4435 Car and Caravan

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

4435 Car and Caravan

#1 Post autor: sekua »

Obrazek

Seria: City
Liczba części: 218
Spis części: bricklink
Rok wydania: 2012
Cena: allegro (kup teraz): 64,90 zł - 85,59 zł, katalogowa 79,99 zł
Bricklink, Brickset

Wstęp

Dziś kolejna recenzja zestawu, który przy okazji świątecznych promocji trafił do mojej kolekcji. Od razu przejdę do rzeczy.

Pudełko

Rozmiar pudełka należy do standardowych wielkości pudełek zestawów tej objętości. Przód pudełka, jak zazwyczaj, zawiera zdjęcie modelu. Przedstawiona jest jedna ze scenek przy wykorzystaniu minifigów. Pan minifig, smażący przy ognisku na małej patelni dość sporą kiełbaskę, patrzy się w dal (na obserwatora), tuż obok idzie pani minifiżka dzierżąca kubek (klimat scenki przywodzi na myśl kubek z napojem alkoholowym, oczywiście o ile nie jest dziś ona kierowcą), a za nimi stoi zaparkowany samochód osobowy z przyczepą kempingową. Na tyle pudełka zobaczymy więcej scenek rodzajowych. Na górnym boku pudełka zobaczymy rozmiar minigifa w skali 1:1, a na kolejnych bokach resztę standardowych informacji, które zazwyczaj nikt nie czyta (no może oprócz odszukania informacji o produkcji klocków w egzotycznych miejscach - mój egzemplarz przez chińską taśmę produkcyjną nie przeszedł).

Obrazek Obrazek Obrazek

Zawartość

W pudełku znajdziemy 2 ponumerowane woreczki.

Obrazek

W pierwszym znalazł się jeszcze jeden mały woreczek...

Obrazek

... natomiast w drugim nie zabrakło miejsca na jeszcze dwa woreczki.

Obrazek Obrazek

Można powiedzieć, że łącznie jest ich pięć.

Poniżej łączna zawartość dwóch głównych woreczków:

Obrazek Obrazek

Z pudełka wypadnie nam też instrukcja o objętości 75 stron...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

oraz naklejki...

Obrazek

... (których nie nakleiłem).

Obrazek

Ciekawe klocki

1) Yellow Brick, Modified 2 x 4 - 1 x 4 with 2 Recessed Studs and Side Arches

Obrazek

2) Yellow Wedge 6 x 4 x 2/3 Quad Curved

Obrazek

3) White Brick, Modified 1 x 1 x 3 with 2 Clips Vertical - Hollow Stud

Obrazek

4) Trans-Light Blue Panel 1 x 4 x 3 with Side Supports - Hollow Studs

Obrazek

5) Trans-Light Blue Panel 1 x 2 x 2 with Side Supports - Hollow Studs

Obrazek

6) Red Hot Dog / Sausage

Obrazek

7) Dark Red Tile, Modified 4 x 6 with Studs on Edges

Obrazek

8) Dark Red Wedge, Plate 3 x 3 Cut Corner

Obrazek

9) Yellow Hinge Plate 1 x 2 Locking with 1 Finger On End

Obrazek

Moim zdaniem dosyć rzadkimi są klocki pod nr 1. Nie jestem pewny, ale pierwszy raz mam tego typu elementy w dłoniach. Reszta klocków jest w miarę standardowa, ale postanowiłem je również wymienić, w związku z ich mało powszechnym występowaniem. A i jeszcze jedno, powoli zakochuję się w kolorze dark red, ale to tak na marginesie.

Budowa

Tutaj nie będzie żadnych zdjęć z poszczególnych etapów budowy. Jest to spowodowane tym, że modele pojazdów są małe i nie sprawiają żadnych problemów. Przejdźmy do prezentacji gotowego zestawu.

Minifigi

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Moim zdaniem minifigi nie są ani mega genialne, ani strasznie brzydkie. Główki są jednostronnie nadrukowane. Duży plus za dwustronne torsy. Ponadto stroje każdego z minifigów są dobrze, pod względem kolorystycznym, dobrane. Przyznam, że zarówno buźka, jak i zielony sweterek pana minifiga, bardzo mi się spodobały. Do reszty mam obojętny stosunek.

Zestaw c.d.

Z części z woreczka nr 1 składamy samochód, minifigi, ognisko i rower. Znajdziemy tam też kiełbaski (omnomnomnom).

Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

Z części z woreczka nr 2 zbudujemy przyczepę kempingową.

Obrazek

Żółty samochód jest udaną konstrukcją. Jednak nie wiem do końca jak go ocenić. Mógłbym się przyczepić do wielu rzeczy, np. do braku siedzeń, foteli choćby w formie zwykłych żółtych krzesełek, które znajdziemy w przyczepie kempingowej; do braku otwieranych drzwi; również do wyglądu tyłu pojazdu, który nie do końca mi się podoba. ALE... należy odpowiedzieć na pytanie czy nie wymagam za dużo od zestawu tej wielkości. Widziałem porównywalne samochody w innych zestawach i przyznam, że tendencja do bardzo prostych konstrukcji pojazdów pojawia się dosyć często. Tym samym muszę przyznać, że samochodzik jest jednak udaną konstrukcją i tyle.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Natomiast przyczepa kempingowa jest tą częścią zestawu, którą się bardzo zauroczyłem. Oczywiście przyzwyczajony jestem do wyglądu białych, pokracznych, czasem przybrudzonych przyczep, które jeździły/jeżdżą po polskich drogach. I szczerze... chciałbym zobaczyć więcej przyczep, które mają design tej recenzowanej, klockowej. Kolorystyka, kształt - na duży plus. Proporcje, wielkość - również na plus. Wyposażenie, gadżety, funkcjonalność - też OK. Rozwiązanie przy pomyśle jej "otwierania" - również aprobuję. (nie będę się rozpisywał, wszystko na zdjęciach) W zasadzie, po tym opisie, nie mam się do czego przyczepić. No dobrze, może jest jedna taka rzecz, mianowicie wymieniłbym round plate (z tyłu przyczepy) np. na nowy modified inverted tile (zestaw jest przeca z 2012 roku, więc nie byłoby problemu). Ale tak czy siak, przyczepa jest bardzo, bardzo udaną konstrukcją.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeszcze jeden szczegół. Niby ten plate with clip i jego zastosowanie nie ma znaczenia przy "zamkniętej" przyczepie, ponieważ nie przechyla się do przodu. Jednak kiedy się ją "otworzy"...

Obrazek

Należy wtedy użyć tego GENIALNEGO mechanizmu:

Obrazek

Ilość zapasowych klocków:

Obrazek

Mały bonus, czyli spotkanie na trasie innego domu na kołach (czyt. małe porównanie z zestawem 7639):

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Komentarz: lubię obydwa zestawy, postawione obok siebie uroczo się prezentują, cóż innego mogę dodać.

Jeszcze dwa zdjęcia i przechodzę do podsumowania.

Obrazek Obrazek

Podsumowując:

Zalety:
+ wygląd;
+ bawialność (chociaż mało o niej napisałem, ale wierzcie, że jest);
+ kolorystyka;
+ kilka ciekawych i przydatnych elementów;
+ możliwe, że minifigi (dla niektórych).

Wady:
- naklejki?.

Polecam!

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Wielokrotnie przymierzałem się do zakupu tego zestawu, ot tak, po prostu ale odradzała mi to moja dziewczyna. Teraz nie jest już moją dziewczyną, a ja zestawu dalej nie mam :(

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3 Post autor: Lord Vash »

Myślę, że warto dodać, że niebieski tors minifiżki wystąpił poza tym zestawem tylko jeden raz.

PS. Nie wiem, co oni robią na zdjęciu obok, ale to jak siedzą razem na rowerku jest urocze :)
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#4 Post autor: szubi81 »

Bardzo ciekawy zestaw. Według mnie jest to kontynuacja innych campingowych zestawów: 6531 z deskami surfingowymi, starszego z 1998 roku 6590 i najnowszego 7639 z 2009 roku.

Fajna recenzja zestawu, musi on trafić do mojej kolekcji.

Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Sajan »

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY:
4) dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przez pojazd samochodowy przyczepy z hamulcem nie może przekroczyć:
...
b) dopuszczalnej masy całkowitej tego pojazdu
...
Nasz pojazd chyba się nie łapie ;p

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#6 Post autor: bonczyk85 »

Przyczepka bardzo mi się podoba. Podzielam tutaj całkowicie zdanie Recenzenta. Figurki są także OK.

Natomiast żółty samochodzik... cóż, zupełnie mi nie pasuje do tego zestawu, jest za mały, zawiera opisane w recenzji wady (w tym najpoważniejszą moim zdaniem, czyli brak bocznych drzwi lub chociaż otwieranego dachu). Poza tym przy przyczepie tej wielkości, pasujący do niej samochód powinien mieć większe rozmiary. Najlepiej, gdyby to była jakaś terenówka, ewentualnie SUV. Wtedy może bym nawet kupił ten zestaw.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: nuker »

Patrząc na tę recenzję oraz ten zestaw przypomniały mi się stare dobre czasy jak z kuzynostwem łączyliśmy nasz ulice Lego, budowaliśmy miasta i takie wozy kempingowe - to były czasy.
W recenzji niczego mi nie brakuje, co więcej zachęca do zakupu tego zestawu :)

Jedyne co nie podoba mi się w tej przyczepie to właśnie ta podpórka "plate with clip".
Zaleciało mi tu trochę tandetnym rozwiązaniem. W starszych zestawach były takie mini kółka wysuwane, a tutaj takie "coś".
Wydaje mi się, że ten element będzie pierwszym co każde dziecko zgubi bawiąc się tym zestawem, dlatego też zaliczyłbym ten element do wad.

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#8 Post autor: sekua »

Bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa, a w szczególności chciałbym znów podziękować noriemu za jakże miłe słowa na 8studs. (wiem, że ostrość zdjęć nawala i jedynym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w statyw i w lepszy aparat)
Lord Vash pisze:PS. Nie wiem, co oni robią na zdjęciu obok, ale to jak siedzą razem na rowerku jest urocze :)
Szczerze, to też nie wiem, powiedzmy, że to bitwa o kiełbaski lub ćwiczenia gimnastyczne przy ognisku, ze zrobieniem dwóch pieczeni na jednym ogniu. Fakt, zdjęcie na rowerku jest jednym z moich ulubionych.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#9 Post autor: bacon »

Ogolnie caly zestaw jest bardzo fajny jednak ratuje go glownie przyczepa campingowa bo sam samochodzik jest jakis pokraczny, za maly, z dziwnym wysokim przodem. Mam wrazenie ze pracowaly nad nim 2 osoby, jeden wymyslil super przyczepe a inny mniej udane auto i ktos postanowil to polaczyc w jeden zestaw.

Krawi

#10 Post autor: Krawi »

Auto jest słabe ale przyczepa bardzo fajna, przydałby się tutaj jakiś jeep w stylu land rovera albo ładniejsza osobówka tak jak w przyczepach z czasów z legoland town :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#11 Post autor: 3dom »

Takie autko byloby idealne do ciagniecia przyczepy:

Obrazek

Jak dla mnie jest to jeden z najladnieszych samochodow City ostatnich lat, a moze nawet najladniejszy. Tylko cena wowczas by wzrosla.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#12 Post autor: Innos »

Kolejna bardzo dobra recenzja, jest co poczytać, jest dużo szczegółowych zdjęć, muszę brać tu z kolegi przykład, bo ja się od dawna zbieram do ukończenia swoich i zebrać się nie mogę, a tu jedna po drugiej. Do tego jaki rozstrzał tematyczny, najpierw Technic, potem City, ciekawe, co dalej? ;-)
A do tego recenzja bardzo przydatna, bo prezentuje bardzo dokładnie jeden z tych zestawów, które często widać na półkach sklepowych i które kuszą do zakupu. Co prawda generalnie seria City, choć się dobrze rozwija, to mnie mało interesuje, ale każdego roku jest kilka zestawów, które przyciągają oko i zawsze zastanawiam się, czy któregoś nie kupić - szczególnie, że City jest dość tanią serią. Spośród (już) zeszłorocznych zestawów z autami w City ten był jednym z tych ciekawych (choć tak po prawdzie niemal wszystkie były równie ciekawe), próbowałem to sobie porównać również z camperem 7639, dlatego bonusowe zdjęcia porównawcze bardzo mnie tu ucieszyły - przydały się. I ostateczny wniosek jest taki, że mi również ten żółty samochodzik nie leży, a to bardzo wpływa na wygląd i całościową ocenę zestawu, przyczepa jest udana, ale jako całość w tej tematyce camper jest jednak lepszym wyborem. Aczkolwiek jego też dotąd nie kupiłem, i nie wiem czy kupię, może kiedyś pod wpływem impulsu, jak się akurat trafi.
Jeszcze tylko taka uwaga:
sekua pisze:dość sporą kiełbaskę
Jak dość sporą, to raczej kiełbasę, nie kiełbaskę. A może nawet kiełbachę, skoro jest ona dłuższa niż ramię minifiga. ;-D
3dom pisze:Takie autko byloby idealne do ciagniecia przyczepy:
Ewentualnie autka z 4433 Dirt Bike Transporter lub z 4438 Robbers' Hideout, jedno i drugie po odpowiednich przeróbkach.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#13 Post autor: Hezar »

Gdy zobaczyłem ten zestaw po raz pierwszy, również momentalnie skojarzył mi się z 6590, którego kiedyś miałem :^)
Do zakupu opisanego tutaj 4435 lekko się przymierzałem, ale do dziś nabyć mi się go nie udało. Sam zestaw jest niczego sobie, ale kilka elementów - głównie jeżeli chodzi o samochód - widziałbym tu innych. Mimo wszystko, jeśli trafi się stosowna okazja i kilkadziesiąt złotych nadwyżki w portfelu, nie omieszkam uzupełnić o niego swoje klockowe zbiory ;^)
Na koniec gratuluję jeszcze naprawdę dobrej recenzji - bardzo przyjemny w odbiorze i dość dokładny opis, a do tego jeszcze mnóstwo zdjęć. To lubię najbardziej ;^)

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#14 Post autor: Andzia »

blizzard pisze:Wielokrotnie przymierzałem się do zakupu tego zestawu, ot tak, po prostu ale odradzała mi to moja dziewczyna. Teraz nie jest już moją dziewczyną, a ja zestawu dalej nie mam :(
I jaki z tego moral...? Baba z wozu, koniom lzej :D czlowieku, w sprawach tak waznej wagi baby nie sluchaj, jak mozna nie chciec takiego zestawu ;-)

ODPOWIEDZ