41019 Turtle's Little Oasis

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

41019 Turtle's Little Oasis

#1 Post autor: aditoma »

Obrazek

Spróbuj mnie złapać, gdy jestem w wodzie!
Kiedy się zmęczę, wpełzam do swojego domku na plaży.
Nie mam w nim telewizora ani radia.
Po prostu słucham szumu fal i zasypiam.


Dane techniczne
Seria: Friends
Podseria: Collectables - Animals
Rok premiery: 2013
Liczba klocków: 33
Liczba zwierzątek: 1
Spis cześć: Brickset, Bricklink

cena:
RRP: 17zł, Allegro: od 12zł

Video dla leniwych

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Nbe25wlNWUY[/youtube]


Opakowanie: polybag, ale nie taki typowy: mocna folia, trzeba ciąć nożyczkami.

Obrazek

Z tyłu ważna informacja: żaden element nie pochodzi z ChRL!

Obrazek

W środku instrukcja i woreczek z klockami.
Obrazek

Instrukcja ma okładkę w pionie, wnętrze zaś w poziomie..o tak o.
Obrazek

Wszystko czytelne, kolory bez zarzutu. Można by się czepić że lunetki bardziej marchewkowe niż złote..ale co tam.

Obrazek

Pod koniec informacja o tym że można w sieci znaleźć wersje alternatywną, >>TU<<, ładnie nazwą 'bimodel'.

Obrazek

Informacja o zestawie złożonym z trzech zestawów pierwszej serii, instrukcja >>TU<< , nazwanym 'combi'

Obrazek

Spis Klocków
Obrazek

Brak tu jakichś drastyczne niespotykanych klocków. Może Plate 4X6 w kolorze Medium Azur

Budujemy

Obrazek


Obrazek

Domek dla Żółwia wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak dla mnie średni..nie powalił na kolana, a na dodatek koncepcja domu dla żółwia..ponoć on ma domek na plecach ;)
Zestaw najmniej uroczy ze wszystkich trzech, brak mu kolorytu typowego dla Friendsów.

Obrazek


Figurka Żółwia

Trochę mnie zawiodła, na zdjęciach wygląda dużo lepiej niż w realu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodatkowo na rysunku ma wyraźne rzęsy (że niby dziewczynka), a figurka ich nie ma...to akurat uważam za plus. Z rzęsami wyglądał by upiornie.

Po budowaniu zostało:

Obrazek

Na deser całość:

Obrazek

Obrazek


Moja ocena zestawu? 7/10. Domek średnio mnie zachwyca, figurka nie powala - ale nadal to świetny dawca. Zamierzam dalej zbierać zwierzaki.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

Lego Friends Collectables - Seria 1 - Podsumowanie

#2 Post autor: aditoma »

Topic zakładam żeby zmieścić to co nie weszło do recenzji.
Ocena ogólna serii jest wysoka. Ciekawe figurki, o średniej uniwersalności za to z dużym ładunkiem Disneyowskiej słodyczy.

Recenzje
[URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=19267]41017[/URL]
41018
41019



Zaczniemy filmem:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pNQ8wzeo-4w[/youtube]

Gabaryty:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widać że na żółwika musimy mieć 3x3 studa..na pozostałe w sumie też. Dodatkowo wiewóra swobodnie obraca się na studzie a kot jest przyblokowany.

Trzy zestawy razem:
Obrazek

Moim zdaniem domek wiewóry najładniejszy.

Zestawy alternatywne.

41017 - Tor przeszkód dla wiewórki

Obrazek

Obrazek

Obrazek


41018 - Tor przeszkód dla kota

Obrazek

Obrazek

Obrazek

41019 - Świątynia dumania dla żółwia

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tą konkurencję wygrywa żółw, bo o ile pierwotny zestawik nie przypadł mi do gustu o tyle wersje "bi" mnie zachwyciła. To dla wiewiórki nie zachwyca. Zwłaszcza że dużo elementów zostaje z pierwotnego. Koci tor też jak dla mnie ciekawszy od pierwowzoru..bardziej bawialny.

Budujemy Combi

Obrazek

Obrazek

Scenka rodzajowa pierwsza: Świątynia Dumania XXL i Żółw oddający pokłon i dary Wiewiórce

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Scenka rodzajowa druga: Kolejne Drapako-Drzewko Dla Kota - który je kokardki...(?)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


'CUZAMEN':

Obrazek

Jak widzimy o ile udało się w logiczny(?) sposób połączyć żółwia z wiewiórką to kot zasłużył na izolację...ogólnie całość za przeproszeniem z d...ziupli (wiewiórczej) bo ani to ładne ani składne..ot zrobione po to żeby się marketingowcy jarali że mają ruch na serwerach..bo ludzie klikną z ciekawości. Sukcesem jest to że nie trzeba się logować fejs-zbukiem żeby ściągnąć instrukcję ( ale już niedługo...idę o zakład).

Widziałem że zastanawialiście się czy elementy "zapasowe" których w tych maleństwach ilość jest hurtowa (nawet 30%) są potrzebne do tych wersji alternatywnych? Otóż nie są, ba jeszcze czasem zostaje klocków. Wersja zmutowana też z nich nie korzysta.
Ostatnio zmieniony 2013-02-10, 20:35 przez aditoma, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#3 Post autor: Kirysowaty »

Moim zdaniem najlepszy z pierwszej serii zwierzątek. Żółwik jest w miarę uniwersalny, będzie pasował nie tylko do Friendsów, ale i do pirackich czy ogólnie plażowych dioramek. Klocki przydatne, na uwagę zasługuje muszelka i fajny palmowy liść.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#4 Post autor: bonczyk85 »

A moim zdaniem wiewiórka jest lepsza:) I chyba było w niej więcej elementów zapasowych. Jak patrzę na zdjęcia, to wydaje mi się, że jakość nadruku - oczu żółwia - jest taka sobie...
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#5 Post autor: Hezar »

W mojej ocenie jest to najmniej udany zestaw pierwszej serii - zwłaszcza rozczarowuje figurka żółwia.

Bardzo fajna recenzja - nawet pomimo faktu, że na początku poszedłeś trochę na skróty (patrz opis 41018). Ogólnie świetny pomysł z dodaniem niejako drugiej części podsumowującej wszystkie zestawiki, pokazującej również konstrukcje alternatywne, oraz model zbiorczy.

lordofdragonss

#6 Post autor: lordofdragonss »

Bardzo dziękujemy za te cudne recenzje! Jedyne co mogłabyś jeszcze dodać to zdjęcie tych zwierzątków z minifigiem dla lepszego pokazania skali. :)

Nadal najbardziej lubię żółwika, mimo że od frontu wygląda strasznie, haha.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#7 Post autor: aditoma »

Serio? Taka nadgorliwość admina? nie rozumiem..teraz się zrobi bajzel w wątkach...
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

ODPOWIEDZ