debiutować :-) Przyjdzie też pora na doszlifowanie formy.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Rakkasans
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-16, 10:22
Lokalizacja: Częstochowa / Janów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Rakkasans »

Zgadza się, grunt to sie nie bać i dobrze przy tym bawić;)

Jeśli macie jakieś uwagi, co byście poprawili/zmienili piszcie śmiało, przy następnych pracach bedę na to zwracał uwagę. Narazie buduję z tego co mam, choć pierwsze zakupy na ebayu (zestaw 6335) i BL już były.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#7 Post autor: glaz_pimpur »

Rakkasans pisze:Jeśli macie jakieś uwagi, co byście poprawili/zmienili piszcie śmiało
1. Zmień tło do zdjęć na jednolite. Przy tak małym modelu kartka dużego brystolu wystarczy. Ja nie umiem robić zdjęć ale przynajmniej staram się, żeby tło nie przeszkadzało w prezentacji modelu.
2. Odczep te płytki z dachu kabiny. Nie przypominam sobie, żeby zestawy w tamtych latach były ozdabiane w ten sposób.
3. Zmień światła z zielonych na żółte-kwadratowe. Będziesz miał klimaty lat 80 i 90.
Szybę też bym zmienił na tr. clear
4. Zadbaj o klocki lub wyretuszuj ich skazy w jakimś programie graficznym.

I na koniec zbieraj klocki, widać że masz braki.

Nie przejmuj się, ja też zaczynałem podobnie:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Sajan »

Zastanawia mnie obecność białej płytki pod go-kartem. Do wskazówek glaz-pimpera dodałbym ujednolicenie kolorów -> białą płytkę przy przednich światłach można zastąpić tą żółtą z dachu.
Czuć klimat starych zestawów. Powodzenia w dalszym budowaniu :)

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciehoo »

No i kto powiedział, że modele na 4 study odchodzą powoli do lamusa ;) Fakt, coraz trudniej je spotkać w oryginalnych zestawach. Nawet z pozoru małe samochody urosły do 6 studów. W tym MOCu wraca tamten klimat sprzed ponad 20-tu lat. Było mało klocków, ale możliwości zabawy niczego sobie :) Jak tylko zaopatrzysz swoje magazyny w nowe klocki zniknie problem retuszowania uszkodzeń czy nikłego wyboru kolorów i kształtów. Powodzenia!

Rakkasans
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-16, 10:22
Lokalizacja: Częstochowa / Janów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: Rakkasans »

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem;) Fakt, mam jeszcze małe klockowe braki, jednak powoli będę się zaopatrywał (niestety pierwsze hobby również wymaga małych nakładów). Wszystkie rzeczy, które wymieniliście bym poprawił, poprawię juz niebawem, porobię zdjęcia (na jednolitym tle) i wrzucę do galerii. Światła zapożyczę z innego zestawu, płytki z dachu zostały już usunięte, w ich miejsce wstawiłem szybkę, postaram sie troszkę podretuszować te złe klocki;) I sprawa białej płytki przy światłach, zrobiłem już tak, jak pisał kolega Sajan.

Obecność białej płytki, cóż, przyczepiłem ją, żeby gokart nie zjechał z paki, kiedy ta jest uniesiona i całkowicie o nim zapomniałem :O Mi nowe zestawy całkowicie sie nie podobają, więc buduję takie na 4 study, przynajmniej jeśli chodzi o kabinę. W tym modelu paka ma akurat 6 studów, ale nie gryzie się z modelem.

Mam nadzieję, że zaprezentuję jeszcze kilka modeli w klimacie starych systemów i ze będą lepsze od pierwszego tutaj zaprezentowanego. I dziękuję za ciepłe przyjęcie oraz udzielenie cennych uwag.

Pozdrawiam!

EDIT 26.11.2012:

Mała zmiana wyglądu lawety. Zdjęcia robione na innym tle, jednak muszę jeszcze nad techniką ich robienia popracować. Wrzucam te zdjęcia, które zrobiłem, bo akumulatorki w aparacie definitywnie zrezygnowały z egzystencji. Następnym razem będą dużo lepsze, obiecuję. I jeszcze postaram sie trochę PS-a ogarnąć, chociaż w takim stopniu, bym potrafił usuwać skazy. Zapraszam do oglądania a ja już planuję kolejny MOC, tym razem coś w amerykńskim stylu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-11-26, 19:51 przez Rakkasans, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ