[MOC] Liebherr LTM 1070

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#46 Post autor: Tranzystor »

Heh. Dzięki
Jak ktoś chce to mógłby sobie dodawać do głównego zdjęcia coś takiego:
Obrazek
Ale czy jest to potrzebne? Nie wiem. Bardziej za "MOC of the year".

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#47 Post autor: Scrat »

Do Model Team to jeszcze temu żurawiowi daleko ;) Na szczęście nie jest to dziurawe liftarmowe straszydło, ale w takiej skali można by pokusić się na więcej. Brakuje małych duperelek, które by nieco ożywiły ten model.

-Ramię: łyse, na zdjęciach widać, że jakieś tam detale tam są. W mniej więcej połowie, jest coś co można by zrobić z takich skrzydełek, a dalej pójść kaflami.
-Kabina operatora wydaję mi się o 1 kropkę za krótka, ale nie mam przy sobie tych kół żeby sprawdzić ze schematami.
-Między kabiną operatora, a zwieńczeniem ramienia (chyba, w każdym bądź razie chodzi o to gdzie idzie łańcuch) brakuje takiego "pudła". Widać, je na zdjęciu, które wkleiłeś do tematu.
-Kabina. Ja bym spróbował odwzorować to "wcięcie" z przodu. Miejsce na nie jest. Poza tym jest za szeroka, bryła, która za nią jest wyraźnie szersza.
-Ów bryła za kabiną też nie jest tak prosta, widać, że górna część jest węższa od dolnej.
-Brakuje schodów z tyłu.
-Z tyłu można by dodać takie cosie.
-Przydałby się wycieraczki :)
-I migacze, które są między kołami.

Dziękuję za uwagę.
Ostatnio zmieniony 2012-12-09, 01:19 przez Scrat, łącznie zmieniany 1 raz.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#48 Post autor: Tranzystor »

Scrat pisze:-Ramię: łyse, na zdjęciach widać, że jakieś tam detale tam są. W mniej więcej połowie, jest coś co można by zrobić z takich skrzydełek, a dalej pójść kaflami.
Jakieś zdjęcie? Bo nie wiem o czym mówisz.
Scrat pisze:-Między kabiną operatora, a zwieńczeniem ramienia (chyba, w każdym bądź razie chodzi o to gdzie idzie łańcuch) brakuje takiego "pudła". Widać, je na zdjęciu, które wkleiłeś do tematu.
Większość 1070 nie ma tego pudła. Na blueprincie też go nie ma.
Scrat pisze:-Kabina. Ja bym spróbował odwzorować to "wcięcie" z przodu.
Które wcięcie?
Scrat pisze:Poza tym jest za szeroka, bryła, która za nią jest wyraźnie szersza.
Kabina jest na równo, ale powinna minimalnie zwężać się u góry. Poza tym, cały dźwig powinien być na 14, a nie 16, o czym już wspominałem.
Obrazek
Scrat pisze:-Ów bryła za kabiną też nie jest tak prosta, widać, że górna część jest węższa od dolnej.
Owszem. Ale chyba nie sądzisz, że da się to ładnie odwzorować.
Scrat pisze:-Brakuje schodów z tyłu.
Masz jakiś pomysł? Naklejki? Nie zapomnij, że koła zachodzą przy skręcie.
Scrat pisze:]-Z tyłu można by dodać takie cosie.
Próbowałem, ale wychodziły brzydko.
Scrat pisze:-Przydałby się wycieraczki :)
Przydały. I żałuję, że nie udało mi się ich zrobić.
Scrat pisze:-I migacze, które są między kołami
Odblaski. Które są też w kilkunastu innych miejscach

Podsumowując:
Właśnie dlatego jest to Technic, a nie Model Team.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#49 Post autor: Scrat »

Dejw pisze:
Jakieś zdjęcie? Bo nie wiem o czym mówisz.
To, które sam wrzuciłeś w tym temacie. W Twoim modelu jedyny detal w tamtej części ramienia to dish 2x2, a można by dać tego więcej.
Dejw pisze:
Większość 1070 nie ma tego pudła. Na blueprincie też go nie ma.
Ale zawsze to jakiś detal.
Dejw pisze:
Które wcięcie?
U Ciebie maska jest płaska. Tutaj nie.
Dejw pisze:
Owszem. Ale chyba nie sądzisz, że da się to ładnie odwzorować.
Oczywiście, że tak.
Dejw pisze:
Próbowałem, ale wychodziły brzydko.
Próbuj dalej :)
Dejw pisze:
Masz jakiś pomysł? Naklejki? Nie zapomnij, że koła zachodzą przy skręcie.
Tam z tyłu masz "tyłek" na dwa study. Zmniejsz go do jednego i będzie miejsce.
Dejw pisze: Właśnie dlatego jest to Technic, a nie Model Team.
Ale zawsze mógłby być lepszy. W końcu o to tutaj chodzi.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#50 Post autor: Hezar »

Wszystko co trzeba zostało już chyba napisane, więc nie pozostaje mi nic innego, jak tylko dołączyć do zachwytów. Jest to zdecydowanie jeden z najładniejszych żurawi, jakie przyszło mi oglądać w wersji klockowej. Jak najbardziej zasłużony tytuł "MOC-a Listopada" :^)

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#51 Post autor: Kruk »

Naprawdę dobry żuraw , nie dość że sprawnie działa to jeszcze jego wygląd adekwatnie obrazuje jego pierwowzór , przy tej masie mogę powiedzieć tylko jedno, Brawo! Ciekawi mnie dwie rzeczy, czy podczas jazdy, gdy jest jakaś nierówność/pagórek to czy czasami model nie gubi "łączności" napędu z podłożem , a druga sprawa to ile waży tak mniej więcej wieża żurawia plus ramie?? Czy nie jest to za duży ciężar dla silnika napędowego??
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#52 Post autor: M_longer »

Kruk pisze:Czy nie jest to za duży ciężar dla silnika napędowego??
Nie ma czegoś takiego jak za duży ciężar. Jest albo za małe przełożenie, albo za mało silników :D

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#53 Post autor: Kruk »

Hehehe , no tak ;D A mimo to mnie to nurtuje, gdyż mój Pf XL w jedną stronę działa ok ,a w drugą charczy i chciałbym się dowiedzieć czy te 2.7 kg na jeden XL to nie za dużo. Ja jestem pełen podziwu dla twórcy , zresztą , strasznie mnie rajcują modele maszyn budowlanych ;]
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#54 Post autor: Tranzystor »

Dzięki.
Kruk pisze:gdy jest jakaś nierówność/pagórek to czy czasami model nie gubi "łączności" napędu z podłożem
Ogólnie rzecz biorąc, po pagórkach nie jeździ. Sztywne zawieszenie + jedna oś napędowa z dyferencjałem. Dywan to szczyt możliwości terenowych.
Kruk pisze: a druga sprawa to ile waży tak mniej więcej wieża żurawia plus ramie??
Nie ważyłem. Ale pewnie mniej niż kilogram.
Kruk pisze:chciałbym się dowiedzieć czy te 2.7 kg na jeden XL to nie za dużo
Na filmie widać, że sobie dobrze radzi. :] 8421 pchał po pokoju praktycznie bez spowolnienia.

Jeśli silnik Ci charczy to pewnie zepsuty.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#55 Post autor: Kruk »

No właśnie ,że charczy ale tylko podczas jazdy do tyłu ,w przód wszystko ok, nawet z dużym obciążeniem, możliwe że jest zepsuty lub coś w ten deseń , ale nawet nie wiem jakbym miał go otworzyć i zobaczyć , tak aby nic nie uszkodzić, przecież go nie wyrzucę ;P. Co do modelu , może ma jakieś minimalne nie dociągnięcia w wyglądzie , ale mi się tak zdaję , że jest to chyba najlepszy kompromis , pomiędzy Model Team ,a Technic. Jeszcze raz moje szczera gratulacje i czekam na kolejny Twój MOC.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#56 Post autor: Filus »

Kruk pisze:No właśnie ,że charczy ale tylko podczas jazdy do tyłu ,w przód wszystko ok, nawet z dużym obciążeniem, możliwe że jest zepsuty lub coś w ten deseń , ale nawet nie wiem jakbym miał go otworzyć i zobaczyć
Prawdopodobnie któraś zębatka z planetarki ma wysiudane mocowanie, siła dośrodkowa (obrót w jedną stronę) dociska, ale kręcąc się w drugą, siła odśrodkowa wywala zębatkę z zazębienia. Oczywiście to tylko moje domniemanie. Najprościej, reklamuj przez stronę Lego. Najwyżej odeślesz, a oni przyślą nowy. Przy dobrych wiatrach pozwolą Ci zostawić stary, a jeszcze nowy dostaniesz.

Co do modelu. Na żywo robi równie dobre wrażenie, jak na filmie. Choć widać tutaj Jerecową tendencję, by budować na zagęszczonym powietrzu;p.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#57 Post autor: Kruk »

Nigdy nie robiłem żadnej reklamacji, a w szczególności z Lego -_- , prawdopodobnie zostawię tak jak jest , no chyba że może to wpłynąć na kompletne zniszczenie silnika , wtedy podejmę jakieś kroki. Co ciekawe drugi XL z 8275 też podobnie charczy, smutne jest to ,że tam ten był kupowany osobno i jest z 34 tygodnia 2011 ;/ i w sumie leżał przez ten czas odłogiem. Zastanawia mnie jeszcze, na ile Ci wystarcza jedno ładowanie akumulatorka ,przy takiej ilości silników i wieżyczek??
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#58 Post autor: Tranzystor »

Filus pisze:widać tutaj Jerecową tendencję, by budować na zagęszczonym powietrzu;p.
No nie.
Chodzi Ci o to, że ktoś powiedział "O, coś odpadło, chyba trzymało się na naklejce."? Ale to nie prawda, bo trzymało się na studach. :(
Kruk pisze:Zastanawia mnie jeszcze, na ile Ci wystarcza jedno ładowanie akumulatorka ,przy takiej ilości silników i wieżyczek??
Nie wiem. Trudne pytanie, bo stoi na półce.
Ostatnio zmieniony 2013-01-16, 20:59 przez Tranzystor, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#59 Post autor: 3dom »

Reklamacja to nic skomplikowanego, zerknij tutaj:
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=14305&start=0
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#60 Post autor: Filus »

Dejw pisze:No nie.
Chodzi Ci o to, że ktoś powiedział "O, coś odpadło, chyba trzymało się na naklejce."? Ale to nie prawda, bo trzymało się na studach. :(
Nie, nie o to mi chodzi. Widziałem, że są tam study, ale nie ma ich za wiele, prawda? Zwłaszcza tyczy się to ładnie zrobionej przeciwwagi. Tam cały ten tył trzymał się bodaj na 2/3 studach na stronę. Zresztą, coby nie mówić, na pewno było to delikatne łączenie. Nie ma się co obrażać, po prostu stwierdzam fakt, że jest to typowa maszyny do zabaw w domu;).

ODPOWIEDZ