71000 Minifigures Series 9

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#61 Post autor: Innos »

3dom pisze:A wlasnie, wczoraj w Auchan Wola ok. 18-19 widzialem jak ktos macal woreczki, ktos od nas? :)
Myślę, że w Warszawie jest bardzo dużo innych dorosłych macaczy niż tylko LUGPolowiczów, ja też już parę razy takowych przy działach Lego różnych sklepów spotykałem.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#62 Post autor: nori »

09-07 Chicken Suit Guy

Obrazek

Nie wiem dlaczego, ale figurki w strojach zwierząt nieco mnie przerażają. W sumie nie jest to coś niezwykłego, wszak przebieranie się za stwory, przedmioty, hamburgery itp jest relatywnie często spotykaną forma promocji, czemu więc i w LEGOwym świecie "restauracja" serwująca udka kurczaka nie może mieć na podorędziu człowieka-kurczaka?

Nasz LEGOwy ludek najwidoczniej jest zadowolony ze swojej fuchy, o czym może świadczyć wyrazisty uśmiech na jego twarzy. No chyba że robi dobra minę do złej gry. Nóżki posiadają odpowiedni nadruk, są nawet pazurki, ale już tors został pozbawiony jakiekolwiek wzoru, szkoda że nie pokuszono się o nadruk piórek.
Rączki w formie takiej jaką dobrze znamy w naszym jegomościu nie występują, zamiast tego otrzymujemy skrzydełka. Skrzydełka są identyczne, nie ma tutaj rozróżnienia na lewe i prawe. Czapeczka uzupełniona odpowiednimi nadrukami dopełnia całości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- "Hej ho, hej ho, na promocję by się szło!"

Obrazek

Dziwna figurka, a i jej przydatność we własnych konstrukcjach jest dyskusyjna. Jak ktoś robi MOCa z restauracją czy balem przebierańców, wtedy jak znalazł, w innych przypadkach tylko jako ciekawostka. Największym atutem figurki jest sama buźka, wśród wielu pochmurnych / złych / wkurzonych ludków z różnych serii LEGO, taki uśmiech wart jest zapamiętania.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#63 Post autor: Innos »

nori pisze:Dziwna figurka, a i jej przydatność we własnych konstrukcjach jest dyskusyjna.
W końcu nie każda figurka musi być od razu dawcą części, figurka taka jak ta (i wszyscy ci przebierańcy z CM), która poza paroma MOCami będzie wyłącznie elementem kolekcji to i tak wyjątek wśród znacznej większości minifigów, które łatwo zaklasyfikować do klasycznych legowych serii jak City, Space, Castle, i które bez problemu i w dużych ilościach znajdują zastosowanie we własnych konstrukcjach. W przypadku kurczaka skojarzenie z KFC jest chyba powszechne, podobnie jak pozytywna ocena figurki z zastrzeżeniem, że tors bez żadnego nadruku to niewielki minus. A główka ze zwykłym uśmiechem to faktycznie obecnie niemal rarytas.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#64 Post autor: 3dom »

nori pisze:Dziwna figurka, a i jej przydatność we własnych konstrukcjach jest dyskusyjna.
A ja czekam az ktos wykorzysta nogi do scenki z czerwonym axlem :> Mozna przymknac oko, ze niewiasty zwykle maja pomalowane 5 paznokci ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
rrosiak
Posty: 64
Rejestracja: 2012-01-07, 15:34
Lokalizacja: Warszawa, Kutno

#65 Post autor: rrosiak »

X3qtor pisze:Nie wiadomo, czy układ figurek w pudełku jest powtarzalny
No to teraz już wiadomo, że nie. Nie spisywałem co prawda układu w swoim kartoniku, ale na pewno był inny.
"Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy."

Awatar użytkownika
Scarecrow
Posty: 74
Rejestracja: 2011-06-06, 22:23
Lokalizacja: From Nowhere

#66 Post autor: Scarecrow »

Można też skojarzyć z jednym z przebrań tego Pana:

Obrazek

Pomimo, że inny ptak i kolor.

Awatar użytkownika
ziemba89
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-23, 22:32
Lokalizacja: SOPOT/PŁOCK
brickshelf: ziemba1989
Kontakt:

 

#67 Post autor: ziemba89 »

Co do macania ;]
Posiadam już połowę serii i stwierdziłem że wymacam sobie Aktorkę, Cygankę bądź "Leśną Babę" po ich dużym klocku służącym jako nóżki czy sukienka.
Wymacałem dwie sztuki będąc pewnym tryumfu ;] Aktorka oraz "Leśna Baba" dołączyły do kolekcji.
ziemba89 MANIAK MINIFIGÓW ;]

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#68 Post autor: V1 »

Ja raczej na tym koncze swoj udzial w zamawianiu kartonami.
Przemacalem wszystkie woreczki w swoim kartonie i do bani z takimi proporcjami. To, co byloby mi przydatne, jest w 2 egzemplarzach, a chlamu po 5-6 woreczkow...
\/1 ______________

lordofdragonss

#69 Post autor: lordofdragonss »

Obrazek

Dla każdego coś miłego. Ale coś w tym jest. Figurki unkalnych postaci powinny być w mniejszych ilościach- Cezar, Cyganka, Pan Dwutrwarzy... A tych armioróbnych- więcej- Kelnerzy na przykład.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#70 Post autor: bacon »

Na BL pojawiła się pozycja boxa z 30 minifigami, słyszał ktoś coś o tym?
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=6029133-1
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=6029267-1

Jetboy

#71 Post autor: Jetboy »

[quote="lordofdragonss"]Obrazek

To zdjęcie przydało by się do pierwszego posta przenieść.

Luboniak
Posty: 42
Rejestracja: 2013-01-16, 11:41
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#72 Post autor: Luboniak »

Wczoraj macałem torebki w Lubońskim "skrzacie" i po tym jak zostałem nakryty wdałem się w rozmowę z obsługą i rozmowa wyglądała tak:
- sprzedawczyni - wczoraj to trzech panów macało paczuszki...
- sprzedawca - ja słyszałem że figurki można rozpoznać po jakimś kodzie
- 2-ga sprzedawczyni - Panie jak po szkole wpadną tu dzieciaki to nic tylko paczki macają...
Cóż, poczułem się z moim macaniem całkowicie normalnym klientem.

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#73 Post autor: Lord Vash »

Ja dzisiaj macałem w bydgoskim Smyku i przyznam szczerze, że tak jak myślałem, że jestem zaprawiony w bojach, tak znalezienie tych sześciu rzadszych figurek sprawiło mi nie lada problem. Ostatecznie się udało, ale do ostatniej chwili nie byłem pewien.
Panie z obsługi są już przyzwyczajone do mojego widoku, nawet czasami pytają, którą figurkę po czym najłatwiej rozpoznać, jak potem muszą to robić dla upierdliwych dzieciarów.
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#74 Post autor: Innos »

Lord Vash pisze:Ja dzisiaj macałem w bydgoskim Smyku i przyznam szczerze, że tak jak myślałem, że jestem zaprawiony w bojach, tak znalezienie tych sześciu rzadszych figurek sprawiło mi nie lada problem.
A ja mam wrażenie, że jest to jedna z najłatwiejszych do macania serii, praktycznie na każdą figurkę jest sposób, żeby nie mieć wątpliwości, że to właśnie ona. A z tych, które występują po 2 szt. na karton to połowę (3 kobitki) na dzień dobry rozpoznaje się od razu po skosach tworzących suknie, wszystkie mają do tego dość unikatowe akcesoria.
Lord Vash pisze:Panie z obsługi są już przyzwyczajone do mojego widoku, nawet czasami pytają, którą figurkę po czym najłatwiej rozpoznać, jak potem muszą to robić dla upierdliwych dzieciarów.
Może powinieneś się umówić, że przy macaniu oznaczysz im te figurki, których nie bierzesz, żeby one już potem mogły od razu wiedzieć, co w którym woreczku jest, a w zamian co którąś figurkę dostałbyś gratis? ;) Biorąc pod uwagę, że internetowe sklepy wyraźnie podnoszą cenę figurek zidentyfikowanych względem sprzedawanych losowo (i zidentyfikowane lepiej się sprzedają) to gratisowy np. 1 na 10 woreczków to nie byłoby tak dużo. A Ty i tak musisz ileś dodatkowych woreczków przemacać, żeby znaleźć wszystkie, więc dużo więcej byś się dla gratisu nie narobił.:)

A tak na marginesie: co seria CM wszyscy na początku zwracają uwagę, ile jest figurek żeńskich. I cały czas obserwujemy tendencję niemalejącą, tutaj jest ich 5 (a w zasadzie 4,5, bo syrenka kobiecą ma tylko górę :P), co jest normą od kilku serii. Jednak biorąc pod uwagę liczebności w kartonach figurki kobiet stanowią zaledwie 20% minifigów 9 serii (12/60, a nawet 10/60, jeżeli rybi ogon się nie liczy :D), czyli to jest nawet mniejsza reprezentacja kobiet niż w polskim Sejmie.;) Coś słabo z tym równouprawnieniem. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#75 Post autor: Lord Vash »

Innos pisze:Może powinieneś się umówić, że przy macaniu oznaczysz im te figurki, których nie bierzesz, żeby one już potem mogły od razu wiedzieć, co w którym woreczku jest, a w zamian co którąś figurkę dostałbyś gratis? ;) Biorąc pod uwagę, że internetowe sklepy wyraźnie podnoszą cenę figurek zidentyfikowanych względem sprzedawanych losowo (i zidentyfikowane lepiej się sprzedają) to gratisowy np. 1 na 10 woreczków to nie byłoby tak dużo. A Ty i tak musisz ileś dodatkowych woreczków przemacać, żeby znaleźć wszystkie, więc dużo więcej byś się dla gratisu nie narobił.:)
A myślisz, że dzięki czemu mam figurki za 8zł a nie za dychę :P
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

ODPOWIEDZ