[MOC] Mały czołg

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#16 Post autor: eric trax »

solic pisze: Ale zmieniłem je na koła z oponkami, bo pasowe nie kręciły się w czasie jazdy i wyglądało to brzydko..
szkoda, wystarczyło dać gumowe oponki na nie i temat byłby z głowy a wygląda dużo lepiej
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#17 Post autor: solic »

Sarielowego Tigera oczywiście znam, znaczy mając już zbudowaną pierwszą wersję przeglądałem brickshelfa pod kątem detali i wtedy przypomniała mi się ta skądinąd bardzo dobra konstrukcja Sariela. Miałem wtedy nawet wątpliwości czy publikować moją tak podobną konstrukcję...
Żeby przeciągnąć kabel do wieży najlepiej byłoby zastosować obrotnicę, tak jak to zrobił kolega Sariel. Tylko wtedy całość byłaby minimum o 1 brick wyższa od tego co jest obecnie.

eric trax, przy kołach pasowych z oponkami konieczna by była zmiana rozstawu kół i wysokości ich mocowania, poza tym nie wiem czy nie byłyby one optycznie za duże. Zapewne lepsze byłyby technic disk 3x3 zamiast kół pasowych, bo nie widać czy się kręcą w czasie jazdy czy nie, ale po pierwsze nie mam ich tyle w jednym kolorze, a poza tym znów za bardzo upodobniłby się do innych prezentowanych na Forum czołgów. A tak przynajmniej jest jakaś lekka odmiana:)
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#18 Post autor: Innos »

Przepraszam, czy tylko mi nazwa "mały czołg" skojarzyła się z małym czołgiem porucznika Grubera z Allo Allo (który to czołg jest tak naprawdę pojazdem opancerzonym)? ;-)
A sam model całkiem całkiem, podoba mi się jako fajna zabawka do pośmigania po domu, choć jak dla mnie trochę goły. Nie chcę tu narzekać i krytykować, bo model jest udany, ale inni 00453005_0000002owi budowniczowie czołgów przyzwyczaili do dużej ilości wyposażenia, urozmaiceń na wieży i całym pancerzu. Oczywiście nie wszystkie czołgi jeżdżą, a to jest tutaj główną atrakcją, no i większość modeli jest wzorowana na realnych pojazdach, co wymusza możliwie najwierniejsze odwzorowywanie charakterystycznych detali, podczas gdy tutaj w tym względzie miałeś więcej swobody. Jeżeli więc chcieć podrasować wygląd, to pójście za sugestią dmaca pewnie rozwiąże ten problem. Jeżeli faktycznie pójdziesz w tę stronę to powodzenia, czekam na rezultaty. :)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#19 Post autor: Sariel »

solic pisze:Sarielowego Tigera oczywiście znam, znaczy mając już zbudowaną pierwszą wersję przeglądałem brickshelfa pod kątem detali i wtedy przypomniała mi się ta skądinąd bardzo dobra konstrukcja Sariela. Miałem wtedy nawet wątpliwości czy publikować moją tak podobną konstrukcję...
Bez przesady, mi się z Tygrysem nie skojarzył. Jest masa różnic, trudno się tu nawet doszukiwać jakiegoś plagiatu :)

VegaMax
Posty: 24
Rejestracja: 2012-10-05, 07:47
Lokalizacja: Małopolska
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: VegaMax »

Podoba mi się upakowanie całości - wcale nie da się poznać z zewnątrz, że zmotoryzowanych jest tyle funkcji.

munshun
Posty: 26
Rejestracja: 2006-03-25, 20:10
Lokalizacja: wrocek

#21 Post autor: munshun »

VegaMax pisze:Podoba mi się upakowanie całości - wcale nie da się poznać z zewnątrz, że zmotoryzowanych jest tyle funkcji.
Na mnie również to zrobiło największe wrażenie. Jak ja coś zbuduję i już upakuję wszystkie funkcje, które zaplanowałem, to zwykle okazuje się, że model jest jakieś 1,5 razy większy, niż zakładał plan.

ODPOWIEDZ