[MOC] Ratusz w Rozenaarde

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#16 Post autor: Jantin »

Piękne, klimatyczne, belgijskie. Tylko czemu szare?! Piaskowy lub biały wyglądałyby IMO o wiele lepiej (choć spodziewam się, że wielu niezbędnych klocków w tych kolorach po prostu nie ma)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#17 Post autor: Toltomeja »

Ojej, ile wpisów! Dziękuję wszystkim za komentarze :)

Jak to już kiedyś bywało, odpowiem litanią cytatów:
crises pisze:Mi skojarzył się z budynkami, które widziałem w Brukseli, no i dużo się nie pomyliłem. Fajnie, że pamiętałeś o kwiatach, dodają dużo uroku.
Wieża jest właśnie inspirowana głównie brukselskim ratuszem. Też zdarzyło mi się odwiedzić Brukselę dawno temu i to ratusz właśnie wspominam najlepiej. Zrobił na mnie ogromne wrażenie, szczególnie że wieża wyróżnia się w panoramie miasta.
Reszta budynku, a także kwiaty są inspirowane w większości Oudenaarde. Śmieszny ratusz swoją drogą, jakby im nie starczyło forsy na wieżę...

Przy budowaniu wzmocniło się we mnie poczucie, że fajnie by było pozwiedzać jakieś belgijskie miasteczka. No i oczywiście wpaść do Brukseli zobaczyć dywan z kwiatów :)
Śliczne. A o który dokładnie detal chodzi?
Żaden konkretny. Nikt nie powiedział, że ma być tylko jeden :)
Innos pisze:A, bym zapomniał - 3dom będzie zawiedziony.:P Z elementów Technic tylko 1 zębatka kątowa i garstka rozdzielaczy pneumatycznych ("T") to znaczący spadek nasycenia Castle Technicem w stosunku do tego, co było zaserwowane w katedrze...
Ups, faktycznie się tym razem nie popisałem! :P Ale w katedrze też przecież nie było tego dużo...
3dom pisze:Praca bardzo mi sie podoba, czuc klimat belgijskiej architektury. Moze po Brugii zbuduj dworzec kolejowy z Antwerpii? :)
Tym razem raczej odmówię. Replika konkretnego budynku mnie chyba nie pociąga.
A masz do tego dworca szczególny sentyment?
Sorrow pisze:Ostatnio przyłapałam się na tym, że gdy widzę ozdobne budynki, staram się patrzeć na nie "oczyma Tołtome(j)i" i kombinuję, jak byś je odwzorował.
Nie martw się, też tak mam. Może coś Sorrow zbudujesz przy okazji, po takich refleksjach?
Jantin pisze:Tylko czemu szare?! Piaskowy lub biały wyglądałyby IMO o wiele lepiej (choć spodziewam się, że wielu niezbędnych klocków w tych kolorach po prostu nie ma)
Nie wiem czemu, ale jakoś nie przepadam za piaskowymi budynkami. Dla mnie pasują raczej do arabskich klimatów.
Ostatnio zmieniony 2013-01-07, 17:14 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#18 Post autor: 3dom »

Toltomeja pisze:A masz do tego dworca szczególny sentyment?
Poniekad tak. Mieszkalem niedaleko przez pol roku erasmusa. Co wiecej, w sklepie z klockami przy dworcu zostawilem niemala czesc stypendium ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#19 Post autor: Jantin »

Toltomeja pisze:fajnie by było pozwiedzać jakieś belgijskie miasteczka.
Polecam gorąco Brugię. Z kolei na wybrzeżu nie bardzo masz czego szukać - sama, praktycznie niebudowalna, secesja (;
Toltomeja pisze:Replika konkretnego budynku mnie chyba nie pociąga.
Zrób z tym dworcem to, co zrobiłeś z ratuszami i będzie fantastycznie ;D

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#20 Post autor: 3dom »

Jantin pisze:
Toltomeja pisze:fajnie by było pozwiedzać jakieś belgijskie miasteczka.
Polecam gorąco Brugię. Z kolei na wybrzeżu nie bardzo masz czego szukać - sama, praktycznie niebudowalna, secesja (;
Belgia ma bardzo student friendly kolej, 5 euro za przejazd na dowolnej trasie i jest na tyle mala, ze w kilka dni mozna zjezdzic caly kraj. Warto zobaczyc poza Brugia również Leuven, Gent, Antwerpie no i oczywiscie Bruksele (koniecznie muzeum komiksu i czekolady). A przy okazji Brugii lub Gentu (nie pamietam) zahaczyc o wybrzeze i Ostende. Warto tez wybrac się na wycieczke do browaru Palma, oglada się wszystko z bliska i "w realu", zupelnie inaczej niz multimedialny Heineken Experience w Amsterdamie.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#21 Post autor: Toltomeja »

Jantin pisze:Polecam gorąco Brugię. Z kolei na wybrzeżu nie bardzo masz czego szukać - sama, praktycznie niebudowalna, secesja (;
Oj tam, pooglądać się jedzie, nie budować :P
Po tym architektonicznym rekonesansie Belgii przychodzi mi do głowy trasa podobna do proponowanej przez 3doma: Brugia-Antwerpia-Gandawa, no i ewentualnie Bruksela i Leuven.
Szkoda, że Oudenaarde nie po drodze :P Chociaż tam nic nie ma poza ratuszem, niemniej niezwykle urokliwym...
Ostatnio zmieniony 2013-01-07, 20:28 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#22 Post autor: kris kelvin »

Trochę późno, ale jestem.
Budyneczek kapitalny, szczególnie jak na taką skalę. W zasadzie nie bardzo można się do czegoś przyczepić :)
Zawsze chciałem zbudować taki budynek nazwijmy go "niderlandzki" w jakiejś skali minifigów, ale do tej pory się nie udało jakoś. No może kiedyś.

Tak czy siak duże brawa.

ODPOWIEDZ