[MOC] Nie ściągniesz kotka za pomocą młotka!

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

[MOC] Nie ściągniesz kotka za pomocą młotka!

#1 Post autor: SMIGOL »

Obrazek
"To był maj,
szkoły miałam dość,
pachniało bzem,
To był błysk
i torba poszła w kąt,
wyrwałam się!
Bo świat kusił dzień i noc,
świat wołał do mnie-chodź!
i porwał mnie."

I poszłam… razem z kotkiem Mrutkiem na spacer do parku. To właśnie wtedy zadzwonił do mnie natręt z call center oferując mi super ekstra świetną ofertę (mówił coś że BS to złooo…). Używając sztuczek socjotechnicznych tak mnie wkręcił w rozmowę, że całkiem zapomniałam o swoim kotku.
Obrazek Obrazek
Ten prawdopodobnie wystraszył się przechodzącego obok psa….
I zerwał się kotek i wlazł na płotek.
Gdy się zorientowałam, Mrutek wspiął się już na drzewo.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Co miałam robić – zaczęłam wołać o pomoc. Z całego tłumu, na mój krzyk odpowiedział pracujący przy fontannie Pan Janek, lokalny poskramiacz wody. Nie patrząc na nic, od razu podjął próbę ratowania mojego pupila.
Obrazek Obrazek
Niestety, jak się okazało, rzut młotkiem do celu nie sprawdził się w tej sytuacji. Ofiarami całej akcji padło kilka gałęzi.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wszystko to widział ogrodnik Wacław, w wolnych chwilach zajmujący się działalnością w Greenpeace, który właśnie remontował parkowe kwiaty. Nie czekając, aż drzewo zostanie całkiem zdewastowane, wezwał na ratunek dzielnych strażaków z OSP Ospa.
Obrazek Obrazek
Nie minęła chwila, do parku zajechał super nowoczesny strażacki wóz bojowy, z którego wysiadło dwóch jurnych strażaków. Natychmiast wzięli się do roboty, zakładając swój odjechany sprzęt, chwycili drabinę aby dostać się do mojego kochanego Mrutka, który w obawie przed młotkiem uciekł na najwyższą gałąź.
Obrazek Obrazek
Oparli drabinę o drzewo i gdy już byłam pewna, że za chwilę mój biedny kotek znajdzie się w moich bezpiecznych ramionach…..rozległ się huk….ale walnęło! To drzewo….to drzewo….to drzewo runęło!
Przed oczami stanął mi obraz Mrutka zmiażdżonego przez drzewo…Ale nieeeee – kot jak wiadomo zawsze spada na cztery łapy :)
Obrazek Obrazek Obrazek

W powyższej historii wykorzystano fragment utworu „To był maj” grupy Universe.
Podczas akcji nie ucierpiało żadne zwierzę.
Bohaterowie nie korzystali z kosmetyków testowanych na zwierzętach.
Nie wyrażają też zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w celach marketingowych.


A tak naprawdę, to wszystko jest nieważne, bo chodziło mi tylko o przedstawienie nowego wozu strażackiego Volvo.

I cóż tu o nim napisać... jest czerwony, dobrze wyposażony, MOCno zabawowy i fajny - mi się bardzo podoba ;)
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tu będzie jego galeria

Niech MOC będzie z Wami.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

SMIGOL pisze:razem z kotkiem Mrutkiem
O [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=1287]tym[/URL]? :)

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#3 Post autor: bonczyk85 »

Ładny wóz i ładna historia.

Ale fakt, że szare boczne drzwi wozu strażackiego zostały zbudowane z cegiełek, powoduje pewnie znaczne ograniczenie przestrzeni do przechowywania sprzętu ratowniczego. Może lepiej byłoby użyć tego:

Obrazek
Door 1 x 4 x 4 Lift, 6155

i tego?:

Obrazek
Window 1 x 4 x 4, 6154
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#4 Post autor: SMIGOL »

blizzard pisze:O tym? :)
Przecież nie jednemu psu na imie burek :P
bonczyk85 pisze:Może lepiej byłoby użyć tego
Będą w następnym wozie strażackim... chciałem się troszkę pobawić w inne rozwiązania.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciehoo »

Super sprzęt! Smigolu już wiem do kogo pojadę na korepetycje ;)
Wóz jest faktycznie wypasiony w różnoraki sprzęt. Nie zabrakło nawet najaśnic! Nie wiem tylko czy nie za dużo tych odcinków drabin na dachu. W końcu to tylko drabina przystawna :) Nie musi sięgać 10. piętra.
Użycie klap proponowanych przez bonczyka85 z jednej strony faktycznie oszczędza miejsce ale z drugiej nie ma klap o szerokości "2". Tym samym odpadły by ostatnie skrytki.
O ile pamięć mnie nie myli to jedyny wóz jaki oglądałem, który posiada ruchome, funkcjonalne podesty robocze poniżej skrytek. Duży plus za ten "drobiazg".
Hmmm... czerwone maskownice tylnych świateł zespolonych trochę za bardzo je przysłaniają. A może wystarczy zmienić na czarne?
Byłoby bajer jakby zwijadło od szybkiego natarcia było jeszcze wysuwane tak do połowy na zewnątrz :) Czy czarne stopnie zrobione są z paneli 1x2x1? Dopóki nie upubliczni się galeria nie widać do czego są przymocowane elementy podtrzymujące tylny odbojnik. Zdjęcie "od tyłu" niczego nie wyjaśnia :(
Podsumowując model bardzo wiernie odwzorowuje samochód ratowniczo - gaśniczy zabudowany na Volvo. Smigol jakby co to nieskromnie proszę o konsultację niektórych moich projektów. Twój MOC dobitnie pokazał mi moje niedociągnięcia.

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#6 Post autor: jerryp »

Scenka mi się podoba. Pamiętasz jak Ci wcześniej pisałem że maszyny rolnicze wychodzą ci genialne a ciężarówkom czegoś brakuje? Tutaj moją teoria się potwierdza. Ta ciężarówka ma zdecydowanie za małe kółka.wydaje mi się że dwa razy większe to nie byłaby przesada. Sama kabina i zabudowa jest ok ale te mini kółeczka tutaj sprawiają że pojazd wygląda karykaturalnie.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#7 Post autor: SMIGOL »

jerryp pisze:Ta ciężarówka ma zdecydowanie za małe kółka
Owszem, ale to konsekwencja trzymania się stylu City i pójście na kompromis. Zakładając większe muszę zrezygnować z innych drobiazgów.
jerryp pisze:wydaje mi się że dwa razy większe to nie byłaby przesada
Które masz na myśli? Tak naprawdę to pasują tu tylko balonowe 24 x 12 R ze skróconymi nadkolami. Nie wymagają też wielkich zmian....

Ciehoo, tak się powinno pisać opinie :) Widać, że znasz się na tym co piszesz, dlatego tak mnie to cieszy. Ja nawet nie wiedziałem, że najaśnice to najaśnice (dla mnie to po prostu światełka) Większość dodatków wyłapywałem po kolei oglądając różne zdjęcia i filmy. Można powiedzieć, że podesty powstały przez przypadek bo przez przypadek je zauważyłem i zrobiłem w ostatnim momencie.
Ciehoo pisze:Nie wiem tylko czy nie za dużo tych odcinków drabin na dachu.
Za dużo....
Ciehoo pisze:Byłoby bajer jakby zwijadło od szybkiego natarcia było jeszcze wysuwane tak do połowy na zewnątrz :)
Myślę, że da się to zrobić. (tego nie wyłapałem)
Ciehoo pisze:Czy czarne stopnie zrobione są z paneli 1x2x1?
Tak, oklejone przyciętą naklejką z 7208.
Ciehoo pisze:Dopóki nie upubliczni się galeria nie widać do czego są przymocowane elementy podtrzymujące tylny odbojnik. Zdjęcie "od tyłu" niczego nie wyjaśnia :(
Galeria też tego nie wyjaśni. Rączki droidów przyczepione są do czerwonego fleksa. Troszkę tam widać.
Ciehoo pisze:czerwone maskownice tylnych świateł zespolonych trochę za bardzo je przysłaniają. A może wystarczy zmienić na czarne?
czarne dają ten sam efekt :)
Ciehoo pisze:Smigolu już wiem do kogo pojadę na korepetycje ;)
Hmmmm... Będzin zabrał nam I ligę :(
Ciehoo pisze: Smigol jakby co to nieskromnie proszę o konsultację niektórych moich projektów.
Nie ma problemu. Jak chcesz to podsyłaj. Tak naprawdę to ja powinienem wysyłać do Ciebie bo masz większą wiedzę ode mnie.

Dzięki
Ostatnio zmieniony 2012-12-03, 08:59 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 2 razy.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

ODPOWIEDZ