[MOC] Tk7 - Trifle

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
VanKrawiec
Posty: 34
Rejestracja: 2007-08-23, 23:02
Lokalizacja: Pruszków
brickshelf: vankrawiec

 

[MOC] Tk7 - Trifle

#1 Post autor: VanKrawiec »

Co robisz?
Nic...

Obrazek

O MOCu
Wstęp, będący zresztą wierną kopią prawdziwej rozmowy, mówi wszystko. Składałem od niechcenia parę klocków, aż w pewnym momencie zauważyłem, że moje dzieło przypomina ramę wózka pustynnego. No proszę, a już od dłuższego czasu chodził mi taki MOC po głowie, ale nie wiedziałem jak się do niego zabrać. Wstępnie miała to być tylko rama i koła, ale w pewnym momencie pomyślałem:
- A co jeśli napatoczą się jakieś zombiaki albo inne tałałajstwo?
Cóż, pewne argumenty są nie do zbicia, tak więc dodałem karabin i zacząłem ogładać model tile'ami.
- Eee, za grube - pomyślałem znowu. I tak oto tile zastąpiłem flagami i znakami.

Skala pewnie jakaś jest, na niczym się konkretnym nie wzorowałem. Ogólnie MOC czysto relaksacyjny, przy którym dobrze się bawiłem. Budując go czułem się z lekka jak mocno zaprawiony pisarz, który rozpoczął książkę, ale jeszcze nie wiedział jak ona się skończy, a tym bardziej, czy główny bohater w ogóle przeżyje. Tak samo u mnie, nie miałem bladego pojęcia co wyjdzie, miałem tylko przeczucie, że będzie miało 4 koła - choć i to przeczucie było bardzo mgliste.

Jedyne co mi nie odpowiada to kolor i koła. Kolor, bo biały, ale niestety tylko w tym kolorze występują wszystkie rodzaje flag i znaki, a wyobraźcie go sobie w jakimś ostrym malowaniu typu limonka lub pomarańcz...Ech marzenie... Co do kół to w swoim twórczym zaślepieniu rozpędziłem się z rozmiarem i przez to kapcie wydają się trochę za małe.

Podsumowując dobra zabawa - zero myślenia i 100% TLG. Choć ustawiania kątów wszystkich flag, clipów, flexów, rączek, armów i barów to nie życzyłbym najgorszemu wrogowi.

Parę fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galerie:
BrickShelf
Flickr
Ot i tyle.

Nexus 7

#2 Post autor: Nexus 7 »

Swietne! Oryginalny wyglad, i (chyba) zupelnie nowa technika, wyszlo bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Technika jest fantastyczna. Najlepiej wyszła kabina, dzięki tym trójkątom się wszystko ładnie schodzi i naprawdę wygląda jak samochodowa, cienka karoseria. Koła koniecznie wymień na większe. Karabin wywal, nie pasuje. Zombiaki zawsze można rozjechać albo w tym przypadku, im uciec. Z przodu chyba trochę zamieszania się zrobiło przez te paneliki, może by część wywalić i zostawić zakryty tylko "nos", jak np w Arielu Atomie?

Co to jest to czerwone? Sejf? :D

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#4 Post autor: blizzard »

Rewelacja, nie spodziewałem się czegoś takiego.
Pierwsze skojarzenie po nazwie - jakaś broń? Może snajperka? A tu proszę.
Brawo :)

Czekać chwilę aż ta praca znajdzie się w "Piszą o nas"
Ostatnio zmieniony 2013-02-23, 23:06 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#5 Post autor: Flymbex »

Świetny, dawaj na MOC miesiąca - jest mały ale pewnie głosy dostanie.

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#6 Post autor: szubi81 »

Naprawdę fajnie Ci wyszła ta zabawa z budowaniem MOCa, mi on przypomina pojazdy z Mad Maxa.

Obrazek

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#7 Post autor: bonczyk85 »

szubi81 pisze:Naprawdę fajnie Ci wyszła ta zabawa z budowaniem MOCa, mi on przypomina pojazdy z Mad Maxa.

Obrazek
Miałem dokładnie to samo skojarzenie.
Na początku myślałem, że byłoby fajnie, gdyby jeszcze dodać orurowanie stanowiące namiastkę kabiny, kilka flexów zamykających przestrzeń dla kierowcy i pasażera, taka niby klatka. Ale teraz jednak myślę, że niczego mu nie brakuje, jest perfekcyjny.
Jerac pisze:Co to jest to czerwone? Sejf? :D
Może czarna skrzynka:).
Ostatnio zmieniony 2013-02-24, 09:58 przez bonczyk85, łącznie zmieniany 1 raz.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
VanKrawiec
Posty: 34
Rejestracja: 2007-08-23, 23:02
Lokalizacja: Pruszków
brickshelf: vankrawiec

 

#8 Post autor: VanKrawiec »

Dzięki za pozytywne komentarze.

Pomysł na korzystanie flag pojawił się u mnie w czasach, gdy byłem jeszcze małym wypierdkiem. Tylko, że wtedy nie miałem ani flag, ani nie było tyle rodzajów barów i clipów. Nie mówiąc już o boskim Minifig, Utensil Hose Nozzle Elaborate , który w połączeniu z minifigową łapką ratował mi nieraz skórę.

Technika faktycznie rzadko spotykana i po zbudowaniu Trifle'a już wiem dlaczego. Przykładowo w jednym, tylnym rogu kabiny znajduje się 12 miejsc (liczyłem), w których coś może się obrócić, skręcić itp. Nie mówiąc, że i lewa i prawa strona korzystają z jednego bara, czyli poprawiając jeden róg można skrewić drugi.
Jerac pisze:Karabin wywal, nie pasuje.
bonczyk85 pisze:Na początku myślałem, że byłoby fajnie, gdyby jeszcze dodać orurowanie stanowiące namiastkę kabiny...
Była wersja z oklatkowaną kabiną i karabin jest jej pozostałością. Jednak klatka psuła efekt cienkiej karoserii.
Jerac pisze:Z przodu chyba trochę zamieszania się zrobiło przez te paneliki
To jest efekt moich nędznych zdolności fotograficznych. W rzeczywistości to właśnie przód wydaje się bardziej ułożony niż tył.
Jerac pisze:Koła koniecznie wymień na większe
Tutaj sobie strzeliłem w kolano, bo przy tej wielkości modelu nie ma dobrych opon - 30,4 są za małe a 37 wydają się za duże.
Jerac pisze:Co to jest to czerwone? Sejf? :D
Samochodowa lodówka wydała się banalnym rozwiązaniem, więc dałem sejf.
blizzard pisze:Pierwsze skojarzenie po nazwie - jakaś broń? Może snajperka? A tu proszę.
Trifle... O Jezu, jak to powiedział jeden z trzech mędrców przywalając łbem o powałę betlejemskiej stajenki. Nigdy bym nie wpadł by to tak przeczytać :)

Jetboy

#9 Post autor: Jetboy »

Super świetne!
Podoba mi się że kształty są takie "niesześcienne"

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#10 Post autor: bonczyk85 »

VanKrawiec pisze:
Jerac pisze:Koła koniecznie wymień na większe
Tutaj sobie strzeliłem w kolano, bo przy tej wielkości modelu nie ma dobrych opon - 30,4 są za małe a 37 wydają się za duże.
A czy pojazd nie wyglądałby ciekawie, gdybyś założył większe koła tylko na tył, a z przodu zostawił takie, jakie są?
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
VanKrawiec
Posty: 34
Rejestracja: 2007-08-23, 23:02
Lokalizacja: Pruszków
brickshelf: vankrawiec

 

#11 Post autor: VanKrawiec »

bonczyk85 pisze:A czy pojazd nie wyglądałby ciekawie, gdybyś założył większe koła tylko na tył, a z przodu zostawił takie, jakie są?
Jak stanę się (kiedyś) szczęśliwym posiadaczem gum 37, to na pewno sprawdzę.
Jetboy pisze:Podoba mi się że kształty są takie "niesześcienne"
I taki był mój przebiegły plan.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

Znakomity model, świetny pomysł na karoserię, wyszła pięknie. Bardzo fajnie wyglądają też sprężynki na niebieskich pinach i karabiny z rozebranego amortyzatora.
VanKrawiec pisze:Jak stanę się (kiedyś) szczęśliwym posiadaczem gum 37, to na pewno sprawdzę.
Mogę pożyczyć ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ