[MOC] Liebherr LTM 1070

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#31 Post autor: Bricksley »

Co do przydziału MT/Technic u nas zawsze jest z tym problem. Dość ciekawie rozwiązali to na EB, tworząc jeden dział skupiający Technic, MT i na dokładkę Mindstorms.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#32 Post autor: Methos »

Piękny! Mechanizmy - to jest to co mnie najbardziej zachwyca - poukładane tak że wszystko działa - brawo. No i jakie wykończenie modelu. ZERO studa - szok. Gratuluję. Na filmie zaskoczyło mnie to (pozytywnie), że tak szybko się porusza i jest taki zwrotny. Super.

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

#33 Post autor: benny80 »

Hm... ładny, to na pewno i od razu wskazuje pierwowzór - nie sposób pomylić. Podpory są usprawiedliwione w tym rozmiarze (jaka to skala?), niemniej ten łańcuch na wieży, no nie wiem, dla mnie psuje całokształt.. W zamian fajny patent na zamaskowany włącznik akku, brawo.

Co do prędkości obrotu wieży, jest faktycznie nieco za wysoka, w praktyce steruje się obrotami silnika (do uzyskania na pilocie) dla zwiększenia precyzji. No ale skoro Tobie się podoba - w końcu Ty jesteś autorem.

Ode mnie uwaga, że wysięgnik powinien unosić się bardziej do pionu, w realu to nawet 80-kilka stopni. Przesunięcie mocowania actuatora by pomogło, ale mógłby wtedy być problem z uniesieniem z pozycji poziomej - przypuszczam że przerabiałeś temat.
Widzę też, że sprzęgnąłeś unoszenie kabiny z unoszeniem wysięgnika - czyli gumka do kabiny kręci cały czas i dlatego musi być luźna? ;)

Na koniec pytanie, w czym robiłeś schematy na kompie, LDD?

Oczywiście gratuluję pomysłu i wykonania. Dla mnie 9 na 10. ;)
Pozdrawiam! B. ;)
______________
27.02.2009 AD
27.07.2011 AD

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#34 Post autor: Tranzystor »

piotrek839 pisze:Jaką ma wysokość po rozłożeniu?
112cm.
piotrek839 pisze:Liczę że przyjdziesz na integrację i go przyniesiesz.
Raczej nie. Może pojawię się w Rzeszowie.
benny80 pisze:jaka to skala?
Około 1:23,5.
benny80 pisze:niemniej ten łańcuch na wieży, no nie wiem, dla mnie psuje całokształt..
Hmm. Może masz rację.
benny80 pisze:de mnie uwaga, że wysięgnik powinien unosić się bardziej do pionu, w realu to nawet 80-kilka stopni. Przesunięcie mocowania actuatora by pomogło, ale mógłby wtedy być problem z uniesieniem z pozycji poziomej - przypuszczam że przerabiałeś temat.
Tu się nie zgodzę. Długo siedziałem nad tym i uważam, że kąt jest bardzo dobry. Na filmie nie jest całkiem podniesiony, może dlatego tak uważasz? Nie podoba mi się za to siłownik. Powinien być większy i żółty..
Edit:
benny80 pisze:Na koniec pytanie, w czym robiłeś schematy na kompie, LDD?
MLCad + LDView.
Ostatnio zmieniony 2012-12-02, 14:28 przez Tranzystor, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#35 Post autor: Żbik »

No, zuch chłopak! Już myślałem, że będziesz tylko kolejnym maruderem forumowym, a tu taki ładny model. Gratuluję. Więcej napiszę wieczorem ale wstępnie powiem, że bardzo podoba mi się sposób prezentacji. Ta wiązana żółta gumka psuje wrażenie całości - zrób coś z tym.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#36 Post autor: Tranzystor »

Żbiku, przecież ta gumka jest niewidoczna.
Ostatnio zmieniony 2012-12-02, 15:37 przez Tranzystor, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrutek

#37 Post autor: Mrutek »

Gładki jak pupcia niemowlęcia.
Ale największe brawa dałbym za prezentację mechanizmów.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#38 Post autor: 3dom »

Bardzo ladny, dopracowany i co najwazniejsze sprawnie dzialajacy model. Prezentacja ze szczegolowymi schematami jeszcze bardziej polepsza jego odbior, brawo!

Fajnie jakbys go zabral do Rzeszowa :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#39 Post autor: Innos »

Świetny i bardzo efektowny model. Też wydaje mi się, że równie dobrze pasowałby do działu MT. I także dla mnie bardzo atrakcyjnym i ciekawym elementem prezentacji są schematy mechanizmów - zdecydowanie pomagają w połapaniu się w całości.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#40 Post autor: makorol »

Kawał dobrego dźwigu. Pięknie wygląda no i świetnie działa. Fakt, wspomniana wieża kręci się za szybko, ale specjalnie mi to nie przeszkadza. Wydaje się, ze wszystko działa nadzwyczajnie sprawnie, że silniki się nie męczą. Na filmiku nie widać luzów i jakiegokolwiek chybotania się całości, co przy tak dużym i ciężkim modelu jest wielkim sukcesem. Bardzo podoba mi się konstrukcja ramienia.
No i jestem zadziwiony jak to możliwe, że jeden medium podnosi ciężkie ramię za pomocą jednego siłownika z taką łatwością. To ta nowsza wersja LA?

Zazdroszczę cierpliwości do schematów mechaniki. Jak u mnie wszystko działa to już nie chce mi się do tego wracać przy komputerze :)

Kurczę, teraz naszła mnie ochota na nowy dźwig (ale w jakimś ciekawszym kolorze :)), bo mój Liebherr przy tym modelu raczej wymięka... No ale z drugiej strony ciężko mi będzie pobić Twój dźwig :)

PS. Żółta wiązana gumka też mi się nie podoba! Przecież są legowe gumki w tylu rodzajach.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#41 Post autor: noniusz »

Gratuluję kolejnego udanego modelu.

Model jest bawialny ale przede wszystkim na uwagę zasługuje zabudowanie tak wielu mechanizmów w tak małej skali. Poza tym model jest bardzo przyjemny dla oka - brak w nim dziur, jest gładki (brak studów), najważnejsze jednak, że model nie jest umownie podobny do oryginału ale naprawdę można na pierwszy rzut oka poznać na czym się wzorowałeś. Jedyna istotna różnica to podpory stabilizujące, wiem jednak ile pracy i miejsca zajmuje próba odwzorowania oryginału, więc nie ma czego się "czepiać".

Od strony "estetycznej" przyczepiłbym się tylko do faktu, że przez obrotnicę puściłeś kable do zasilania fuknkcji wysięgnika... Rozumiem oczywiście, że decydując się na inne rozwiązanie gabaryty modelu były by większe.

Mati
Posty: 54
Rejestracja: 2012-10-05, 07:48
Lokalizacja: Trzebinia
brickshelf: mdj
Kontakt:

 

#42 Post autor: Mati »

Rewelacyjny projekt, ilość upchanych mechanizmów w tej opływowej, zwartej konstrukcji budzi podziw :)

Fistach

#43 Post autor: Fistach »

Świetny - jeden z najlepszych żurawi w historii MOCy.

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#44 Post autor: Migalart »

w pierwszym momencie w ogóle nie zorientowałem się, że to jest LEGO :D
REWELACJA, choć normalnie samochody mnie nie kręcą - ten jest super.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#45 Post autor: blizzard »

Moje gratulacje za zajęcie pierwszego miejsca w głosowaniu na MOC miesiąca :)
Tak sobie siedzę, i się nudzę, i zrobiłem dla zabawy takie coś:
Obrazek
Wpadł mi pomysł, że można by coś takiego umieścić, już po sprawdzeniu wyników,w poście, w którym zwycięski MOC się pojawia i prezentuje na forum, tak by osoby oglądające sobie MOCE (a niekoniecznie zorientowane w głosowaniu, kto i w jakim miesiącu wygrał) wiedziały, że oglądają właśnie dzieło, które w jakimś tam miesiącu wygrało.
Oczywiście to tylko taki pomysł (pewno nietrafiony), a i praca nie powala, jakby był jakiś chętny grafik do zrobienia "orderu", to bym się nie obraził :)

Pozdrawiam!
ps.
kurde czytam, to co napisałem i sam nie wiem, czy jest to zrozumiałe, moja głowa dzisiaj nie pracuje.
Ostatnio zmieniony 2012-12-08, 14:33 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ