[MOC] Lokomotywa LF

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

[MOC] Lokomotywa LF

#1 Post autor: Legofan »

Cześć!
Oto mój pierwszy 'pociągowy' MOC. Od kiedy kupiłem upragniony pierwszy pociąg 9V- 4561, chciałem zbudować (a nawet wcześniej) lokomotywę.
Chciałem, by była ona zbudowana na silniku 9V (by móc sobie jeździć) i by była malutka (żeby się cała mieściła na tymże silniku). Nie miał być to konkretny model. Miała wyglądać ładnie i tyle. Trzeba też zaznaczyć, że kompletnie się na pociągach nie znam.
Aha, lokomotywa na zakrętach radzi sobie bez problemów. Na zdjęciach widać, w jaki sposób połączyłem ją z węglarką.
Koniec pisania. Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria BS

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Bardzo ładny zgrabny, porządnie "zbity" w masywną całość maluszek ;)

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#3 Post autor: Aurimax »

Coraz częściej zaglądam do tego działu i coraz to bardziej podobają mi się kolejowe MOCe :)

Twój twór jest bardzo kompaktowy w swojej strukturze i przez to bardzo urokliwy.
Bardzo udana scenka, całość wygląda dla mnie jak zdjęcie - kawałek torów pośród zieleni łąk, miodzio.

Po oględzinach , ja również mam w planach coś stalowo-kołowego utworzyć, choć nie tak urokliwego :)

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

Re: Lokomotywa LF

#4 Post autor: tybort »

Ale tyciunia! Bardzo mi się podoba. Jedynie study minifigowych płytek na tendrze mnie kłują w oczy.

Jakieś wagony do niej istnieją albo gotowe próbowałeś ciągnąć?

Aha, no właśnie, to jest tender, nie węglarka. No chyba, że potocznie - nie wiem, teoretyk jestem.

EDYTKA:
A czy dobrze widzę, że kocioł jest zrobiony w części z... kotła?
Ostatnio zmieniony 2013-01-10, 22:59 przez tybort, łącznie zmieniany 1 raz.

malinblue

#5 Post autor: malinblue »

galeria nie jest jeszcze publiczna.

Zauważam pewną prawidłowość, że większość osób budujących MOCki unika zostawiania studów na górze. To są klocki, jak będę chciał model kolejki to sobię kupie. Moim zdaniem umniejsza to klockom stając się hmm meblem.

To była ogólna uwaga, loko ok. Dym z lodów jest fajny :)

Mrutek

#6 Post autor: Mrutek »

Pocieszna. Czegoś brakuje. Słonka, drzewek, chmurek?

Jetboy

#7 Post autor: Jetboy »

Mrutek pisze:Pocieszna. Czegoś brakuje. Słonka, drzewek, chmurek?
Brakuje tych tłoków co para w nie się tłoczy i tłoczy, a tłoki ruszają kłami z dwóch boków.
Poza tym świetna scenka. Bardzo mi się podoba że dodałeś torowisko i pobocze. No i dym. Niby już standardowy, ale tu znakomicie pasuje i wszystko wygląda rewelacyjnie.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#8 Post autor: bacon »

Mnie się podoba, fajna i zgrabna lokomotywa ale mógłbyś dodać coś "nieczarnego" na przykład łopatę albo ten klucz

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#9 Post autor: PatrykZ »

I znów lakonicznie z mojej strony. Świetnie, że w dziale dzieje się, pokazałeś świetną lokomotywę.

Niestety zaliczam się do radykalnych przeciwników widocznych studów. No chyba, że powstaje trawka, albo podłoże ziemiste. Myślę, że ewolucja form klockowych weszła na taki poziom, że nawet zaczynają być kafelkowane zestawy fabryczne. Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania :-)
Ostatnio zmieniony 2013-01-11, 12:01 przez PatrykZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#10 Post autor: tomey »

Bardzo urocza lokomotywa. A będą jakieś wagoniki:)?
37236809 nowe gadu:)

papagras
Posty: 33
Rejestracja: 2011-01-21, 11:19
Lokalizacja: Trojmiasto

#11 Post autor: papagras »

dymek z komina jest cudny

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#12 Post autor: Legofan »

malinblue, już jest publiczna. Choć i tak wszystkie zdjęcia są w temacie.

tybort, nie wiedziałem, że tak to się nazywa, dzięki. Na wagon z węglem mówiłem po prostu węglarka ;). Ciągnąłem gotowy wagon z zestawu, jeździ bezproblemowo.
Co do studów na tendrze, to mogłem gładko wykafelkować, ale tak jak jest, wg mnie jest ładniej i ciekawiej.
No i tak, kocioł zrobiony jest po części z klockowego kotła. Miałem mały problem z zamocowanie go (i tego disha 3x3 z przodu), ale wszystko się dosyć mocno trzyma.

Mrutek, może jakieś drzewka dodam jeszcze. Liści trochę mam.

tomey, może w niedalekiej przyszłości. Mam trochę odpowiednich okienek, ale w szarym kolorze tylko. Nie chcę szarych wagoników :P.
Aurimax pisze:Po oględzinach , ja również mam w planach coś stalowo-kołowego utworzyć, choć nie tak urokliwego :)
Bardzo się cieszę ;).

Jetboy, o jakie tłoki chodzi? Na kotle dałem disha 2x2 (jeśli o to chodzi).

Dzięki za komentarze i fajnie, że się podoba.

Jetboy

#13 Post autor: Jetboy »

Legofan pisze: Jetboy, o jakie tłoki chodzi? Na kotle dałem disha 2x2 (jeśli o to chodzi).
Taka parafraza wiersza Juliana Tuwima - "Lokomotywa".
Tak naprawdę chodziło mi o to co z boków kół jest i je pcha - nie wiem jak to się nazywa fachowo. Coś takiego:

Obrazek

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#14 Post autor: Bobofrutx »

Jetboy, miał na myśli jeden z najwżniejszych elementów każdej lokomotywy :P

Obrazek

Chyba żeby przyjąć inną koncepcję, że energia mechaniczna przekształcana jest na energię elektryczną, która dopiero napędza koła, a tłoki zostały ukryte gdzieś w bebechach lokomotywy.
(kiepski ze mnie fizyk, więc jak coś pomieszałem poprawcie mnie proszę :P). Przecież takie konstrukcje też istnieją/istniały. Na przykład spalinowozy.
W ten sposób można wybronić pracę Legofana.
Ostatnio zmieniony 2013-01-11, 15:13 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 2 razy.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

kris kelvin

#15 Post autor: kris kelvin »

Faktycznie bardzo zgrabne maleństwo.
Też bym dodał z boku ścianę z niebieskich bricków, na tym białe chmurki i żółte słoneczko :)

ODPOWIEDZ