60018 Cement Mixer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Mateusz92 »

Recenzja udana, ładne zdjęcia.
Model betoniarki całkiem fajny i bawialny (otwierana kabina z wglądem na silnik, działająca gruszka i zsyp). Ciężarówka przypomina mi Renault Premium. Chyba przez to, że światła są takie szerokie i przez naklejkę nad nimi.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#17 Post autor: M_longer »

Porównanie dwóch betoniarek, prosto z Brickseta:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#18 Post autor: bonczyk85 »

Obie są piękne. Starsza, niebieska, wygląda na dłuższą. Ale gdybym miał wybrać to chyba zdecydowałbym się na tę nowszą, żółtą. Chociaż o wyborze decydują tutaj moim zdaniem naprawdę niewielkie detale, takie jak obecność drzwi, ładniejszy (jaśniejszy) kolor szyb, czy fajniej wykonane lusterka boczne.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#19 Post autor: Hezar »

M_longer pisze:Porównanie dwóch betoniarek, prosto z Brickseta
Przywołane zdjęcie tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że najnowsza "gruszka" jest wyraźnie lepsza od swojej poprzedniczki :^)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#20 Post autor: glaz_pimpur »

Hezar pisze:
M_longer pisze:Porównanie dwóch betoniarek, prosto z Brickseta
Przywołane zdjęcie tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że najnowsza "gruszka" jest wyraźnie lepsza od swojej poprzedniczki :^)
A mnie, żeby nie kupować drugiej. Jakby pimpur chciał taką to ma z czego zrobić.

Muszę przyznać, że pierwsze ciężarówki, które LEGO wypuściły z szerokością na 6 były dla mnie przełomowe. Bez wahania kupowałem straż, betoniarkę i śmieciarkę. Potem, owszem też były ładne ale nie aż tak, żeby się na nie rzucać. Zwłaszcza denerwują mnie te kółka wszędzie takie same, które są najbrzydsze i do niczego nie przydatne, a uzbierał się ich w domu litrowy kubełek. I co z tym zrobić?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#21 Post autor: Hezar »

glaz_pimpur pisze:Zwłaszcza denerwują mnie te kółka wszędzie takie same, które są najbrzydsze i do niczego nie przydatne...
Zgadzam się w 100%. Przede wszystkim tej wielkości koła sprawdzają się wizualnie co najwyżej w furgonetkach, ale stosowanie ich w coraz to większych ciężarówkach powoli zaczyna być żenujące. Skoro ciężarówki są większe, to dlaczego nie stosować większych kół, jak chociażby (tu powtórzę jeszcze raz) tych, albo po prostu nie zaprojektować nowych, deczko większych?

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#22 Post autor: Innos »

Z pewnym poślizgiem, ale też chciałbym pochwalić recenzję, bo jest bardzo zgrabnie zrobiona. Co prawda co do ilości tekstu mam preferencje podobne do Hezara, ale tutaj niewielką objętość tekstu rekompensuje rozbudowane podsumowanie, no i świetne zdjęcia, naprawdę przyjemnie się je ogląda. Wielkość miniatur jest w sam raz, żeby móc recenzję przejrzeć bez otwierania fotek w pełnym rozmiarze, jeśli nie potrzebuje się oglądać szczegółów, jest to też wygodne na telefonie.
A sam zestaw zaskakująco udany, wielofunkcyjny (choć faktycznie dla młodszych dzieci chyba aż za bardzo, na ile miałem okazję zaobserwować, to taki trudny do mocnego złapania pojazd faktycznie mógłby być dla niewprawionego 5-lata problematyczny), prezentuje się bardzo dobrze, jajecznica jest ukryta, więc nie kłuje w oczy. Zestaw być może warty rozważenia przy promocjach ścinających cenę o połowę - a na pewno przynajmniej dla fanów City.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Rotmistrz
Posty: 44
Rejestracja: 2012-07-19, 22:07
Lokalizacja: PL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: Rotmistrz »

Model nawet ładny, choć osobiście preferowałbym inny kolor niż żółty. Na pewno na plus trzeba zaliczyć, że w betoniarce są ruchome mechanizmy. Jedyne co mi się nie podoba, to gotowe elementy, gruszka betoniarki i rura wydechowa. To już niestety nie jest Lego a Playmobil. Poza tym minusem, dobry zestaw, który nadaje się do zabawy dla młodszych jak również jest dobrym dawcom części.
Przyłącze się do przedmówców i potwierdzę znakomitą jakość zdjęć. Ech… żebym miał możliwość zrobienia takich ładnych fotek, to sam bym kilka zestawów zrecenzował.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#24 Post autor: M_longer »

No to odkopujemy.

Kupiłem sobie tę betoniarkę z okazji urodzin, bo potrzebowałem dobrego argumentu przemawiającego za zakupem...

Jest lepsza od poprzedniej, mimo że stosuje ten sam mechanizm do obracania bębnem. Po prostu ma więcej szczegółów i jest sensowniej zaplanowana. W niebieskiej brakowało tej rynny zsypowej, tutaj znacząco zwiększa bawialność. Dwa ludziki zamiast jednego też przemawiają na korzyść. No i mają tą świetną taczkę :D

Dostałem jumpery z wcięciem i nowszy typ rury wydechowej. O taki:

Obrazek

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, bo zestaw ma dużo przydatnych części, a po złożeniu prezentuje się bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
ZepsutyKlocek
Posty: 49
Rejestracja: 2014-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wieruszów

#25 Post autor: ZepsutyKlocek »

Strasznie podoba mi się ta zółta betoniarka :) Zastanawiam się nad jej kupnem, jest u mnie w sklepie na półce za 83 zł i nikt chyba jej nie chce kupić.. :) Ten zestaw jest chyba najwierniejszym odwzorowaniem jeśli patrzeć na realia. :)

ODPOWIEDZ