79001 Escape from Mirkwood Spiders

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

79001 Escape from Mirkwood Spiders

#1 Post autor: aditoma »

Obrazek

Dane techniczne
Seria: The Hobbit: An Unexpected Journey
Rok premiery: 2012
Liczba klocków: 298
Liczba figurek: 4
Spis cześć: Brickset, Bricklink

cena: ok 110zł

Dziś video-recenzja, czas trwania ok 12 minut.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=b_GHDtsxdTQ[/youtube]

Podsumowanie dla tych którzy nie mają czasu oglądać:
Mnogość części unikatowych(vide spis), w tym ciemnoczerwone(New Dark Red) limby, ruda elfia czupryna.
Dużo ciemnoczerwonych i ciemnobrązowych (Dark Brown).

Wada to troszkę pokraczne pajączki.

Można śmiało brać czy dla figurek, czy na części czy do zabawy.

Fotki samych figurek:
KILI
Obrazek

FILI
Obrazek

LEGOLAS
Obrazek

TAURIEL
Obrazek

Scenka Rodzajowa
Obrazek


Panowie i Panie..co myślicie o takiej formie recenzji? Takie 2w1? Czegoś wam brak? Chętnie uzupełnię.
Ostatnio zmieniony 2012-12-29, 09:24 przez aditoma, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Pajonczky tak piękne, że aż bym je schrupał.

PawelP7

#3 Post autor: PawelP7 »

Dzięki za recenzję fajnego setu. U mnie też Sheloba stoi obok małych pająków. Dobrze się razem prezentują w różnych częściach mieszkania :)

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#4 Post autor: Dr. Ops »

Dzięki za recenzję, chciałem go kupić, a teraz chcę jeszcze bardziej :)
Chyba najmroczniejszy zestaw jaki do tej pory widziałem.

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#5 Post autor: kenobi8 »

Na zdjęciach są pomylone torsy krasnoludów. Fajnie by było jakbyś dodał zdjęcie całości. Sam zestaw natomiast bardzo mi się podoba, zwłaszcza figurka Tauriel i kupię go z pewnością.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#6 Post autor: GrublukTheGrim »

kenobi8 pisze:Na zdjęciach są pomylone torsy krasnoludów.
To prawda. Zapewne to wina ekscytacji ze składania zestawu. Mi też trzęsły się ręce z radości, gdy go układałem. ;-)
Fantastycznie bawialny zestaw z pięknymi figurkami, który zdradza nam to, co zobaczymy za rok w drugim filmie Hobbit: Samotna Góra.

Jeszcze małe wyjaśnienie sformułowania "Special Hobbit Trilogy preview set".
Początkowo Hobbit miał składać się tylko z 2 filmów. Zestawy Lego przygotowywane są dużo wcześniej i założono, że sceny zobrazowane w zestawach 79001 i 79004 znajdą się w pierwszej części. Zapadła inna decyzja, zastawy są na rynku i dlatego mają taką adnotację. Po prostu możecie tylko tutaj zobaczyć, jak będą wyglądać sceny z Mrocznej Puszczy i piwnicy Elfów, przed jakimkolwiek zwiastunem drugiego filmu lub zdjęciem promocyjnym.
Ostatnio zmieniony 2012-12-29, 12:58 przez GrublukTheGrim, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#7 Post autor: Innos »

Bardzo fajna wideorecenzja, przyjemnie się ogląda. I bardzo fajny sposób prezentacji minifigów na świetnie zrobionych fotkach, warto to sobie zapamiętać i samemu stosować.:)
Sam zestaw bardzo mi się podoba, zdziwiły mnie pierwsze recenzje, w których był on oceniany dość słabo (przez Huwa na Bricksecie albo kogoś na EB, nie pamiętam już). Co prawda ma on charakter zbliżony do starwarsowych battle packów, bo centralnym punktem są 4 minifigi, do tego dwa drzewka, jedyna różnica to pająki, które moim zdaniem są wystarczające. Klockowa Szeloba bije je na głowę, ale nie należy zapominać, że Szeloba to zupełnie inny kaliber postaci, mająca istotne miejsce w historii Śródziemia, podczas gdy te pajączki to niewiele więcej niż agresywne zwierzaki w lesie.
A same minifigi są tu rewelacyjne, i o dziwo, mimo, że po pierwszych zdjęciach elfy wydawały się najbardziej wyczekiwanymi figurkami, to teraz jednak Kili i Fili wydają mi się tu "większą rewelacją". Być może także dlatego, że ich już można zobaczyć w filmie i trzeba przyznać, że są odwzorowani niemal perfekcyjnie, szczególnie Fili z jego splecionymi wąsami. Do tego są to potencjalnie bardziej uniwersalne figurki (włosy, torsy, główki) niż nieco bardziej "hermetyczne" elfy. Choć trzeba przyznać, że Tauriel ma ładnie podkreślone "walory". :D I słusznie, bo pierwowzór też tak ma (zupełnie inaczej, niż w przypadku Elizabeth Swann w PotC, której minifigurka była w tym względzie zrobiona na wyrost :D).
Do tego zestaw obfituje w ciekawe i nowe elementy, jak tu można go nie chcieć albo nisko oceniać.
aditoma pisze: Panowie i Panie..co myślicie o takiej formie recenzji? Takie 2w1? Czegoś wam brak? Chętnie uzupełnię.
Powiedziałbym, że zrobiłeś 1,5w1. Wideorecenzja jest bardzo fajna (ciekawe tło tam masz, cóż to?), natomiast recenzję pisaną zrobiłeś w połowie, brak przecież fotek zestawu, pudełka, elementów, procesu budowania, no i całego opisu z tym związanego (opisu nieco szerszego, bo skrótowy oczywiście zamieściłeś). Gdybyś chciał i mógł to dodać, to wtedy nawet po pominięciu wideo (nie każdy w danym momencie może móc lub chcieć je oglądać) recenzja będzie kompletna. Szczególnie, że i tak poświęciłeś na to sporo czasu, więc warto to dodać. Co innego, gdybyś zrobił samo wideo i tylko je tu krótko skomentował - wtedy ktoś inny mógłby dodać reckę klasyczną, i by się one wzajemnie uzupełniały. Teraz komu innemu nie opłacałoby się zaczynać całej roboty, bo minifigi zaprezentowałeś, pajączki w zasadzie też, zostałyby drzewka i elementy nieklockowe, czyli już niewiele do dodania.
Ostatnio zmieniony 2012-12-30, 10:35 przez Innos, łącznie zmieniany 2 razy.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#8 Post autor: Mikolaj »

Oby recenzje "filmikowe" nie stały się u nas standardem.

Ale ostatnie zdjęcie ładne.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#9 Post autor: bacon »

Zestawu raczej nie kupię ale chętnie poznam technikę robienia takich zdjęć minifigom :)

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#10 Post autor: bonczyk85 »

Bardzo ciekawa recenzja, chociaż ja sam preferuję formę pisemną, ewentualnie uzupełnioną jedynie o materiał filmowy. Jak zauważył jeden z przedmówców, na uwagę zasługują porządnie wykonane zdjęcia minifigów (duże zbliżenie, dobra ostrość).

A zestaw przecudny. Jak zobaczyłem ostatnie zdjęcie prezentujące całą pajęczą rodzinę, z ostrożności aż podwinąłem nogi, żeby nie siedzieć z bosymi stopami na dywanie. Po prostu w taki sposób moja pajęcza fobia daje o sobie znać:)
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#11 Post autor: Szerszen »

To musisz kupić ten zestaw - z fobią trzeba walczyć ;-)

Jej... no to mi pozostaje zanucić "Już za parę dni... za dni parę..."
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#12 Post autor: Qlczas »

Powiem jedno, wczoraj oglądaliśmy Hobbistę w kinie... Minifig Thorina jest teraz Must-have'em u mnie!

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#13 Post autor: Kirysowaty »

Pozwolę sobie odświeżyć temat i dorzucę swoje trzy grosze na temat zestawu.

Chociaż z reguły nie kupuję serii licencjonowanych, pod wpływem impulsu kupiłem Pająki z Mrocznej Puszczy - i nie zawiodłem się. Zestaw jest fantastyczną, bardzo bawialną całością; rozumiem przez to, że nie czuje się tutaj niedosytu, nie odczuwa się przymusu kupna kolejnych zestawów w celu uzupełnienia kolekcji. Zestawik sam w sobie świetnie prezentuje się na półce czy na biurku, że nie wspomnę o licznych scenkach, które możemy przy jego pomocy stworzyć. Figurki są przepiękne, tak samo pająki, które w tej skali trudno byłoby zrobić lepiej. Elementów dostajemy wbrew pozorom dość sporo, a wszystkie należą do przydatnych.

Mam też pytanie do innych posiadaczy figurek elfów, niekoniecznie z tego zestawu - jak to jest z malowaniem uszu? Moja Tauriel ma rozmazaną farbę na jednym uchu, tzn. wychodzi trochę poza jego obrys. Reklamować to? A może jest jakiś sposób na zdrapanie nadmiaru farby bez uszkodzenia włosków?
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#14 Post autor: GrublukTheGrim »

Kirysowaty pisze:Moja Tauriel ma rozmazaną farbę na jednym uchu, tzn. wychodzi trochę poza jego obrys. Reklamować to?
Mam bardzo podobnie. Nie reklamowałem. Uznałem że nie warto.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#15 Post autor: Kirysowaty »

A próbował ktoś zdrapywać rozpaćkaną farbę? Np. igiełką czy innym sprzętem?
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ