[MOC] Lamborghini Gallardo

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Matix22
Posty: 58
Rejestracja: 2010-09-30, 21:37
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Matix22

 

[MOC] Lamborghini Gallardo

#1 Post autor: Matix22 »

Dzień Dobry!

Tym razem zamiast motoru będzie samochód.

Obrazek

Po zrobieniu Bugatti Veyron postanowiłem się zabrać za coś łatwiejszego do odwzorowania. Szukając bardziej kanciastego samochodu wybór padł na Lamborghini Gallardo. W trakcie budowy okazało się, że Gallardo wcale nie jest tak proste, jak zawsze mi się wydawało...

Obrazek Obrazek Obrazek

A na koniec, miało nie być motocykla, a jest! Zainspirowane pewnym artykułem na Joemonsterze.

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-03-03, 17:05 przez Matix22, łącznie zmieniany 1 raz.

amadma
Posty: 56
Rejestracja: 2011-03-14, 21:48
Lokalizacja: Grójec

#2 Post autor: amadma »

Matix22 pisze:A na koniec, miało nie być motocykla, a jest
Trudno odpuścić temat Lambo z lawetą :).

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#3 Post autor: Dr. Ops »

Świetny ! Chętnie bym taki na biurku postawił
Mam pytanie, mianowicie w jaki magiczny sposób trzyma się tiles i serek pod przednimi światłami, obok nadkola ?

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#4 Post autor: blizzard »

Troszkę mi "dzioba" brakuje. Przód nagle ścina się i dalej jest pionowo, troszkę mnie to w oczy kole.
Niemniej dupka auta podobna do oryginału (czyt. brzydka - w wydaniu "prawdziwym" oczywiście)
A co do inspiracji joemonsterowej, mógłbyś się też pokusić o zimową wersję z bagażnikiem dachowym, bo i taka była na joe przedstawiona ^^

Awatar użytkownika
Matix22
Posty: 58
Rejestracja: 2010-09-30, 21:37
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Matix22

 

#5 Post autor: Matix22 »

Dr. Ops pisze:Mam pytanie, mianowicie w jaki magiczny sposób trzyma się tiles i serek pod przednimi światłami, obok nadkola ?
Tile trzymają się na łapkach minifigów wsadzonych w wygięty flex, a serki trzymają się na wcisk pomiędzy nimi a światłami.
blizzard pisze:Troszkę mi "dzioba" brakuje. Przód nagle ścina się i dalej jest pionowo, troszkę mnie to w oczy kole.
Mam bardzo ambiwalentne odczucia co do przodu. Powinien być dłuższy, a krzywizna maski powinna zaczynać się niżej i kończyć tuż przed szybą. Niestety największe ograniczenie stwarza ten element.
Z drugiej strony jestem zadowolony z odwzorowania wlotów powietrza. W tej skali lepiej już nie będzie. ;)
blizzard pisze:pokusić o zimową wersję z bagażnikiem dachowym


Bagażnik dachowy dostanie kiedyś Koenigsegg Agera R. ;)

Chirurg

#6 Post autor: Chirurg »

Jest śliczny. Tył troszkę zbyt kanciasty, ale to jednak on pokazuje, że to właśnie gallardo.

Nexus 7

#7 Post autor: Nexus 7 »

Swietny! Jak na ta skale to idealny. No I w jedynym slusznym kolorze. Kosmiczne techniki, szczegolnie z przodu.
Dlaczego te elementy tr clear to sa plytki a nie Kafelki?

Mrutek

#8 Post autor: Mrutek »

Śliczna Hania ;) Naprawdę śliczna.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#9 Post autor: bonczyk85 »

Bardzo piękny. Trochę może szkoda, że felgi nie są również w jedynie słusznym kolorze.
Wydaje mi się również, że te dwa trans-clear plate 1x1 z przodu trochę nie pasują, zastąpiłbym je kaflami w takim samym kolorze, albo nawet w żółtym, skracając całe przednie światła.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
Matix22
Posty: 58
Rejestracja: 2010-09-30, 21:37
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Matix22

 

#10 Post autor: Matix22 »

Nexus 7 pisze:Dlaczego te elementy tr clear to sa plytki a nie Kafelki?
Ponieważ LEGO nie produkuje tile 1x1 trans clear i chociaż jakimś dziwnym trafem są do kupienia na BL, wygrało moje lenistwo i chęć zrobienia zdjęć tego modelu już teraz. Gdybym czekał na to aż je kupię, publikacja modelu przesunęłaby się o rok, może dwa.
bonczyk85 pisze:albo nawet w żółtym, skracając całe przednie światła.
Nie, sprawdzałem to na etapie budowania i dużo lepiej wyglądają takie światła, niż gładkie i krótkie.

Dziękuję za komentarze!

windsor

#11 Post autor: windsor »

Małe cudo! Jak Nexus napisał "w jedynym słusznym kolorze". Przyznam, że to pierwsze w życiu Lamborghini które widzę z lawetą ;) i jestem pewien, że zbudowałeś ją z miłości do motocykli!
Takie cudenko pasowałoby oficjalnego LEGO creatora!
Ostatnio zmieniony 2013-03-04, 00:33 przez windsor, łącznie zmieniany 1 raz.

SeTA
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-12, 00:28
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: SeTA »

Tył świetny, profil świetny, ale przód (szczególnie na ujęciu izometrycznym) mi nijak nie pasuje.
Tak jakby tam coś odpadło i został goły fragment konstrukcji.
GOD is Real. Unless declared Integer.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#13 Post autor: 3dom »

Znakomity model, od razu rozpoznawalny. Ciezko byloby lepiej go zrobic w tej skali. Fajnie wygladaja felgi z kolpakow.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

kris kelvin

#14 Post autor: kris kelvin »

Mistrzowskie maleństwo!!!

Majcherek

#15 Post autor: Majcherek »

Także dołączę się do zachwytów;) Lambo jest rewelacyjne! Nic, tylko postawić na biurku i gapić się w nie godzinami. Swoją drogą, pierwszy raz widziałem takie auto z... przyczepą;) A myślałem, że nic, oprócz doklejanych rzęs do świateł, mnie nie zdziwi;)

ODPOWIEDZ