10210 Imperial Flagship

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#31 Post autor: aditoma »

Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#32 Post autor: Innos »

Qlczas pisze:Imperial Flagship jest wielkości Skull's Eye Schoonera praktycznie.
1664 i 912 elementów to jest praktycznie tyle samo?
Qlczas pisze:A kosztuje 3x tyle.
Za BL: 6286 MISB 2000zł, używany 600, 10210 MISB 1000zł, używany 900zł. 3x nigdzie nie widać.
Qlczas pisze: Nie mówiąc o tym, że Schooner był zrobiony ze "starego" dobrego plastiku. Jakośc wykonania 200% lepsza... Tu nie ma co porównywać.
Porównać można, ale obiektywnie, a to co powtarzasz, to mimo wszystko tylko obiegowa opinia. Są obecnie pewne wady produkcji, których być może nie było 20 lat temu, ale pojedyncze wpadki które są nagłaśniane prawie zawsze, kiedy się pojawią, trochę chyba jednak wyolbrzymiają problem, bo jakość klocków aż tak radykalnie nie spadła i nadal bije konkurencję na głowę. A biorąc pod uwagę radykalnie większą ilość różnych zestawów, typów klocków i kolorów produkowanych teraz w porównaniu do lat 80/90 to odsetek tych wadliwych elementów nie jest taki duży. Jak byliśmy dzieciakami, to też klocki nie były niezniszczalne, pękały clipy, łapki czy torsy minifigów, ruchome elementy się wyrabiały, zginały się groty włóczni, miecze, chromowanie się ścierało itd. Tylko może wtedy nie było tylu ludzi, którzy bacznie obserwując znajdowaliby każdy defekt i nagłaśniali go, i to od razu w internecie na całym świecie.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#33 Post autor: Dantes »

wtedy nie było internetu :p
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#34 Post autor: Qlczas »

Innos pisze:Porównać można, ale obiektywnie, a to co powtarzasz, to mimo wszystko tylko obiegowa opinia. Są obecnie pewne wady produkcji, których być może nie było 20 lat temu, ale pojedyncze wpadki które są nagłaśniane prawie zawsze, kiedy się pojawią, trochę chyba jednak wyolbrzymiają problem, bo jakość klocków aż tak radykalnie nie spadła i nadal bije konkurencję na głowę
Biję się w pierś i przepraszam, za "olewcze" podejście do tematu. Trochę popieram Hegemona i po prostu nie zdzierżyłem i chciałem ukrócić rozpoczęte tematy przez Dantesa...
Pisząc w biegu, masz rację, że przegiąłem z porównaniem kosztów itp.
Sam dałem za Schoonera w dobrym stanie 350, używki Flagshipa chodzą na allegro za około 1000 pln, dlatego napisałem "3x tyle".

Co do jakości... to niestety ale uważam, że plastik z jakiego tworzyli klocki 20 lat temu to nie to samo co plastik, który jest teraz. Widzę to na przykładzie minifigurek (bo tylko takie lego mam "nowe") - może z zestawami typu Flagship nie jest tak źle.
Dla mnie nie ma porównania po prostu. O niedoróbkach to już nie wspominam - bo tego nie znalazłem nigdy w starych zestawach, a teraz na 50 minifigów trafia się w 10% klocków... Może miałem pecha ;)
Ostatnio zmieniony 2013-01-21, 16:44 przez Qlczas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#35 Post autor: Innos »

Qlczas pisze: Sam dałem za Schoonera w dobrym stanie 350, używki Flagshipa chodzą na allegro za około 1000 pln, dlatego napisałem "3x tyle".
Tak pomyślałem, że stąd to wziąłeś, jakby nie było stare zestawy są drogie, ale też łatwiej upolować takie poniżej cen BLowych. Ale dochodzi tu też taka dość istotna różnica jak brak pudełek czy instrukcji. Względnie młodszy zestaw, jakim jest IF2, jeśli używany, to i tak zwykle jest jak nowy, mało użyty, z pudełkiem i instrukcją, więc i wahania cen ma mniejsze.
Qlczas pisze:Widzę to na przykładzie minifigurek (bo tylko takie lego mam "nowe")
Tylko pamiętaj, że Collectable Minifigures mają trochę inną jakość niż regularne figurki zestawowe, tutaj faktycznie jakość jest radykalnie inna, ale są one niereprezentatywne. Zwykłe minifigi raczej nie różnią się jakoś bardzo od tych sprzed 15-20 lat, ja przynajmniej nie zauważam tu jakiegoś istotnego spadku jakości wykonania, a staram się drobiazgowo im przyglądać.
Z samym Imperial Flagshipem chyba żadnych problemów jakościowych nie było, są natomiast niedoróbki konstrukcyjne, o czym zresztą nori w tej recenzji dokładnie napisał, ale takowe zdarzały się i dawniej, więc trudno to uznać za "znak czasów".
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#36 Post autor: Dantes »

Nie wiem panowie, ale Mnie się wydaje że nowe Lego jest dużo ładniejsze i lepiej wykonane niż te stare zestawy. Stylistycznie i graficznie o wiele ładniejsze. Skład procentowy plastiku w klockach itp nie znam, ale wątpię żeby były o wiele gorsze.
Jeśli chodzi o Flagshipa to nie rozumiem, dlaczego są tam żółte głowy? To paskudnie wygląda.
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#37 Post autor: 3dom »

Dantes pisze: Jeśli chodzi o Flagshipa to nie rozumiem, dlaczego są tam żółte głowy? To paskudnie wygląda.
Dlatego, że nie jest to zestaw na licencji.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#38 Post autor: Qlczas »

Dantes pisze: dlaczego są tam żółte głowy? To paskudnie wygląda.
W tym momencie ja się więcej już w dyskusje nie wdaje...

ODPOWIEDZ