[MOC] Brugia

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Brugia

#1 Post autor: Toltomeja »

Przyszła pora na kolejną (drugą po Al-Jarif) pracę z serii podróży po świecie. Tym razem odwiedzamy Brugię, belgijskie miasto ze świetnie zachowaną średniowieczną architekturą.

Zaczęło się od budowania małej scenki. Powstał do niej budynek porośnięty bluszczem i po zbudowaniu skojarzył mi się właśnie z Brugią. Tak więc zacząłem dobudowywać do nie go inne domki, możliwie w podobnym stylu i w końcu porzuciłem scenkę na rzecz drugiej pracy z serii. Starałem się oddać jak najlepiej ogólny charakter tamtejszych ulic, skupiając się głównie na schodkowych szczytach kamienic i ich kolorystyce (dużo brązu i bieli) oraz obecności malowniczych kanałów.

Tutaj „próbka” brugijskiej architektury w Google Street View (proponuję się rozejrzeć dookoła).

No i Ratusz. Początkowo miał to być dokładnie ten, który prezentowałem jako osobny MOC niedawno – Rozenaarde. Ostatecznie nie wszedł w skład Brugii, bo nie pasował do reszty. Był za duży, za bardzo zwymyślany, zbyt bogato zdobiony i przytłoczyłby swoim ciężarem całą resztę. I dobrze się stało, bo miałem okazję nawiązać też do prawdziwych budynków Brugii: Ratusza i Dzwonnicy (Belfort), po prostu wzbogacając sam Ratusz o wieżę. Ratusz posiada wnętrze, także odrobinę inspirowane wnętrzem oryginału.

Powstała też czerwona kamieniczka, jednak nie znalazła się na tej pracy. Nie pasowała kolorystycznie i nie było już na nią miejsca. Niemniej niedługo postaram się ja też obfotografować i pokazać.
EDIT: Jest o tu jej kawałek

Tym razem znalazło się też miejsce dla lokalnych zwyczajów – tradycyjnej Procesji Świętej Krwi odbywającej się co roku w Brugii sięgającej czasów średniowiecznych. Co roku, w dzień Wniebowstąpienia, miasto przemierza Jezus z krzyżem, biblijne postaci i ludzie w barwnych, średniowiecznych strojach. Najważniejszą jej częścią jest orszak z relikwiarzem, zawierającym ponoć krew Chrystusa.

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria Brickshelf
Galeria Flickr

Oczywiście nie zabrakło tu Pana Wieśka, stałego towarzysza naszych podróży. Nie jest trudno go znaleźć – zadanie to pozostawiam Wam. ;)

Kolejny przystanek – Mongolia. Prawdopodobnie.
Miłego oglądania!
Ostatnio zmieniony 2013-02-17, 12:44 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Toltomeja pisze:Kolejny przystanek ? Mongolia. Prawdopodobnie.
A moze jednak skusisz się na dworzec w Antwerpii? ;)

Czuc belgijski klimat, wlasciwie to czuc bruggijski klimat. Widze jedna zebatke, jutro wlacze kompa to poszukam wiecej.
Ostatnio zmieniony 2013-02-12, 21:54 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Jantin »

A ja nie czuję Brugii tutaj :( Techniki w ratuszu urywają głowę, zwłaszcza okna (choć wieża wygląda trochę jak rakieta bez poszycia zewnętrznego (; ), ale domki chyba są zbyt kolorowe - nawet w Google Street View widać, że kamienice są dość jednolite kolorystycznie, jedynym przełamaniem są okna, ewentualnie partery. Domy z przeplatanymi kolorami, ozdobnikami itp itd znajdziesz w Brukseli.

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Jak budujesz pojedyńcze budynki typu zamki, klasztory etc. to zrywają kask i jesteś moim niedoścignionym mistrzem. Ale jak budujesz te scenki, to już nie jest tak super, nadal fajne, ale już nie robi takiego wrażenia. Ten rewelacyjny ratusz ginie przytłoczony tylko dobrymi budynkami.

I oddanie klimatu Bruggi jest o tyle ciężkie że ten klimat oprócz samych budynków robią wąskie uliczki - gdyby takie zbudować trudno było by to pokazać komuś większemu od minifiga.

stazoo
Posty: 4
Rejestracja: 2011-08-01, 22:48
Lokalizacja: Świętochłowice

#5 Post autor: stazoo »

Mnie sie w pracy podoba to że mimo że każdy budynek jest inny to "nie gryzą się" połączone. Najsłabiej wypada woda wg. mnie

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Jedynie słusznych klocków trochę mniej tym razem ale miasteczko bardzo mi się podoba, mam słabość do budowli w belgijskim stylu. Ładnie wyglądają z8 jako wypełnienie okiem i urozmaicenie w postaci dark tanowych trójek ze stopem, których wcześniej chyba nie było w Twoich pracach? Świetna jest zakonnica, brakuje tylko szachów :)

Obrazek
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Ładne, tylko za małe. Może gdyby nie minifigi nie byłoby widać tej zamałości.

Nexus 7

#8 Post autor: Nexus 7 »

No wlasnie, glownym problemem jest tutaj skala, zupelnie nie gra, szczegolnie z minifigami i ta potezna w tej skali motorowka.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

Re: Brugia

#9 Post autor: 3dom »

Toltomeja pisze:Oczywiście nie zabrakło tu Pana Wieśka, stałego towarzysza naszych podróży. Nie jest trudno go znaleźć ? zadanie to pozostawiam Wam. ;)
Znalazlem, co wygralem? :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#10 Post autor: Toltomeja »

Jantin pisze:ale domki chyba są zbyt kolorowe - nawet w Google Street View widać, że kamienice są dość jednolite kolorystycznie, jedynym przełamaniem są okna, ewentualnie partery. Domy z przeplatanymi kolorami, ozdobnikami itp itd znajdziesz w Brukseli.
Jetboy pisze: I oddanie klimatu Bruggi jest o tyle ciężkie że ten klimat oprócz samych budynków robią wąskie uliczki
No tak, wąska uliczka musiałaby być otwierana żebyście cokolwiek zobaczyli. A co do nadmiaru kolorów - nie miałem okazji zwiedzić Brugii, więc opierałem się tylko na zdjęciach. Te kolorowe paski wziąłem z głównego placu miasta, gdzie wiele budynków takowe posiada - tutaj albo tutaj. Zrobiłem z tych wszystkich cech architektury miks, i może dlatego faktycznie wyszło troszkę przekłamane.
3dom pisze:urozmaicenie w postaci dark tanowych trójek ze stopem
Trójek ze stopem... Potrzebowałem chwili zastanowienia, ale już wiem o jakie chodzi. Były w Al Jarif, ale "iksową" stroną do przodu.
Znalazlem, co wygralem? :P
Możesz się pławić w chwale i patrzeć na innych z góry. Przez jeden dzień. Nagroda do zrealizowania w dowolnym terminie. ;)

ODPOWIEDZ