3677 Red Train

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Scarecrow
Posty: 74
Rejestracja: 2011-06-06, 22:23
Lokalizacja: From Nowhere

#16 Post autor: Scarecrow »

lolas pisze:Nie jest to nowy element, pojawil sie w 1983 roku :-)
Właśnie nie byłem pewien, liczyłem na to że takie sprostowanie się pojawi :D

Można jednak uznać, że jest to "nowy" element, bo wznowiony po jakimś czasie. Tak jak to było z drzwiczkami w samochodach, w latach 90-tych (i wcześniejszych) praktycznie każdy samochód Lego je posiadał, potem na jakiś czas zjunioryzowali modele samochodów i pozbawili je tego ciekawego elementu , który moim zdaniem podnosił bawialność zestawu.
Ostatnio zmieniony 2011-08-18, 16:10 przez Scarecrow, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yogi
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-24, 17:20
Lokalizacja: Jarocin <--> Łódź
brickshelf: yogi

 

#17 Post autor: Yogi »

wave_pl pisze:Planowana oficjalna sprzedaż: do końca roku - informacja uzyskana od sprzedawcy,
Czy to prawda ??
Zestaw jest na mojej liście zakupów ale dopiero w przyszłym roku (liczyłem że cena wtedy spadnie).

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#18 Post autor: Seba_wse »

Uwagi co do samego zestawu, słono trzeba zapłacić, za lokomotywę do której trudno wsadzić maszynistę, a już lokomotywy w latach '80 były przystosowane. Druga sprawa jak samochód dostał się na wagon-lawetę? Ponadto nie widzę aby na tym wagonie, do kabiny można było łatwo wsadzić kolejarza...
Zestaw ładny, ale funkcjonalność/bawialność ogranicznona... no ale może ja marudzę, bo wychowany jestem na trochę innych klockach, może nie tak ładnych (aczkolwiek w tamtych szarych czasach były naprawdę czymś pięknym i wyjątkowym).

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#19 Post autor: 3dom »

Najciekawsza rzecz w tym zestawie to czerwona obudowa boxa. Ciekawe dlaczego dali ją osobno a nie zamiast ciemnoszarej.

Swoją drogą, wie ktoś dlaczego TLG wypuściło kolejny pociąg towarowy zaledwie rok po 7939? Zeszłoroczny moim zdaniem jest ciekawszy i bardziej bawialny.
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
josio
Posty: 37
Rejestracja: 2011-03-28, 19:58
Lokalizacja: Świdwin
Kontakt:

#20 Post autor: josio »

3dom pisze:Swoją drogą, wie ktoś dlaczego TLG wypuściło kolejny pociąg towarowy zaledwie rok po 7939?
Tego nie wiem, ale wiem to że 3677 został wydany zaraz po tym jak kupiłem 7939 i nie wiem skąd kasę brać skoro one w takim tempie są wydawane :(.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#21 Post autor: M_longer »

Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę (bo nie ma linku do spisu części w tej, hmm, recenzji) ale w tym zestawie są dwa brązowe okienka.
http://www.bricklink.com/catalogItemIn. ... ID=88&in=A

Po raz pierwszy w zestawie nielicencjonowanym :]

Szkoda że to co tutaj widać to opis zestawu na poziomie niektórych postów na Eurobricks: Szybko, po łebkach, na zasadzie patrzcie co kupiłem.
wave_pl pisze: jeden nowy klocek (taśmociąg), nie zauważyłem, aby było więcej klocków o nowej fakturze,
Szkoda że była już pierwsza w nocy, może wtedy zwróciłbyś uwagę na:
Czerwoną ramkę szyby ze szkłem Trans Black. Do tej pory horrendalnie droga zabawa, bo wystąpiła tylko w jednym zestawie, po jednej sztuce, ze szkłem Trans Clear.
http://www.bricklink.com/catalogItemIn. ... rID=5&in=A

Tutaj dostajemy od razu dwie, wprawdzie z w/w przydymionym szkiełkiem, ale to że ponownie stała się elementem aktywnym dużo osób przyjmie z radością.

Dobrze znana ze starszych zestawów prosta szyna, która do tej pory występowała tylko w jasnym szarym;
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=3228c
Tutaj pojawia się w kolorze DBG.

Dość łatwo też zauważyć że jeden wagon bazuje na całkowicie nowym elemencie, który do tej pory służył jako element rakiety, a tutaj stał się wywrotką:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=92591

Plate modified 1 x 4 with 2 Studs tutaj po raz pierwszy jest w kolorze czerwonym.

Ten nowy tanowy filar też jest ciekawy, do tej pory pojawił się tylko w tym zestawie oraz jednym zestawie z serii Cars. Pewnie znajdzie się dla niego jakieś zastosowanie.

Autor chyba stracił zainteresowanie i już do tego tematu nie zagląda.
Ostatnio zmieniony 2011-08-22, 21:34 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#22 Post autor: Seba_wse »

M_longer pisze: Autor chyba stracił zainteresowanie i już do tego tematu nie zagląda.
Daj spokój, zestaw bardzo bawialny widać:) Autor jak się nacieszy i zajeździ kilka kompletów eneloopów to ufam, że poprawi reckę. Lepiej poprawiać raz a dobrze, niż 10x byle jak;)

panrysiek

#23 Post autor: panrysiek »

Bardzo fajny pociąg, realistycznie (znacznie bardziej niż czerwony pociąg pasażerski) wyglądający tabor (zwłaszcza spalinówka to majstersztyk), co ciekawe na świeżo naładowanych eneloopach jeździ znacznie wolniej niż pociąg pasażerski, myślałem, że to kwestia wagi składu ale z nieobciążoną lokomotywą jest podobnie. Ja oceniam to jako zaletę bo przy sterowaniu nie trzeba uważać aby nie włączyć najwyższego biegu, na którym mój drugi pociąg (7938) wypada z łuków. Zestaw baaaardzo bawialny dla 5-letniego syna jak i dla... 33-letniego taty :)
Wady jakie zauważyłem: brak rozjazdów w zestawie, lokomotywa niedopasowana do szybkiego założenia diod (krok wstecz wobec 7938 i 7939), niestabilny taśmociąg w momencie gdy jest przymocowany wyłącznie do torów- postawienie go na płytce bazowej likwiduje problem, nienapędowy wózek lokomotywy mógłby być lepiej rozwiązany (tzn. czarne bricki zamiast szarych wewnątrz i czarna główka zamiast zwykłej czarnej cegiełki o szerokości jednego studa (w poprzek wózka), cena mogłaby być niższa (choć ja upolowałem za 440 zł).
Na + po raz pierwszy instrukcja i naklejki były usztywnione tekturką i zapakowane w folię.
Reasumując - zestaw wart zakupu. Lokomotywie bliżej do Maerska niż typowych dziecięcych zestawów, sporo torów, wszystkie niezbędne PFy. Polecam np jako pierwszy pociąg w kolekcji.
Ostatnio zmieniony 2011-12-29, 17:51 przez panrysiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#24 Post autor: Andzia »

Seba_wse pisze:Uwagi co do samego zestawu, słono trzeba zapłacić, za lokomotywę do której trudno wsadzić maszynistę, a już lokomotywy w latach '80 były przystosowane. Druga sprawa jak samochód dostał się na wagon-lawetę? Ponadto nie widzę aby na tym wagonie, do kabiny można było łatwo wsadzić kolejarza...
Zestaw ładny, ale funkcjonalność/bawialność ogranicznona... no ale może ja marudzę, bo wychowany jestem na trochę innych klockach, może nie tak ładnych (aczkolwiek w tamtych szarych czasach były naprawdę czymś pięknym i wyjątkowym).
Zgadzam sie z przedmowca. Dla mnie brak drzwi do lokomotywy i wagonow automatycznie dyskfalifikuje caly zestaw - a niestety takich kolejek nie brakuje, gdzie trzeba maszyniste i pasazerow wrzucac przez dach.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#25 Post autor: Mateusz92 »

Moim zdaniem ten zestaw jest bardzo udany. Jestem jego posiadaczem od roku i to utwierdza mnie w moim zdaniu.
Fakt maszynista jest wkładany przez otwarcie dachu, ale wydaje mi się, iż jest to lepsze rozwiązanie niż zastosowano w modelu 4564 (były tam otwierane mega drzwi lecz to nie usprawniło chyba wkładania maszynisty). Przy wagonie naprawczym jest więcej problemu, ale dach jest także w prosty sposób otwierany i koniec końców minifig usiądzie w pożądanym miejscu.
Natomiast zauważyć trzeba, że jest tyle figurek, że niekonieczne jest co chwile wkładanie i wykładanie minifiga. Z drugiej strony patrząc jest to jednak zestaw do dzieci więc powinno to być maksymalnie proste, choć dzieciom może to nie sprawiać tak wielkiego problemu (mają mniejsze dłonie).
Ocieniając ten zestaw trzeba też zwrócić uwagę na to, iż zestaw jest świetnym dawcą części:
- elementy PF
- elementy typowo "pociągowe" tj: okna w czerwonej obwódce, rozsuwane drzwi wagonu towarowego, dwa rodzaje płytek bazowych, magnesy, dwa rodzaje kół kolejowych
- taśmociąg
Podsumowując. Myślę, że zestaw jest lepszy od 7939 i postawiłbym nawet go przy 7898.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#26 Post autor: Andzia »

Uwazam, ze zestaw sam w sobie jest ciekawy i bardzo podoba mi sie wagon z przesuwanymi drzwami. Te zawsze nalezaly do moich ulubionych. Kolor lokomotywy takze jest ladny. Rzuca sie w oczy. Gdyby jeszcze tylko drzwi miala to bym rozwazala kupno.

Sama posiadam tylko dwie kolejki (7715 oraz 7898) ale obie maja drzwi :D
Teraz tylko trzymam kciuki aby pociag z The Lone Ranger takze je mial, poniewaz planuje jego zakup.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#27 Post autor: tomey »

waldus92, kolego maszynista przez dach? W DUPLO proszę bardzo. Kolejki Lego przez wiele lat miały drzwi!! Wagony, lokomotywy, a teraz?
37236809 nowe gadu:)

Robert Reimus
Posty: 78
Rejestracja: 2011-08-01, 22:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

#28 Post autor: Robert Reimus »

Wg mnie wagon otwarty jest tragiczny. Nieco lepiej prezentuje się wagon otwarty z 4512. Lokomotywka jest spoko, choć w sumie ciężko stwierdzić, czy jest lepsza niż ta z 4512, kwestia gustu. Wagon naprawczy niczego sobie. Wagon zamknięty z chemikaliami to bardzo fajny pomysł - aż sobie kupiłem na allegro.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#29 Post autor: Mateusz92 »

Wkładanie maszynisty przez odczepianie dachu było wykorzystane już w 1996 roku w zestawie 4565 więc nie jest to jakiś nowy sposób. Poza tym lokomotywa była wzorowana na lokomotywie NS6400, która ma drzwi z boku, a nie w miejscu naklejki. Zdjęcie: NS6400
Ostatnio zmieniony 2013-02-07, 19:13 przez Mateusz92, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#30 Post autor: Andzia »

Robert Reimus pisze:Wg mnie wagon otwarty jest tragiczny. Nieco lepiej prezentuje się wagon otwarty z 4512. Lokomotywka jest spoko, choć w sumie ciężko stwierdzić, czy jest lepsza niż ta z 4512, kwestia gustu. Wagon naprawczy niczego sobie. Wagon zamknięty z chemikaliami to bardzo fajny pomysł - aż sobie kupiłem na allegro.
Uwazam, ze w porownaniu z 3677 to 4512 wypada nieco lepiej. Caly pociag lacznie z wagonami pasuje do siebie kolorystycznie. Wszystko w odcieniach szarosci z dodatkiem innych kolorow.
Za to 3677 to tecza kolorow, co wagon to inne kolory. Lokomotywy sa podobne.

Wagon otwarty z 3677 nie jest taki zly :-)
Ostatnio zmieniony 2013-02-07, 20:14 przez Andzia, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ