[MOC] Mercedes-Benz 540K Special Roadster

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#16 Post autor: Sariel »

Methos pisze:Bardzo ale to bardzo podoba mi się maska - jak to jest połączone, że nadaje taki kształt? Góra i boki.
Dzięki. Boki siedzą na zawiasach, nic skomplikowanego, jedyny trick to taki, że zawiasy są wsunięte o pół studa w maskę żeby szczeliny za chłodnicą były mniejsze. Góra siedzi sobie na rusztowaniu pod maską i nie trzyma się boków w ogóle.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#17 Post autor: Misterzumbi »

Moge pomarudzic? Do Grilla tego samochodu nigdy bym nie bral normalnych kafli a te:

Obrazek

Bo one sa zrobione dlatego zeby takie cudaki budowac.

U gornym rogu "szyby", zawiesil bym dwa jasnoszare flexy lapkami ludzika. Strasznie denerwuja te prety. Ja wiem ze tam sobie trzeba szybe wymyslec, ale Panie Doktorze. Za duzo Pan od Ludzi wymaga...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#18 Post autor: Sariel »

Misterzumbi pisze:Do Grilla tego samochodu nigdy bym nie bral normalnych kafli a te:

Obrazek

Bo one sa zrobione dlatego zeby takie cudaki budowac.
Myślałem, ale tam jest potrzebny skos 1x3, a nie 1x2. Z tego co pokazałeś robi się dzióbek na środku maski, z płaskim po bokach.
Misterzumbi pisze:U gornym rogu "szyby", zawiesil bym dwa jasnoszare flexy lapkami ludzika. Strasznie denerwuja te prety. Ja wiem ze tam sobie trzeba szybe wymyslec, ale Panie Doktorze. Za duzo Pan od Ludzi wymaga...
Flexy grube są. Myślałem o wstawieniu tam faktycznie szybek bo niektóre nawet pasują wielkościowo, tylko ciężko je zamocować pod właściwym kątem. A szkoda, bo oryginał miał właśnie dwie proste szyby, jeśli dobrze pamiętam to były jeszcze czasy zanim rozkminili jak robić gięte.

A właściwe pytanie, Adamie, brzmi: kiedy Lego zrobi whitewalle?

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#19 Post autor: Methos »

Sariel pisze:
Methos pisze:Bardzo ale to bardzo podoba mi się maska - jak to jest połączone, że nadaje taki kształt? Góra i boki.
Dzięki. Boki siedzą na zawiasach, nic skomplikowanego, jedyny trick to taki, że zawiasy są wsunięte o pół studa w maskę żeby szczeliny za chłodnicą były mniejsze. Góra siedzi sobie na rusztowaniu pod maską i nie trzyma się boków w ogóle.
Genialne! Najprostsze rozwiązanie jest najlepsze. Kurcze - muszę się wyzbyć myślenia/nawyku, że wszystkie części/elementy muszą być ze sobą.

PS- Ha! Podglądając fotki WIP i do tego tę odp - wyobrażam sobie jak to zrobić. Teraz jeszcze tylko praktycznie spróbować.

Dzięki!

Mrutek

#20 Post autor: Mrutek »

Trochę irytuje mnie, ze trzeba sobie wyobrażać szubę i że felga koła zapasowego nie jest chromowana, a czerwona.
Po za tym śliczny.
Wabisz czymś tego chomika, czy nie dajesz mu nic żreć przed sesją zdjęciową?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#21 Post autor: Sariel »

Zamykam skubańca w środku i filmuję szybko przez te kilka chwil zanim ogarnie co tu się wyrabia i wysiądzie.
Poza tym oba chomiki wyraźnie ciągnie do tego pierścienia...
Ostatnio zmieniony 2012-12-13, 13:04 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#22 Post autor: Chrupek »

Jest bardzo ładny. Nieźle jeździ i skręca. Kolor czadowy i fotogeniczny. A gdzie zdjęcie obok koparki?:P

Ale i tak najbardziej mi się podoba autocentrowanie:))

PS: Od spodu przednich nadkoli co to takie połamane... czyżby klepany;>?
Sezon w pełni!

rafi

#23 Post autor: rafi »

Prawdziwe dzieło sztuki. Nie do opisania. :3

Ale ktoś musi mi wytłumaczyć jak ten Mercedes jest "małym MT dla relaksu". Ja bym się męczył nad tym przez trzy mięsiące....

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#24 Post autor: Filus »

Cudne autko. Ładnie popyla. Co prawda szkoda, że z technicznego punktu widzenia jest banalny, ale za to jego wygląd powala. Chrom, mimo, że agresywny dla oczu, zwłaszcza w takiej ilości, w tym modelu nie przeszkadza. Oznacza to, że udało Ci się znaleźć coś, na kształt złotego środka. Chomik faktycznie dodaje uroku filmikowi;).

nostaf
Posty: 23
Rejestracja: 2011-10-14, 20:09
Lokalizacja: Szczytno

#25 Post autor: nostaf »

Model świetny, a fakt że jeszcze jeździ i to całkiem nieźle, to już po prostu rzuca na glebę, o Chomiku nie wspomnę :)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#26 Post autor: Innos »

Jedyny Pierścień jako impuls do powstania tego modelu od samego początku prezentacji bardzo optymistycznie mnie do niego nastawił. I faktycznie bardzo pasuje w roli "celownika", choć jego blask trochę niknie wśród tych wszystkich chromów. A cały model oczywiście piękny, długo można go podziwiać (aż trudno uwierzyć, że zbudowałeś go ot tak). A z chomikiem jeszcze piękniejszy. ;-)
kris kelvin pisze:Trochę szkoda potencjału niewykorzystanego chomika. Powinien siedzieć za kierownicą w takiej małej pilotce, goglach i w szaliczku
Uważałbym z tym potencjałem chomika - on już teraz kradnie niemal całe show, jeszcze trochę i Sariel będzie prezentował samego chomika, modele już nie będą do tego potrzebne.
crises pisze:Czy jak kupię Twoją książkę, to też tak będę umiał? :-)
Też tak pomyślałem, ale Technic to jedno, a Model Team drugie, tutaj jednak Technic ma raczej rolę służebną, w hierarchii daleko za chomikiem, chromami i wymodelowaniem nadwozia. Potrzebna będą kolejne publikacje, na początek może "Unofficial LEGO+Hamster Guide".
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#27 Post autor: Sariel »

Innos pisze:Potrzebna będą kolejne publikacje, na początek może "Unofficial LEGO+Hamster Guide".
O, to połowa będzie poświęcona diecie i pielęgnacji futra.

Conrack1410

#28 Post autor: Conrack1410 »

Sariel masz zakaz budowania :DDDD

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#29 Post autor: Tranzystor »

Dobrze wygląda. Nie rozbieraj go.

Ale nie podoba mi się pomysł z instrukcją. Idziesz na rękę amerykańskim bachorom piszącym "instruction plzz" pod każdym filmem.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#30 Post autor: legosamigos »

Bardzo fajny Twój wozik. Wszystkie datale odwzorowane z oryginałem. Zazdroszczę Ci takiego potencjału w budowaniu tych wszystkich modeli i potencjału budowlanego. Czy chomiki, oprócz normalnego jedzenia, dostają jakąś specjalną gażę przy Twoich produkcjach filmowych? :D W końcu chomiki jako kierowcy testowi powinni być jakoś dobrze wynagradzani :) No i obowiązkowo powinni jeździć w kaskach, tak jak masz zdjęcie w avatarku przy ewentualnych testach zderzeniowych. Ponadto Twoje modele są bardzo szybkie, więc chomiki mogą dostać zawału serca przy tych prędkościach :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ