41017 Squirrel's Tree House

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

41017 Squirrel's Tree House

#1 Post autor: Hezar »

Recenzja 41017: Squirrel's Tree House

Obrazek


Dane techniczne

Seria: Friends
Podseria: Collectables
Rok produkcji: 2013
Liczba klocków: 41 + 11 zapasowych
Spis części: BrickLink
Cena (w momencie publikacji opisu): shop.lego.com: 17 zł; BrickLink: od ~13 zł do ~32 zł (MISB); Allegro: od ~14 zł do ~24 zł (nowy)

lego.com
Brickset
BrickLink


Słowem wstępu

Przysłowiowej Ameryki z pewnością nie odkryję stwierdzeniem, że idea wypuszczenia pierwszej edycji kolekcjonerskich minifigurek przez „TLG”, okazała się istnym strzałem w dziesiątkę. Potwierdzeniem tych słów może być fakt, iż w tym roku doczekaliśmy się już dziewiątej odsłony tej niezwykle udanej serii, a przecież mają pojawić się jeszcze dwie.
Jak widać, spece od marketingu nie śpią, czego dowodem jest najnowszy pomysł wydania dość specyficznych zestawików kolekcjonerskich, których głównymi bohaterami są figurki zwierzątek ze świata „Friends”. Skoro same Minifigurki sprzedają się świetnie, a klockowe laleczki święcą triumfy, dlaczegóż by nie spróbować tego połączyć, dodając całości lekki powiew świeżości?
O tym, czy to zagranie okaże się równie pokerowe, przekonamy się bez wątpienia w przeciągu kilku najbliższych miesięcy, póki co - zapraszam do lektury recenzji jednego z trzech niezwykle uroczych zestawów z pierwszej serii zwierzęcych minifigów.


Opakowanie

Jak powszechnie wiadomo, kolekcjonerskie minifigurki pakowane są w niewielkie torebki typu „polybag” i nie inaczej jest w przypadku opakowania niniejszego zestawu, jednak akurat tutaj mamy do czynienia z czymś nowym, a konkretnie samym rodzajem tworzywa, z którego torebkę wykonano. Otóż w nasze ręce trafia polybag wykonany z innego, bo lepszej jakości plastiku - przede wszystkim grubszego i przyjemniejszego w dotyku, sprawiającego przy tym zdecydowanie milsze wrażenie.
Kolorystyka torebki jest adekwatna do serii „Friends”, którą reprezentuje, tak więc królują tutaj przesłodkie nadruki w soczystych barwach, oczywiście w otoczce wszechobecnego fioletu.
Z przodu mamy podretuszowane zdjęcie zestawu w całej okazałości oraz dodatkowe elementy graficzne, charakterystyczne dla samej serii, takie jak konkretne zwierzątko, będące „gwiazdą” naszego zestawu, pięć „Przyjaciółek” trzymających na rękach zwierzątka występujące w konkretnej edycji figurek, oznaczenie samej edycji, oraz oczywiście nieodzowne logo „Friends”:

Obrazek

Z tyłu opakowania producent umieścił tradycyjnie morze informacji w różnych językach, dodatkowo miłym akcentem jest tutaj zdjęcie zwierzątka dedykowanego naszemu zestawowi, a więc wiewiórki. W spisie krajów wytwarzających elementy na szczęście zabrakło Państwa Środka:

Obrazek


Zawartość

Wewnątrz opakowania znalazła się jeszcze jedna, tym razem już dobrze znana, przeźroczysta, foliowa torebka z klockami...:

Obrazek

... a także obowiązkowa instrukcja budowy:

Obrazek

Przyznam szczerze, że takie pakowanie klocków trochę mnie zaskoczyło – wszak jak dotąd elementy zawsze luźno „latały” sobie po torebce, a tu proszę! Dodatkowo większych rozmiarów instrukcja została złożona „na pół” i wraz z klockami w drugim woreczku, szczelnie wypełniła powierzchnię kolorowego polybaga, nie będąc tym samym specjalnie narażoną na pogięcie.


Klocki

Zestaw, jak napisałem na początku, składa się z czterdziestu jeden części, pośród których znaleźć możemy jedenaście odmian kolorystycznych („Bright Light Orange”, „Dark Brown”, „Dark Orange”, „Dark Pink”, „Dark Tan”, „Green”, „Lime”, „Medium Azure”, „Reddish Brown”, „Tan” i „Yellow”), a więc całkiem sporo:

Obrazek

Większość elementów miała już okazję wystąpić w mniejszej lub większej ilości zestawów, z dwoma małymi wyjątkami, o których warto w tym miejscu wspomnieć:
  • Obrazek - „Friends Accessories Hair Decoration, Bow with Heart, Long Ribbon and Pin”
    - wystąpił jak dotąd tylko w dwóch zestawach (w niniejszym, biorąc pod uwagę elementy dodatkowe, otrzymujemy łącznie trzy sztuki!);

    Obrazek - „Squirrel with Blue/Green Eyes Pattern”
    - zarezerwowany tylko i wyłącznie dla opisywanego zestawu.
Instrukcja

Instrukcja budowy to licząca sobie szesnaście stron, kolorowa książeczka, klejona wzdłuż krótszego boku. Połowę jej objętości stanowi dziesięć kroków budowy, reszta to tradycyjne reklamy oraz obowiązkowe już zestawienie elementów - oczywiście całość na jasnofioletowym tle:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Zestaw

Najważniejszym elementem opisywanego zestawiku jest oczywiście sama figurka wiewiórki:

Obrazek
Obrazek

Czyż to maleństwo nie jest urocze? Mała, śliczna Ruda Kitka z nadrukami oczu, nosa i pyszczka na główce oraz niebieską kokardą na ogonie. Toż to słodycz w czystej postaci!

Główny posiłek pupila to oczywiście orzeszki - w tym przypadku podane na żółtym półmisku:

Obrazek

I w końcu mieszkanko naszego „słodziaka” - zmyślna konstrukcja przypominająca domek na drzewie, by wiewióreczka mogła poczuć się jak w swoim naturalnym środowisku:

Obrazek

Nie jest to może jakiś przestronny apartament, ale lokum przynajmniej jest wygodne, kolorowe no i posiada rozkładany dach wraz z ruchomymi schodkami:

Obrazek
Obrazek

Jak więc widać, Rudej Kitce niczego więcej do szczęścia nie potrzeba :^)

Na koniec jeszcze kilka ujęć zestawu w całej okazałości...:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

... oraz szybkie spojrzenie na elementy pozostałe po budowie:

Obrazek

Jedenaście klocków to - jak na tej wielkości zestaw - naprawdę sporo!


Podsumowanie

41017 to zestawik ze wszech miar udany, któremu - podobnie zresztą jak i całej serii - wróżę niemały sukces.
Decydując się na zakup tego maleństwa, otrzymujemy nie tylko fantastyczną i unikatową figurkę wiewiórki, którą z powodzeniem będziemy mogli wykorzystać we własnych konstrukcjach, ale również garść elementów, które zawsze mogą okazać się przydatne.
W mojej ocenie „Squirrel's Tree House” warto kupić tym bardziej, że cena w okolicach 15 zł nie jest jakoś specjalnie wygórowana. Polecam!

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Nie mogę się przekonać do tych zwierzątek, nie pasują mi i nawet nie "śmierdzą" legowością, ot co :<

A zdjęcia bardzo przyjemne^^
Ostatnio zmieniony 2013-01-30, 00:24 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#3 Post autor: glaz_pimpur »

Bardzo fajny dawca. Właściwie prawie wszystkie klocki (poza wiewiórą i kokardkami) należą do gatunku pożytecznych i często pożądanych.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#4 Post autor: tybort »

Recenzja jak zawsze perfekcyjna Hezarze, brawo!

Zwierzaki słabo pasują do klasycznych minifigów ale są przesłodziachne :)

Bardzo interesująca jest liczba elementów zapasowych. Oprócz wiewiorki kupiłem ostatnio także żółwika i po nim również zostało sporo klocków, w tym grill, stożek i luneta. Ciekaw jestem czy to jednorazowy pomysł, czy należy się spodziewać większej liczby elementów zapasowych we wszystkich zestawach.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#5 Post autor: bonczyk85 »

Jak widać można napisać interesującą recenzję nawet takiego małego zestawiku. Aż nabrałem ochoty na jego kupno, szczególnie jeśli się gdzieś kiedyś na niego natknę.

A sam zestaw jest bardzo przyjemny i interesujący, mimo nieprawdopodobnej wprost słodyczy wylewającej się z oczu wiewiórki. Zwraca uwagę bogata kolorystyka i rzeczywiście stosunkowo duża i chyba niespotykana nigdzie indziej liczba elementów zapasowych (aż 1/5 zestawu!!). A wszystkie drobiażdżki jakie wchodzą w skład zestawu są zdecydowanie bardzo przydatne.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

#6 Post autor: Dronka »

Cieszę się, że pojawiła się recenzja tego zestawu, bo mnie było głupio znowu robić recenzję takiego maleństwa :D

Też mam wiewiórkę i żółwia, ale wg mnie wiewiórka w całości (jako figurka i zestaw) prezentuje się najlepiej z tej serii. Zestaw bardzo ładnie prezentuję się na biurku.
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#7 Post autor: bacon »

Super recenzja. Sam na pewno zakupie te zestawy slodziakow dla mojej corki wiec mile bylaby widziana recenzja pozostalych woreczkow z serii :)

lordofdragonss

#8 Post autor: lordofdragonss »

Ten domek jest śliczny, ale wiewiórka ma obrzydliwy nadruk. Nie mogli robić zwykłych minifigowych oczek?

Zółwik natomiast dostaje ode mnie 10/10 :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#9 Post autor: Szerszen »

zwierzaki są urocze w całej tej serii i nade wszystko bawialne - jak ktoś ma dziewczynkę z Friendsami, to są doskonałym uzupełnieniem kolekcji.

Córa już się dopytuje kiedy będą kolejne - a ja ze zbolałą miną muszę odpowiadać, że za pół roku ;-) Bo seria jaka jest, taka jest ale niestety krótka.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#10 Post autor: GrublukTheGrim »

Nie za pół roku, tylko 4 miesiące, to różnica. ;-)
Mi najbardziej podoba się kotek i wiewiórka. Zestaw z kotem już stoi obok komputera, teraz czas na opisaną powyżej wiewiórę!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#11 Post autor: Innos »

Bardzo fajna recenzja, co prawda takie woreczki nie są w kręgu moich głównych zainteresowań, ale przeczytałem jednym tchem z zaciekawieniem, i gdybym takowy polybag dostał w jakiejś promocji jako gratis itp. to bym takowym nie pogardził. Kupować go jednak raczej nie planuję, trochę to za słodkie - jakby te zwierzaki były choć trochę mniej słodkie, a bardziej realistyczne, to może by się chociaż jako jakieś trofeum nadały, czy coś.:D A takie słodziaki to za bardzo Disneyem zalatują.;-)
Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na wyeksponowaną w recenzji, ale nieskomentowaną (przed)ostatnią stronę instrukcji, na której widać niemal rewolucyjną zmianę w tak "lubianej" reklamie z hasłem "Win!" - i choć dotyczy to zapewne wyłącznie serii Friends, to i tak jest to miła odmiana.;)
GrublukTheGrim pisze:Nie za pół roku, tylko 4 miesiące, to różnica. ;-)
Tylko 4, czy aż 6 miesięcy, dla dzieci to zwykle raczej i tak o wiele za długo.;-)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#12 Post autor: Kirysowaty »

Hezar pisze:Jak powszechnie wiadomo, kolekcjonerskie minifigurki pakowane są w niewielkie torebki typu &#8222;polybag&#8221; i nie inaczej jest w przypadku opakowania niniejszego zestawu, jednak akurat tutaj mamy do czynienia z czymś nowym, a konkretnie samym rodzajem tworzywa, z którego torebkę wykonano. Otóż w nasze ręce trafia polybag wykonany z innego, bo lepszej jakości plastiku
To nie do końca coś nowego. W takie właśnie polybagi pakowane były booster packi z Ninjago. Tam też elementy były w wewnętrznych woreczkach - tyle, że dziurkowanych.
Hezar pisze:Główny posiłek pupila to oczywiście orzeszki
A nie paluszki? KŁYKCIK! :>
lordofdragonss pisze:Ten domek jest śliczny, ale wiewiórka ma obrzydliwy nadruk. Nie mogli robić zwykłych minifigowych oczek?
No proszę Cię, lord. To są przecież zwierzątka z serii Friends i jako takie muszą stylistycznie pasować do friendsowych figurek. Wiewiórka wydaje mi się nieco "mangowa", za to żółwik jest nie tylko uroczy, ale i w miarę uniwersalny.

Te torebeczki z kolekcjonerskimi zwierzątkami są świetne. Na razie jestem tylko szczęśliwym posiadaczem Oazy żółwika, ale przygarnę chyba jeszcze kota - przypomina mi kotkę Marlenkę z "Pioruna" (to ten film sprawił, że zakochałem się w głosie Sonii Bohosiewicz :}).
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Mrutek

#13 Post autor: Mrutek »

Kirysowaty pisze: Hezar napisał/a:
Główny posiłek pupila to oczywiście orzeszki

A nie paluszki? KŁYKCIK! :>
O rany! A ja myślałem, że to kuwetka!
Słodkie do obrzydzenia.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#14 Post autor: GrublukTheGrim »

Warto jeszcze dodać, że w książeczce znajdziemy instrukcję składania modelu alternatywnego domku dla wiewiórki, oraz zestawu kombinowanego z wszystkich polybagów tej serii. Widać to na jednej z fotek instrukcji. Tak samo jest w przypadku polybaga z kotem, który posiadam. Jeśli się mylę, proszę Hezara o poprawienie mnie. ;-)
Ostatnio zmieniony 2013-02-02, 14:06 przez GrublukTheGrim, łącznie zmieniany 2 razy.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#15 Post autor: Hezar »

GrublukTheGrim pisze:Jeśli się mylę, proszę Hezara o poprawienie mnie.
Nie mylisz się - jest dokładnie tak, jak napisałeś ;^)

Edyta:
tybort pisze:Bardzo interesująca jest liczba elementów zapasowych. Oprócz wiewiorki kupiłem ostatnio także żółwika i po nim również zostało sporo klocków, w tym grill, stożek i luneta. Ciekaw jestem czy to jednorazowy pomysł, czy należy się spodziewać większej liczby elementów zapasowych we wszystkich zestawach.
Chociaż tego nie sprawdzałem, ale może być tak, że ta większa liczba elementów jest właśnie związana z możliwością budowy modelu złożonego ze wszystkich zestawów pierwszej serii Friends'owych minifigurek. Jeżeli ma to możliwość ktoś sprawdzić, warto to zrobić i podzielić się tą informacją w niniejszym wątku :^)
Ostatnio zmieniony 2013-02-07, 23:26 przez Hezar, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ