Mindstorms EV3

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jeleń
Posty: 8
Rejestracja: 2012-06-02, 10:40
Lokalizacja: Babimost

#76 Post autor: Jeleń »

Ja mam w planach kupić i tylko czekam która wersja jest lepsza i jak będą wypadały cenowo :)

socha6
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-07, 10:19
Lokalizacja: Przemków / Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#77 Post autor: socha6 »

Można już robić pre-order (wersji edu)
http://shop.legoeducation.com/gb/catego ... on-ev3-22/
-wersja bazowa edu przy obecnym kursie funta kosztuje 1588zł ... nie jest źle,
-za to cena samej kostki intelligent brick EV3 to 1176zł ... troche gorzej ;/

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#78 Post autor: djtermoz »

Zauważ tylko, że te ceny w funtach, które podałeś odnoszą się do wersji edu bez softu.

Ponieważ dzisiaj LEGO przysłało mi katalog Education popatrzyłem sobie trochę na ceny w USA, które trochę mniej przerażają niż te w UK ale mimo tego:
EV3 Core Set kosztuje $340
EV3 Core Set with software kosztuje $434 (auć!)

Jak dla mnie bardzo drogo bo byłem przyzwyczajony, że NXT można kupić za $280. Z softem.

Zobaczymy jakie będą ceny wersji retail.

Jetboy

#79 Post autor: Jetboy »

djtermoz pisze:Zobaczymy jakie będą ceny wersji retail.
To już wiemy od jakiegoś czasu. Bym Ci napisał, ale wtedy nie przeczytałeś to teraz pewnie też nie przeczytasz.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#80 Post autor: TT »

Jetboy pisze:Bym Ci napisał, ale wtedy nie przeczytałeś to teraz pewnie też nie przeczytasz.
Co za forumowy burak!

Były głosy o cenie EV3 w wersji cywilnej na poziomie 350$. Nie traktował bym tego jednak jeszcze jako oficjalną ostateczną cenę zestawu w USA.
Pozdrawiam,
Tomek

Jetboy

#81 Post autor: Jetboy »

TT pisze:Co za forumowy burak!
Moim zdaniem bardziej buraczane jest zadawanie pytania na które odpowiedź znajduje się na poprzedniej stronie wątku.
Były głosy o cenie EV3 w wersji cywilnej na poziomie 350$. Nie traktował bym tego jednak jeszcze jako oficjalną ostateczną cenę zestawu w USA.
Na CES podali jaka ma być cena katalogowa w retailu. Oczywiście jak wszystko może to się jeszcze zmienić, ale to dość mało prawdopodobne. Inna sprawa to za ile będzie można to realnie kupić.

AFAIK zestaw podstawowy education będzie miał podstawowy software (coś jak to co dostajemy z NXT2.0), ten soft dodatkowy to soft laboratoryjny do prowadzenia zajęć, zbierania i analizy danych etc.

No i zwykle soft do retailowego NXT jest do pobrania ze strony LEGO, więc można przypuszczać że podobnie będzie w przypadku EVE3. (podstawowy soft, nie laboratoryjny)

goldsun

#82 Post autor: goldsun »

Jetboy pisze: AFAIK zestaw podstawowy education będzie miał podstawowy software (coś jak to co dostajemy z NXT2.0), ten soft dodatkowy to soft laboratoryjny do prowadzenia zajęć, zbierania i analizy danych etc.

No i zwykle soft do retailowego NXT jest do pobrania ze strony LEGO, więc można przypuszczać że podobnie będzie w przypadku EVE3. (podstawowy soft, nie laboratoryjny)
Dyskusja o dodawaniu lub nie softu do EV3 była już też na EB.
I tam też dyskusję zakończyło zdjęcie pudełka (które jest w moim poscie na którejś z wcześniejszych stron) na którym widać napis "Software included for PC/Mac" (AFAIR - nie chce mi się lupy znowu wyciągać). Więc wszystko wskazuje ze faktycznie wersja z dodatkowym softem dla edu (droższa) to będzie jakiś stricte pod to edu/zajęcia itp.

Jac

#83 Post autor: Jac »

Mindstormy bez softu to półprodukt a nie produkt finalny... soft musi być. A że za wersję edu trzeba dopłacić.. no coż, pewnie oferuje wartość dodaną ;)

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#84 Post autor: djtermoz »

Na stronie Lego Education wyraznie podali, ze "software not included". Moze dlatego zestaw edu jest $10 tanszy od spodziewanej ceny retail $350.
Jetboy pisze:Moim zdaniem bardziej buraczane jest zadawanie pytania na które odpowiedź znajduje się na poprzedniej stronie wątku.
Co do buraczanych pytan - nie interesuja mnie spekulacje. Czekam do jesieni zeby zobaczyc cene na http://shop.lego.com/en-US/ bo jesli bede kupowac to zapewne wlasnie tam.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#85 Post autor: TT »

djtermoz pisze:Na stronie Lego Education wyraznie podali, ze "software not included".
Zestawy edu NXT 1.0/2.0 były sprzedawane bez jakiegokolwiek oprogramowania. Klient (najczęściej firma/instytucja) sam decydował jakie licencje, w jakiej ilości i na jaki czas chce kupić. W przypadku EV3 pewnie zostało to podobnie rozwiązane.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 803
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#86 Post autor: Atros »

Mam nadzieję, że deweloperzy Lejosa szybko się wezmą za tego EV3 i brak oprogramowania nie będzie problemem.

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#87 Post autor: jerryp »

O tym samym pomyślałem. Na początku pewnie będzie niedobór alternatywnego softu. Oby się szybko uwinęli.

goldsun

#88 Post autor: goldsun »

Qrde no - mówiłem że zacznie się moda na większe roboty ? :-)
Poznajcie EV-ANa z EV3 jako sterowaniem (chociaż nie znalazłem filmu który by pokazywał jak dokładnie działa)

Obrazek

tu flickr
a tu na youtubie razem ze swoim twórcą

Trzeba przyznać, że wygląda ładnie, ciekawe jak z działaniem :-)

Edit: na EB twierdzą, ze nie umie chodzić, buuu :-( fiuuu (znaczy wygwizdałem go :-) ) - Piotrek pokaż im jak to się robi :-)
Ostatnio zmieniony 2013-02-04, 19:51 przez goldsun, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#89 Post autor: 3dom »

Kilka klipow o EV3 prosto od LEGO Education US.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#90 Post autor: piotrek839 »

goldsun pisze:Qrde no - mówiłem że zacznie się moda na większe roboty ? :-)
Poznajcie EV-ANa z EV3 jako sterowaniem (chociaż nie znalazłem filmu który by pokazywał jak dokładnie działa)

Obrazek

tu flickr
a tu na youtubie razem ze swoim twórcą

Trzeba przyznać, że wygląda ładnie, ciekawe jak z działaniem :-)

Edit: na EB twierdzą, ze nie umie chodzić, buuu :-( fiuuu (znaczy wygwizdałem go :-) ) - Piotrek pokaż im jak to się robi :-)
Dopiero teraz zajrzałem do tego wątku a tu proszę, ogromny robot na EV3. Nie ma filmu co mnie nie dziwi bo patrząc na zdjęcie to robot prawdopodobnie nic istotnego nie robi. Dostrzegłem tam kilka atrap zębatek a nie wiele ich widać. Domyślam się że poruszanie nogami i rękami tego robota odbywa się ręcznie. Jeśli EV3 zostało wykorzystane jedynie do może poruszania głowy i świecenia oczami to dla mnie bardzo mało jak na najnowszy komputer od Lego. Nie mniej jednak robot fajny i dobrze się prezentuje, ale potencjał EV3 niewykorzystany.

ODPOWIEDZ