31009 Small Cottage

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

31009 Small Cottage

#1 Post autor: Andzia »

Obrazek

Obrazek

Obrazek


31009 Small Cottage

Rok produkcji: 2013
Ilosc elementow, wedlug Brickset: 271
Seria: Creator
Ceny: £19.99, 119,99zl (Oficjalny Sklep LEGO)

BrickLink , Brickset , LEGO


Nowy domek Creatora wielkoscia moze nie grzeszy ale jest zgrabny.
Z reszta, male jest piekne :-)

Pudelko wytrzymale z grubego kartonu.
Obrazek
Obrazek

Trzy instrukcje, kazda osobna dla innego modelu.
Obrazek

Instrukcje bardzo czytelne, na kazdej ze stron w ramce sa pokazane klocki ktore sa nam potrzebne na danym etapie.
Obrazek

4 woreczki, bez numerow (odkrylam pewna prawidlowosc: woreczki nie maja numerow w zestawach Creatora poniewaz klocki sa wspolne dla 3 modeli i trzeba tak czy inaczej je wszystkie otworzyc aby jeden model zbudowac)

Klocki: najwieksza grupe stanowia klocki czerwone.
Dachowki sa w kolorze granatowym.
Pozostale klocki sa w kolorach: bialym, popielatym, zielonym oraz tan z niewielkimi dodatkami klockow w innym kolorze, jak na przyklad dwa klocki w kolorze blekitu, 1x2 tiles (wykorzystane do budowy ruchomego fotela)

Obrazek
tataj tan w dwoch odcieniach
Obrazek


Moje ulubione klocki z calego zestawu...
Obrazek

popielaty zawias wystepuje takze w kolorze czerwonym.


Jako, ze jest to model z serii Creator, dostepne sa trzy rozne modele do zbudowania.
Ja zabralam sie za pierwszy, z okladki pudelka.

Zdjecia z etapow budowy:
Obrazek
Obrazek


Smiesznych dla mnie kwiatkow nie umieszczalam, poniewaz takich "kwiatkow" nie uznaje.
Za to na koniec dodalam swoje :-)

Klocki ktorych nie wykorzystalam:
Obrazek

dark grey jest potrzebny w modelu z wiatrakiem, a w tym domku byl zbedny

Domek budowalo mi sie bardzo przyjemnie. Zaden etap nie stanowil zadnego problemu.
Jak juz wczesniej wspomnialam domek jest maly ale przesten wykorzystano z glowa.
Ludzik ma w domu obracany fotel i stolik. Drzwi do ogrodka sie przesuwaja a w ogrodku gosciu ma grilla, kolejny stolik, kufel piwa :-) i pyszna kielbaske.
Do tego bardzo ladna jest balustrada / plotek.
Jest takze male oczko wodne.
Jako dodatek, nasz ludzik ma takze deskorolke.

Zestaw bardzo przypadl mi do gustu i kazdemu go polecam.
Z reszta, domkow nigdy za wiele.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
zobaczcie jaki gosciu zadowolony, bo babke zobaczyl :D
Obrazek
a teraz widok z lotu ptaka
Obrazek

Obrazek

Za plus uwazam sprytne wykorzystanie przesteni. Zestaw nie ma praktycznie pustego pola i ma wiele elementow ozdobnych.
Minusow nie znalazlam.

Prosze smialo pytac, oceniac i krytykowac, jak kto woli.
Ostatnio zmieniony 2013-02-10, 13:33 przez Andzia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Szkoda że zdjęcia tylko jednej chatki, jak na start ukazane 3 oficjalne zdjęcia trzech możliwych modeli.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#3 Post autor: Andzia »

Mam ten zestaw od 3-4 dni i pierwsza wersja modelu spodobala mi sie najbardziej. Wiatraka pewnie wcale nie bede budowac ale ze druga wersje to sie z checia wezme, jak juz sie napatrze na pierwsza.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#4 Post autor: aditoma »

Też wyznaję zasadę że przy recenzji warto się przemęczyć i zrobić wersje alternatywne..a potem to już rób co chcesz..ale jak już pisałem wielokorotnie ja posypuję truskawki cukrem.

Co do recki: brakuje mi linków do serwisów, to się standard zrobił, tak samo jak pogrubianie pod tytułem i ceny "cywilne". Opisy kolorów też są standaryzowane - w sensie nie "popielaty" tylko "light gray" - to ułatwia szukanie później. I tekst jakoś mi się tak zlewa;) Wiem że marudzę, ale jak ktoś piszę "nie chcę mi się, nie potrafię, nie mam czasu" to po co brać się za pisanie recki? żeby była? Jakoś mi się włącza rece-nazi mode...
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#5 Post autor: Andzia »

Linki wstawione, zapomnilam sie. Natomiast nie wiem co masz na mysli przez ceny cywilne.
I powiedz mi jeszcze gdzie ja napisalam "nie chcę mi się, nie potrafię, nie mam czasu" jesli chodzi o sama recenzje. Fakt faktem dawno recenzji nie pisalam i wielu tez ich nie robilam wiec moze takiej wprawy nie mam ale to nie znaczy, ze nie chce mi sie ich robic (wczesniej mialam po prostu problemy ze zrozumieniem jak wstawiac linki do zdjec ale nori mi w tym bardzo pomogl)
Nie kazdy pisze referaty, ja bynajmniej do takich osob nie naleze. Twoje uwagi zostaly zauwazone i jakie kolwiek bledy bede starac sie je wyeliminowac, w szczegolnosci przy okazji nastepnej recenzji, bo juz teraz to na pewno bede je robic czesciej :D
Ostatnio zmieniony 2013-02-10, 13:50 przez Andzia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#6 Post autor: bonczyk85 »

Może chodzi o ceny poza S@H (które są zazwyczaj stosunkowo wysokie), zwłaszcza ceny na Allegro i BL.

A jeśli chodzi o sam zestaw to mi również najbardziej podoba się pierwszy domek. Jest najbardziej zwartą i jednolitą kolorystycznie konstrukcją. Fajny jest szczególnie motyw z przesuwanymi przeszklonymi drzwiami.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#7 Post autor: Andzia »

bonczyk85 pisze:Może chodzi o ceny poza S@H (które są zazwyczaj stosunkowo wysokie), zwłaszcza ceny na Allegro i BL.

A jeśli chodzi o sam zestaw to mi również najbardziej podoba się pierwszy domek. Jest najbardziej zwartą i jednolitą kolorystycznie konstrukcją. Fajny jest szczególnie motyw z przesuwanymi przeszklonymi drzwiami.
Rozumiem teraz o co chodzi. Ja sama kupuje Lego na oficjalnej stronie, w Tesco lub na eBay. Nie wiem jak to wyglada w Polsce. Podalam ceny z LEGO poniewaz sa stale a na innych portalach jak Allegro to ceny sa zmienne ale jesli taki tutaj zwyczaj to wezme to pod uwage.

Przesuwane dzwi, zdejmowany dach i otwierana sciana w domku. Tutaj nic sie nie ukryje - jak u Wielkiego Brata ;-) jest swietny dostep do kazdego zakatka.

Jak zbuduje drugi model to zdjecia dorzuce ale mnie takze pierwszy podoba sie najbardziej.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#8 Post autor: bacon »

Ten niebieski plate robi na oczko wodne? Widać, że w tej skali domku potrzeba było dużo uproszczeń.

A co do cen to chodzi o to żeby pokazać jak się wahają, my tu w Polsce staramy się kupować tam gdzie najtaniej ;) Np na Allegro ten zestaw można śmiało zgarnąć za 90-100 zł a to już robi różnicę.

A na podłodze w pokoju masz nadal rozłożony pociąg :)

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#9 Post autor: Seba_wse »

Za tą cenę domek z bali robi ciekawsze wrażenie. Przesuwane drzwi na plus, reszta nie zachwyca.
Przepraszam, że jestem wścibski, ale co tam widać na tym zdjęciu z pociągiem?
Takie białe koryta z niebieskimi tunelami czy coś w tym rodzaju. To jakiś wybieg dla chomika? Jak już to umieściłaś na zdjęciu to musisz się tłumaczyć;)

Krytykować recenzji nie będę, bo sam jeszcze żadnej nie popełniłem. Jak dla mnie wystarczy numer zestawu i takie zdjęcia jakich na oficjalnych serwisach się nie znajdzie, czyli ukazane ciekawe aspekty a to mniej więcej tu jest:) Cały czas przymierzam się do flagowca z 1989 roku, ale ciągle coś stoi na przeszkodzie...
Ostatnio zmieniony 2013-02-10, 15:27 przez Seba_wse, łącznie zmieniany 1 raz.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#10 Post autor: Hezar »

Andziu, zestawy "Creator 3 w 1" cechują się tym, że dostępnych elementów można zbudować trzy rożne modele, które są jednakowo ważne (nie ma tutaj modeli alternatywnych). Recenzując taki zestaw, nie ma "zlituj się" - trzeba opisać wszystkie trzy konstrukcje, inaczej recenzja jest po prostu wybrakowana i pozostawia pewien niedosyt.
Opisując zestaw, warto przedstawić go zawsze takim, jaki jest w rzeczywistości - tak, "piję" tutaj do tych nieszczęsnych kwiatków, których nie uznałaś, stosując w zamian swoje. Taki zabieg byłby mile widziany, ale tylko jako ciekawostka, uzupełnienie recenzji na samym jej końcu. Mimo wszystko, powinnaś zbudować pokazać te pseudo-kwiaty (nawet, jeżeli wyglądają tragicznie).
Bardzo często w komentarzach pojawiają się uwagi dotyczące zbyt dużej wagi i rozmiaru zdjęć - u Ciebie mamy miniaturki, które po kliknięciu prowadzą nas do fotek 640x480 pikseli - to zdecydowanie za mało. Trudno w tym miejscu pisać o jakichś trendach, ale w mojej ocenie wielkość powinna wynosić przynajmniej 800x600, a nawet 1024x768 pikseli, by widocznych było więcej szczegółów.
Ostatnia sprawa - tło. Dobrze byłoby zastosować duży arkusz białego papieru (lub w innym kolorze, np. jasnozielonym, czy błękitnym), albo kilka mniejszych - fotki będą wówczas nieco czytelniejsze.

Co do samego zestawu, to jego zakup mógłbym rozważyć jedynie w kategoriach dawcy elementów, gdyż jako model, konstrukcyjnie absolutnie niczym mnie nie urzekł.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#11 Post autor: Andzia »

Dziekuje wszystkim za komentarz, wezme wszystko pod uwage. Biale tlo, wieksze zdjecia, zbudowanie wszystkich 3 modeli i wyszczegolnienie ciekawych klockow. Chociaz z tym ostatnim nie wiem jak bedzie poniewaz ja nie kupuje zestawow dla poszczegolnych klockow. Nie wiem na co ktos inny zwrocilby uwage. W tym zestawie zwyczajnie podobaly mi sie zolte drzwi, zawiasy (ktore kojarza mi sie z zestawai Castle) i kielbaska ktorej jeszcze nie spotkalam.
Nie jestem takze na bierzoco z okresleniami kolorow, dla mnie piaskowy a dla kogos innego tan.

Jesli chodzi o to co jest widoczne na jednym ze zdjec to owszem, moj "najnowszy" pociag a ten bialy tunel to zabawka dla kotow. Jest to taka niby biala rynna, z przezroczystym niebieskim daszkiem z otworami, co by koty mogly wsadzic lapke tu i tam. W rynnie jest pilka i one ta pilke sobie przesuwaja z jednego konca na drugi. Potrafia tak siedziec i bawic sie tym dosyc dlugo.
A jesli ktos zapyta ile mam kotow to od razu odpowiem - 3 i to same kocice :D plus jeden krolik (chlopak)

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#12 Post autor: Seba_wse »

Chyba rozumiem czemu kocice, miałem niedawno kota i trzeba było się go pozbyć, po prostu kot demolka. Szkoda było mebli, ścian, dzieci i kota;)

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź:)
Ostatnio zmieniony 2013-02-11, 09:20 przez Seba_wse, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#13 Post autor: aditoma »

Andzia pisze:. Nie wiem na co ktos inny zwrocilby uwage.)
od tego masz BrickLinka i BrickSeta - tam masz info jakie są kolory klocka i w ilu wystąpił zestawach.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#14 Post autor: Andzia »

aditoma pisze:
Andzia pisze:. Nie wiem na co ktos inny zwrocilby uwage.)
od tego masz BrickLinka i BrickSeta - tam masz info jakie są kolory klocka i w ilu wystąpił zestawach.
Rozumiem. W takim razie nie musze sie wcale rozpisywac o klockach jesli zamieszcze linka do Brickset skoro kazdy moze sobie z latwoscia zobaczyc, czy tak?
Lego maniak - moja kolekcja

z braku laku wciskam kit

Jetboy

#15 Post autor: Jetboy »

Zdjęcia znikneły :(

ODPOWIEDZ