4767 Harry and the Hungarian Horntail

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#16 Post autor: Sorrow »

Innos pisze:Za to figurki takie sobie, niby dość unikatowe, ale jakieś takie bez polotu.
Bez polotu?! Uważaj, żeby Matka Boska AFOL-ska za karę nie pozabierała Ci klocków!:P No, Harry bez szału, ale Moody i Dumbledore są ekstra.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#17 Post autor: Innos »

Tak myślałem, że skoro na Mad-Eye'a polujesz, to wzbudzę Twoje co najmniej lekkie oburzenie. ;P Powiem tak - jak na 2005 rok to minifigi są ok. Ale przy obecnym poziomie figurek, nie tylko licencyjnych, raczej znacząco by odstawały. A szczególnie właśnie w przypadku Szalonookiego, który jest postacią bardzo charakterystyczną, a tutaj jest zupełnie do siebie niepodobny, i gdyby nie oko, to chyba nie sposób byłoby go rozpoznać. A już ta szara proteza nogi to zupełna pomyłka, która sugeruje bardziej jakieś steampunkowe klimaty jak u dra Rodneya Rathbone'a z Monster Figters, i generalnie figurka zupełnie nie wygląda na czarodzieja. Dumbledore jest ok, ale nie wyróżnia się niczym spośród szeregu jego wersji z innych zestawów. Harry bez szału, ale paradoksalnie całkiem nieźle na tle masy jego nudnych klonów z innych zestawów.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że są to trudne do zdobycia rarytasy, nawet jeśli niezbyt urodziwe.:P
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#18 Post autor: Sorrow »

No już dobrze, dobrze. Ale takiej ładnej kurtki jak Mad Eye nie ma żaden inny minifig. Tzn. Szalonooki ma kamizelę (rany, co za słowo), ale ja bym ją szybko przerobiła na kurtkę:]

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#19 Post autor: GrublukTheGrim »

Innos pisze:Ciekawą sprawą jest ten model alternatywny z instrukcji, co prawda nigdy się nie zastanawiałem, kiedy z takich modeli zrezygnowano, ale zdawało mi się, że wymarły mniej więcej w momencie, kiedy rozpowszechniły się zestawy licencyjne (czyli w zasadzie w czasie początków Lego SW).
To jest zestaw licencyjny z 2005 roku, Lego SW zaczęło się w 1999 roku, więc coś się nie zgadza w Twojej kalkulacji. ;-)
Ale niech wypowie się ktoś zorientowany w temacie, bo ja też pojęcia nie mam. Obstawiam lata 2006/07.
Ostatnio zmieniony 2013-01-16, 21:11 przez GrublukTheGrim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#20 Post autor: Innos »

GrublukTheGrim pisze: To jest zestaw licencyjny z 2005 roku, Lego SW zaczęło się w 1999 roku, więc coś się nie zgadza w Twojej kalkulacji. ;-)
No właśnie tutaj dopiero zauważyłem, że źle mi się zdawało. Pomyślałbym, że ten zestaw to wyjątek, ale akurat mam pod ręką instrukcje 2 zestawów z serii Vikings i ku mojemu zdziwieniu w nich także znalazłem modele alternatywne, których wcześniej jakoś nie zauważyłem. A zatem polityka firmy w tym względzie zmieniła się nie aż tak dawno temu, raptem parę lat wstecz. A skoro tak, to tym bardziej szkoda, że TLG zrezygnowało z tego rozwijającego dla dzieci i chyba dobrze ocenianego aspektu zestawów.
Sorrow pisze:Ale takiej ładnej kurtki jak Mad Eye nie ma żaden inny minifig.
To prawda, tors jest udany i całkiem ciekawy. Ale tylko jako ubiór dla jakiejkolwiek innej postaci niż Mad-Eye z filmu. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
mara55o
Posty: 29
Rejestracja: 2012-07-19, 22:09
Lokalizacja: Rozdrażew\Krotoszyn
brickshelf: mara55o

 

#21 Post autor: mara55o »

Hezar pisze:Ponad dwie stówy za figurkę smoka? Trzeba mieć fantazję...
Nie myślałem że aż tyle za Rogogona Węgięrskiego ;oo Jestem fanem smoków, ale to mnie przeraziło...
Ostatnio zmieniony 2013-01-17, 19:25 przez mara55o, łącznie zmieniany 1 raz.
FOREVER LEGO

rafson777
Posty: 58
Rejestracja: 2012-05-07, 09:51
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: rafson777 »

Recenzja fajna, ale 2 rzeczy mi nie pasują: nazwa własna chyba powinna być z dużej litery i skąd wiadomo że to smoczyca, a nie smok?

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#23 Post autor: GrublukTheGrim »

rafson777 pisze:skąd wiadomo że to smoczyca, a nie smok?
Z tego co pamiętam, chyba w filmie coś było na ten temat.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#24 Post autor: M_longer »

rafson777 pisze:skąd wiadomo że to smoczyca, a nie smok?
Jaja składa raczej smoczyca, a nie smok. Ale mogę się mylić...

ODPOWIEDZ