[MOC] / [MOD] Polar Explorer Truck

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

[MOC] / [MOD] Polar Explorer Truck

#1 Post autor: solic »

Polar Explorer Truck

Obrazek

Nie wiem, czy można nazwać to pełnoprawnym MOCem, gdyż moja jest tylko konstrukcja nadwozia. Podwozie wraz z całym napędem pochodzi z zestawu 9398. Dlatego może niech będzie, że to jest półmoc.

Wymiary: szerokość nadwozia 23 st. (w kołach 27 st.), wysokość z anteną 33 st., długość 53 st.
Waga z bateriami: 1986g
Napęd: 2 x PF L Motor (a to niespodzianka:)
Skręt: PF Serwo motor
Dodatkowe funkcje: Manualnie otwierane przednie drzwi, boczne przesuwane drzwi, tylne drzwi stanowiące jednocześnie składaną rampę do wjazdu/wyjazdu skutera śnieżnego, otwierany dach, składana antena satelitarna na dachu.

Pojazd powstał na potrzeby konkursu "You design it, we make it" zorganizowanego przez dział Technic TLG. Z grubsza chodzi o to, aby zaprojektować inną wersję zabudowy nadwozia do podwozia Crawlera 9398. Przyznam, że zadanie wcale nie jest łatwe, podwozie jest strasznie wysokie i chybotliwe (za miękko zawieszone), zatem cokolwiek by na nim nie zbudować, będzie wyglądać pokracznie.
W mojej konstrukcji podwozie zostało niezmienione, tzn. zbudowane ściśle według instrukcji do kroku nr 85. Jedyne modyfikacje polegały na podniesieniu mocowania wieży PF IR oraz dołożeniu kabla przedłużającego między wieżą a jednym z silników napędowych - wprawdzie sam kabel z silnika dosięga wieży, ale musiałby przebiegać przez wnętrze ciężarówki. Dlatego chcąc pozostawić wolną przestrzeń we wnętrzu musiałem poprowadzić go pod battery boxem i dodać przedłużkę.

Pewną inspiracją do zbudowania takiego nadwozia był stary zestaw 8660 do którego mam wielki sentyment.

Kilka zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

We wnętrzu znajduje się niewielki skuter śnieżny. Jedyną funkcją skutera są skrętne przednie płozy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Więcej będzie w galerii po upublicznieniu. Dla niecierpliwych można podmieniać w linku numery od 01 do 30 w linku http://www.brickshelf.com/gallery/solic ... uck/01.jpg

Film:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3fwXdANS8Dc[/youtube]

Niektórzy z Was już ten przód widzieli na spotkaniu w Tarnowskich Górach. Tak, to ta sama, choć zmodyfikowana konstrukcja. Była ona od początku przewidziana właśnie do tego pojazdu, następnie zaadaptowana do mojej prawie-trialówki po czym wróciła na właściwe sobie miejsce. A trialówka dostanie niedługo swoją własną kabinę.


A teraz mały apel: Forowiczu, jeśli spodobała Ci się ta konstrukcja, wejdź na stronę technic.lego.com - klik i zagłosuj na nią (niestety należy się tam zalogować). Jeśli nie spodobała Ci się konstrukcja, ale chciałbyś żeby wyszedł zestaw z dużą ilością paneli i przez to panele stały się łatwiej dostępne, również zagłosuj:) A jeśli nie obchodzi Cię w ogóle technic i dostępność paneli, ale chciałbyś aby chwała budowniczych LUGPolu była głoszona w szerokim świecie – również zagłosuj:)
Dziękuję.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

GO GO GO!
Głos oddany. Trzymam kciuki.

Edit: Setki prac, które są niezgodne z regulaminem... Tych zgodnych tylko garstka...
Ostatnio zmieniony 2012-11-25, 21:02 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#3 Post autor: Uncle Jaca »

Zadanie niełatwe - ale moim zdaniem świetnie sobie poradziłeś!
Spoko, że jest tyle dodatkowych bajerów, widać po filmie, że to przede wszystkim prawdziwa ZABAWKA, którą można się bawić i bawić. Na snow-trialowe spotkanie koniecznie weź go ze sobą oblukamy;-)

Skoro zadanie polega na zbudowaniu alternatywnego nadwozia to traktując tyko nadwozie to jest to 'półmoc' x2.
Solic a gdzie się podziała rejestracja?
Pies utonął, łańcuch pływa

Ananiasz
Posty: 47
Rejestracja: 2012-08-09, 13:00
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Ananiasz

 

#4 Post autor: Ananiasz »

Fajna szczerzuja :)

Jakby miał jeszcze technikowe figurki bardzo by pasował do lat dziewięćdziesiątych. Z tego co pamiętam był taki śmieszny trzyosiowy pojazd z narciarzami.

Głos oddany
Kolekcjoner dziurawych klocków.

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#5 Post autor: solic »

Jetboy otóż to, mnóstwo konstrukcji bez sensu. Nie wiem, czy ci ludzie zadali sobie trud choć pobieżnego zaznajomienia się z regulaminem. Ale kilka ciekawych rzeczy da się wypatrzeć, więc jakaś konkurencja jest.

jacaelnegro rejestracja z Toy Story niezbyt pasowała klimatem do pojazdu:)
Jak będę to go na pewno wezmę, choć wiesz, to jeździ jak Crawler, więc cudów nie należy się spodziewać.

Ananiasz technicfigi miałyby tam dość ciasno, znaczy za nisko. Na siedząco lub leżąco nie byłoby problemu.
Pewnie masz na myśli zestaw 8660 - tak, był inspiracją, nawet wspomniałem o nim w opisie.

Dziękuję za głosy.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Mati
Posty: 54
Rejestracja: 2012-10-05, 07:48
Lokalizacja: Trzebinia
brickshelf: mdj
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mati »

Fajny patencik zamykania tylnego będącego jednocześnie zjazdem :) Podziwiam wszystkich, którzy umieją zrobić kabinę, którą mocuje się dwoma pinami na krzyż :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#7 Post autor: Szerszen »

Głos oddany. Fajny wozik.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Jac

#8 Post autor: Jac »

również zagłosowałem, fajny wozik szkoda że na crawlerze ;)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#9 Post autor: Waler »

Też głos swój oddałem.
Ogółem ciekawa propozycja, aczkolwiek na pierwszy rzut oka razi ta dziura pomiędzy maską a przednimi drzwiami.
Zabudowałbym to jakoś.
Całość przypomina mi jakiś sowiecki pojazd służący do przemierzania Syberii ( a może to już wypaczenie związane z aktualnym WIP-em i poprzednim MOC-em ;) )
Niemniej jednak trzymam kciuki - a nóż się uda.
Wreszcie w tym roku TLG jakoś poprawiło system zgłoszeń do zabawy - udostępnili więcej miejsca na zdjęcia, możliwość dodania filmu.
Niestety w tym roku nie uczestniczę w zabawie bo po pierwsze jeszcze nie zdążyłem nabyć Crawlera (a tak w LDD nie umiem składać) a po drugie mam ambitniejszy projekt.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

Ładny autobus :) Trochę przypomina Ziła 167 lub 135. Skuter jest świetny, spokojnie mógłbyś go zaprezentować jako osobnego MOCa.

Głos oddałem, powodzenia w konkursie :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: / [MOD] Polar Explorer Truck

#11 Post autor: legosamigos »

Jetboy pisze:GO GO GO!
Głos oddany. Trzymam kciuki.

Edit: Setki prac, które są niezgodne z regulaminem... Tych zgodnych tylko garstka...
Witam!
No właśnie, ja też wystawiłem swoją pracę, choć nie spełniam podstawowego warunku, bo nie jest na podwoziu crawlera . Nie doczytałem regulaminu, choć to jego pierwszy punkt :) Mimo, że nie spełniam podstawowego warunku, widziałem sporo głosów na moje prace. Oczywiście ja zagłosowałem na Solica :)
solic pisze:...
A teraz mały apel: Forowiczu, jeśli spodobała Ci się ta konstrukcja, wejdź na stronę technic.lego.com - klik i zagłosuj na nią (niestety należy się tam zalogować). Jeśli nie spodobała Ci się konstrukcja, ale chciałbyś żeby wyszedł zestaw z dużą ilością paneli i przez to panele stały się łatwiej dostępne, również zagłosuj:) A jeśli nie obchodzi Cię w ogóle technic i dostępność paneli, ale chciałbyś aby chwała budowniczych LUGPolu była głoszona w szerokim świecie – również zagłosuj:)
Dziękuję.
Mój ostatni MOC też ma dużo szarych paneli ;) choć, jak wcześniej wspomniałem nie spełniam podstawowego warunku regulaminu na Lego.com

Pozdrawiam
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#12 Post autor: solic »

Jeszcze raz dziękuję za Wasze opinie i głosy.
Mati pisze:Fajny patencik zamykania tylnego będącego jednocześnie zjazdem :)
Prawdę mówiąc z tej rzeczy jestem najbardziej zadowolony. Poskałdałem parę klocków i tak jakoś samo wyszło, że dość długa rampa składa się w niewielką klapę.
Waler93 pisze:na pierwszy rzut oka razi ta dziura pomiędzy maską a przednimi drzwiami.
Wcześniej mi to nie przeszkadzało, ale jak zwróciłeś na to uwagę zaczęła mnie ta szpara drażnić.
3dom pisze:Ładny autobus :)
Autobus... tyle, że w innej skali, jest już na ukończeniu i za jakiś czas będzie zaprezentowany:)
legosamigos pisze:No właśnie, ja też wystawiłem swoją pracę
Znalazłem Twojego MOCa na stronie konkursowej, rzeczywiście trochę do crawlera nie pasuje skalą. Ale z drugiej strony projektanci z działu technic pewnie dokładnie przeglądają tą galerię i niewykluczone, że różne pomysły na pojazdy będą wykorzystane w przyszłych zestawach.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#13 Post autor: legosamigos »

solic pisze:
legosamigos pisze:No właśnie, ja też wystawiłem swoją pracę


Znalazłem Twojego MOCa na stronie konkursowej, rzeczywiście trochę do crawlera nie pasuje skalą. Ale z drugiej strony projektanci z działu technic pewnie dokładnie przeglądają tą galerię i niewykluczone, że różne pomysły na pojazdy będą wykorzystane w przyszłych zestawach.
Mam nadzięję, że kiedyś będzie to wykorzystane :) Pewnie ciekawie wyglądałby mój MOC na bazie crawlera, choć akurat nie gustuję w tego typu podwoziu. Czy przesuw bocznych drzwi i same drzwi, to wykorzystałeś z modelu z 9396?
Ostatnio zmieniony 2012-11-26, 21:09 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#14 Post autor: solic »

legosamigos pisze:Czy przesuw bocznych drzwi i same drzwi, to wykorzystałeś z modelu z 9396?
Prawdę mówiąc nie kojarzyłem, że w tym zestawie są przesuwne drzwi. Jak widzę w 9396 jedna z osi służących jako prowadnice przesuwa się razem z drzwiami, u mnie obie osie są stałe a przesuwa się po nich liftarm, do którego zamontowane są drzwi. Poza tym to mniej więcej podobna konstrukcja.
Miałem we wcześniejszym mocu (dźwigu Liebherr) drzwi przesuwane na podobnej zasadzie jak teraz i stamtąd zaadaptowałem to rozwiązanie.

PS. zrewanżowałem się głosem na Twoją konstrukcję.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#15 Post autor: legosamigos »

solic pisze:
legosamigos pisze:Czy przesuw bocznych drzwi i same drzwi, to wykorzystałeś z modelu z 9396?
Prawdę mówiąc nie kojarzyłem, że w tym zestawie są przesuwne drzwi. Jak widzę w 9396 jedna z osi służących jako prowadnice przesuwa się razem z drzwiami, u mnie obie osie są stałe a przesuwa się po nich liftarm, do którego zamontowane są drzwi. Poza tym to mniej więcej podobna konstrukcja.
Miałem we wcześniejszym mocu (dźwigu Liebherr) drzwi przesuwane na podobnej zasadzie jak teraz i stamtąd zaadaptowałem to rozwiązanie.

PS. zrewanżowałem się głosem na Twoją konstrukcję.
Tak są, dlatego tak skojarzyłem otwieranie bocznych drzwi z tym helikopterem. Dziękuję za rewanż :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ