[MOC] Pracowity dzień u klockowskich ochotników.

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

[MOC] Pracowity dzień u klockowskich ochotników.

#1 Post autor: Ciehoo »

Witam z nowym roku!

SMIGOL prezentując swoją śmieciarkę odkrył przy okazji, że [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=253183#253183]legowe śmieci nie śmierdzą[/URL]. Niestety okazało się, że może być inaczej. Zwłaszcza gdy w wyniku chuligańskiego wybryku zaczną się palić! Na szczęście w Klockowie działa prężna organizacja strażaków - ochotników. Co to dla nich ugasić płonący śmietnik :)

Obrazek

Na miejsce niegroźnego tym razem pożaru udał się zastęp strażaków, którzy całkiem niedawno otrzymali od swoich kolegów zawodowców nowy wóz gaśniczy. W wyniku lobbingu władz gminy, OSP Klockowo otrzymała z Komendy Powiatowej PSP w Klockach-Zdroju ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy.

Obrazek

Jak widać nowy sprzęt przypadł im do gustu i akcja gaśnicza przebiega sprawnie. Niebawem będą mogli powrócić do remizy, gdzie czekają na nich mieszkańcy gminy oraz forumowicze z LUGPolu.
Czas na oficjalną prezentację sprzętu.

Ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy został zbudowany na bazie Jelcza 422/442 i w połowie lat 90-tych ubiegłego stulecia był na wyposażeniu większości jednostek ratowniczo - gaśniczych w strukturach Państwowej Straży Pożarnej w Polsce. Obecnie nadal pozostaje w czynnej służbie na podziale bojowym aczkolwiek jest sukcesywnie wypierany przez nowocześniejsze konstrukcje. Tym samym coraz częściej można go spotkać w remizach Ochotniczych Straży Pożarnych.

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek


Model został zbudowany w konwencji zestawów serii CITY. Szerokość 6 studów wymusza interpretację szczegółów z pewnymi ograniczeniami. Autko jest za to bardzo solidnie złożone i nadaje się świetnie do zabawy. Rekomendacja 3-letniego dziecka w mojej ocenie jest wystarczająca :) Samochód posiada otwierane wszystkie skrytki, w których znajduje się niezbędny strażakom sprzęt. Niektóre elementy umożliwiają, wzorem oryginalnych rozwiązań, lepsze udostępnianie sprzętu poprzez jego wysunięcie poza obrys pojazdu.

Obrazek Obrazek

Mam nadzieję, że modelik przypadnie Wam do gustu. Jednocześnie proszę o wyrozumiałość w kwestii obróbki zdjęć z uwagi na stawianie przeze mnie pierwszych kroków w GIMPie.
Makieta jest dość szara, ale tylko takimi elementami dysponuję (BOPie przybywaj ;) ). Moją intencją było przedstawić wóz w sytuacji typowego zastosowania tak, aby widoczne były istotne szczegóły. Czy to się udało? Czekam na Wasze opinie :)

Obrazek

GALERIA po upublicznieniu.

PS. Dziękuję SMIGOLowi oraz Grześkowi za uwagi i podpowiedzi na etapie powstawania modelu.

Pozdrawiam! Ciehoo

robbie76

#2 Post autor: robbie76 »

Ładny, schludny MOC, na prawdę mi się podoba. Nareszcie świetnie dobrane koła do wielkości całego pojazdu. Jak zmontowałeś reflektory ? Robią wrażenie.

Pozdrawiam
robbie76

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciehoo »

robbie76 pisze: Jak zmontowałeś reflektory ?
Dzięki za miłe słowa :) Efekt został osiągnięty poprzez zastosowanie okleiny pochodzącej z arkusika oryginalnych, nieużywanych przeze mnie naklejek. Należało tak zrobić, gdyż przykrycie reflektorów tilesem od góry (lub od dołu) zaburza proporcje pomiędzy zderzakiem z resztą przodu. BTW chyba sobie sprawię pensetę, bo tak małe naklejki trudno mi było precyzyjnie nałożyć :)

Awatar użytkownika
poskar
Posty: 113
Rejestracja: 2005-03-01, 09:20
Lokalizacja: z ziemi obiecanej...

#4 Post autor: poskar »

Przyznaj się, dla siebie go zrobiłeś czy dla dzieciaków?
Dzieci w rodzinie (nie tylko własne) zawsze są dobrym pretekstem do sięgnięcia po klocki.
A co do wozu, prosty, zgrabny i wygląda na całkiem bawialny.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#5 Post autor: PatrykZ »

Auto całkiem, całkiem. Nie odgadłbym, że to Jelcz, ale widać że praca przemyślana. Bardzo podobają mnie się detale takie jak np. nadkola. Z czego wykonane są światła na białym przednim zderzaku?
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#6 Post autor: REX »

PatrykZ pisze:Z czego wykonane są światła na białym przednim zderzaku?
Pewnie plate 1x1 w "pionie" schowane w okienku ustawionym "poziomo".

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ciehoo »

PatrykZ pisze: Nie odgadłbym, że to Jelcz (...) Z czego wykonane są światła na białym przednim zderzaku?
W tej skali faktycznie trudno wymodelować Jelcza inaczej no chyba, że ktoś mi pomoże. Ale już profil kabiny jest chyba jedyny w swoim rodzaju - dość charakterystyczny.
REX pisze: Pewnie plate 1x1 w "pionie" schowane w okienku ustawionym "poziomo".
Pięć punktów dla tego pana ;) To okienko to z naklejek :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#8 Post autor: 3dom »

Bardzo schludne autko. Opony idealnie dobrane, firmowe ciężarówki CITY powinny na takich jeździć.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#9 Post autor: SMIGOL »

Cieszę się, że mogłem pomóc.

Wypowiem się o tym czego nie widziałem przed prezentacją:
Czerwone światła z tyłu dałbym na zewnątrz. Z przodu wyglądają fajnie, ale jednak efekt uzyskany jest dzięki naklejce. Wiem, wiem ja to zasugerowałem, ale może warto byłoby pokombinować inaczej. Niemniej jednak to bardzo trudne zadanie...
Ciehoo pisze:W tej skali faktycznie trudno wymodelować Jelcza inaczej no chyba, że ktoś mi pomoże.
Wystarczyłoby dać z przodu naklejkę Jelcz - od razu byłby lepiej rozpoznawalny :]
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#10 Post autor: Ciehoo »

SMIGOL pisze:Wystarczyłoby dać z przodu naklejkę Jelcz - od razu byłby lepiej rozpoznawalny
A więc jednak więcej naklejek ;) Grzesiek pytał dlaczego nie ma charakterystycznych oznaczeń wozów. Widzę, że skoro istotnych uwag nie ma wiele to teraz już można autko trochę podrasować i coś mu tam jeszcze nakleić. Przede wszystkim logo marki :)

Aha jakby ktoś miał pomysł jak zrobić ten zderzak bez naklejek i aby zachował proporcje to uwagi są niezwykle mile widziane :)

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#11 Post autor: SMIGOL »

Ciehoo pisze:Aha jakby ktoś miał pomysł jak zrobić ten zderzak bez naklejek i aby zachował proporcje to uwagi są niezwykle mile widziane :)
Kombinuj, składaj, rozbieraj, składaj ponownie... a sam prędzej czy później dojdziesz jak to zrobić.
----------------------------------------------------------------
Edytka
Ciehoo pisze:A więc jednak więcej naklejek ;)
Bo inaczej jest jak naklejka spełnia zadanie estetyczne, a inaczej jak "konstrukcyjne". Ale to moje prywatne zdanie. Może na ten temat też warto byłoby zrobić ankietę... tak mało ich ostatnio :P
Ostatnio zmieniony 2013-01-17, 15:42 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

ODPOWIEDZ