[MOC] My Modular Train Layout

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jetboy

#16 Post autor: Jetboy »

Idizesz jak burza! Super!

Jac

#17 Post autor: Jac »

super to wygląda, pewnie łączyłeś już te moduły razem a nam dawkujesz napięcie ;) , wrzuć fotkę połączonych modułów. Ile modułów (jak na razie) planujesz zbudować ?

EDIT:
i jeszcze jedno pytanie, myślałeś kiedyś nad zakrętami, nie żeby od razu owal budować, ale np Lkę
Ostatnio zmieniony 2012-12-21, 22:59 przez Jac, łącznie zmieniany 2 razy.

papagras
Posty: 33
Rejestracja: 2011-01-21, 11:19
Lokalizacja: Trojmiasto

#18 Post autor: papagras »

Wrzucam fotki polaczonych modulow. Na razie tylko te trzy co juz byly prezentowane.

Obrazek

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=519170

Skonczylem tez juz czwarty, ale z fotki bede robil jak i piaty bedzie gotowy. Przez oba te moduly idzie budynek dworca i dziwnie by bylo pstrykac je osobno. Powinienem piaty skonczyc do konca roku.

Aktualnie mam rozrysowane na 8 modulow, i na tyle mam torow i budynkow. Z czasem bede powiekszal - zobaczymy :)

S-ki beda na jednym z tych osmiu, ale L-ki, zakrertow czy petli nie planuje.
Ostatnio zmieniony 2012-12-26, 21:55 przez papagras, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#19 Post autor: bonczyk85 »

Tempo pracy nad poszczególnymi modułami jest imponujące. Czekam z niecierpliwością na całość.

P.S. Może to byłby dobry element jakiejś publicznej wystawy?
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

papagras
Posty: 33
Rejestracja: 2011-01-21, 11:19
Lokalizacja: Trojmiasto

#20 Post autor: papagras »

kolejne trzy segmenty - modul 4, 5 i 6 - hurtem :)

Stacja kolejowa z przejsciem naziemnym z jednej strony i przejazdem kolejowym z drugiej strony.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galerie:
Modul 4 - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=520577
Modul 5 - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=520578
Modul 6 - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=520579
Calosc - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=520580
Ostatnio zmieniony 2013-01-15, 09:47 przez papagras, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#21 Post autor: 3dom »

Robi wrażenie :) Fajny szczegół:

Obrazek
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#22 Post autor: REX »

Jestem pod coraz większym wrażeniem Twojej pracy. Początkowo zaglądnąłem tutaj, poczytałem i jakoś przeszedłem nad tym bez emocji. Teraz zaglądam tu coraz częściej i dłużej oglądam każdy moduł. Coraz bardziej mi się podoba. Znalazłem też kilka ciekawych rozwiązań a kilka zdjęć podsunęło mi nowe pomysły na zastosowanie niektórych elementów.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#23 Post autor: bacon »

Spodziewam się, że efekt końcowy będzie opadem szczeny. I ci classic space na motorkach :D

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#24 Post autor: Aurimax »

Gras, pójdziesz do piekła za to :/

Tak szybko i w ogóle takich rzeczy nie wolno budować. Cholera, ale wściekły jestem.

Twoje layouty bardzo mi się widzą i uwielbiam przeglądać całą Twoją galerię, serio bardzo dobra robota.

Już pisałem wcześniej gdzieś, że ostatnio kolejki jakimś sentymentem mnie otaczają i w sumie zaczynam się zbierać do zabawy. Przez jakiś czas miałem nawet rozłożone kilka pociągów w pokoju i zabawa była przednia. Jedyny mankament to miejsce :/

Jak rozwiązujesz ten problem ?? No chyba, że mieszkasz w domu to problemu może nie być :)

Druga sprawa to czy korzystałeś z kół BBB ?? http://www.bigbenbricks.com/products/products.html

Czy te Twoje moduły pasują do siebie, mam na myśli wszystkie sześć sztuk ?? Jeżeli tak, to proszę o foto. Właśnie, spróbowałem sobie to wyobrazić i wyszło mi 75 na 300 cm, całkiem ładna dioramka :)
Ostatnio zmieniony 2013-01-15, 11:02 przez Aurimax, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#25 Post autor: PatrykZ »

Rewelka! Zrób proszę zdjęcia połączonych wszystkich modułów. Nic dodać, nic ująć, miodzio :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

papagras
Posty: 33
Rejestracja: 2011-01-21, 11:19
Lokalizacja: Trojmiasto

#26 Post autor: papagras »

dzieki za komentarze.

wszytskie moduly da sie polaczyc w jeden ciag. Niestety nie mam zdjec wszystkich 6 razem bo nie mam tyle miejsca w domu. Starcza mi na 3, potem co skonczone pakuje do pawlacza i buduje kolejne :) Narazie 6 gotowych, dwa kolejne w rozsypce.

Mam nadzieje ze ktos sie wkoncu skusi i zacznie montowac moduly w tym samym systemie - tak ze kiedys na jakiejs wystawie bedzie mozna polaczyc w parenascie a moze paredziesiat metrow...

BBB nie uzywam - za drogie :(

A to fotka by pokazac jak oba sety pasuja do siebie. Moduly 1-3 byly pstrykane bez sieci trakcyjnej - ale taka juz jest :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#27 Post autor: Aurimax »

papagras pisze: nie mam zdjec wszystkich 6 razem bo nie mam tyle miejsca w domu. Starcza mi na 3, potem co skonczone pakuje do pawlacza i buduje kolejne :)
Przyznam iż to Twoje wyznanie zasmuciło mnie najbardziej :/
Liczyłem na ładną historię w stylu:
" Wszystko mam ślicznie poskładane w całość i cudnie się prezentuje. Brakuje mi tylko 14 modułów i będzie śliczny prostokącik ze śmigającymi pociągami."

W takim wypadku, do bani !!! (bez urazy Gras :))

Poważnie zachwiałeś moją wiarą w ten projekt, jak ja mam teraz (nawet) spróbować się podjąć temu wyzwaniu skoro nie będzie mi to śmigać.
Póki co takie COŚ mnie się bardzo podoba, tylko jak wytłumaczę żonie,że zajmę pół salonu na ........ na parę lat :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#28 Post autor: 3dom »

Aurimax pisze:tylko jak wytłumaczę żonie,że zajmę pół salonu na ........ na parę lat :)
Buty, torebka, karnet do spa... Cos wymyslisz :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
macaron
Posty: 87
Rejestracja: 2012-04-07, 11:52
Lokalizacja: Banino
brickshelf: macaron

 

#29 Post autor: macaron »

papagras, nie lubię Cię! :p I po co ja Ci dałem te tile DBG? :p Ehh, jakie to wszystko fajne... Tak na serio to mnie zarażasz... Jeszcze dużego tramwaju nie skończyłem, a chcę robić taką modularną makietę! Wrrr! :p
Aktualne projekty LEGO: tramwaj i infrastruktura (zawieszone)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#30 Post autor: Innos »

Papagras, świetny jest ten Twój system, wszystkie te moduły naprawdę robią wrażenie, z dużym zainteresowaniem śledzę ich powstawanie. Szkoda, że nie możesz pokazać całości razem, ale co się odwlecze to nie uciecze, oby wystawa dała okazję do zaprezentowania całego ogromu włożonej pracy w jednym dużym kawałku. :)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ