30221 Fire Car

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

30221 Fire Car

#1 Post autor: Hezar »

Recenzja 30221: Fire Car

Obrazek


Dane techniczne

Seria: City
Podseria: Fire
Rok produkcji: 2013
Liczba klocków: 36 + 4 zapasowe
Spis części: BrickLink
Cena (w momencie publikacji opisu): 7,99 zł z miesięcznikiem „Scooby-Doo!”; BrickLink: od ~25 zł do ~34 zł (MISB)

Brickset
BrickLink


Słowem wstępu

Promocyjne zestawy „Lego”, dodawane jako „prezent” do różnego rodzaju czasopism dla dzieci, to ostatnio chleb powszedni. Jest to nie tylko doskonała forma reklamy dla duńskiego potentata klocków, ale również szansa na zwiększenie sprzedaży dla samego wydawcy.
Tym razem ręce zacierać mogą ludzie odpowiedzialni za obecność na naszym rynku prasowym magazynu „Scooby-Doo!”...

Obrazek

...ale również wszyscy miłośnicy klocków Lego.
Co by się dalej zbytnio nie rozwodzić - zapraszam do lektury!


Opakowanie i zawartość

Zestaw promocyjny = standardowy polybag, czyli plastikowa i obustronnie zadrukowana, kolorowa torebka.
Z przodu jak zwykle mamy zdjęcie złożonego zestawu, tył zaś zapełniają dobrze wszystkim znane informacje i ostrzeżenia:

Obrazek
Obrazek

Wewnątrz torebki luzem lata sobie złożona, również dwustronnie zadrukowana, instrukcja budowy (z obowiązkowymi reklamami)...:

Obrazek
Obrazek

... oraz oczywiście same klocki:

Obrazek

Elementów mamy w sumie czterdzieści, w tym cztery dodatkowe. Najbardziej warte uwagi są tu wszystkie elementy składowe minifiga (które oprócz hełmu należą do tegorocznych nowości) a także białe felgi, które jak dotąd wystąpiły tylko i wyłącznie w trzech zestawach:

Obrazek

Model

… czyli strażak oraz jego służbowy samochód z mini-wyposażeniem strażackim.

Sama figurka to zdecydowanie najciekawszy element całego zestawiku - posiada ona obustronnie zadrukowany tors, a także jednostronne nadruki na nóżkach oraz głowie:

Obrazek
Obrazek

Mamy tu do czynienia z zupełnie nowym nadrukiem „strażackim”, który debiutuje w tym roku i który - trzeba przyznać - wygląda naprawdę nieźle.
Całości dopełnia hełm w kolorze Dark Red, który swoją premierę miał w zeszłym roku, wraz z pojawieniem się zestawów podserii „Forest Fire”.

Nasz bohater otrzymał do dyspozycji niewielki, czerwony samochód, który w mojej ocenie nijak pasuje do samochodu Straży, a bardziej jako cywilny, sportowy kabriolet:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdyby nie para niebieskich kogutów, oraz „wyposażenie bojowe” w postaci toporka i gaśnicy z tyłu...:

Obrazek

... można by pomyśleć, że ktoś tu chyba trochę się pomylił.

Osobiście pojazd uważam za średnio udany - przednią szybę zamieniłbym na taką i przy okazji wstawił dach (1 + 2) oraz naturalnie drzwi (1 + 2). Namiastkę sprzętu bym sobie darował, zaś w zamian wkomponowałbym tu światła tylne, a „koguty” przeniósł na dach.
Na dobra sprawę, autko mogłoby wyglądać o wiele lepiej i rzeczywiście przypominać samochód straży pożarnej - no cóż, „Gdyby babcia miała wąsy...”

Na koniec tradycyjnie szybkie spojrzenie na elementy pozostałe po budowie...:

Obrazek

... oraz zestaw w całej okazałości:

Obrazek
Obrazek


Podsumowanie

Świetny minifig i nijakie autko – to chyba najlepsze określenie tego „knypka”. Jak by jednak nie spojrzeć, za cenę niecałych ośmiu złociszy otrzymujemy czterdzieści elementów, więc na dobrą sprawę kręcić nosem absolutnie nie ma co.
Kto żyw - do kiosków / saloników prasowych marsz!

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#2 Post autor: Hezar »

Powyższa recenzja jest swego rodzaju eksperymentem - ewentualne komentarze dadzą odpowiedź, czy jest to eksperyment udany, czy też nie.
Ostatnio zmieniony 2013-03-03, 13:29 przez Hezar, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#3 Post autor: aditoma »

Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#4 Post autor: aditoma »

elementy dachu które proponujesz nie występują od daaaawna...nad czym ubolewam. Autko uważam za świetne, wreszcie jakaś odmiana po k-tym ATV-le czy innym quadzie...felgi miód.
fotki i tekst ok;)
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Autko, choć faktycznie nie wygląda na strażackie, przypadło mi do gustu. Spora zasługa w tym dużego podobieństwa do mojego pierwszego w życiu zestawu LEGO:

Obrazek

Fajnie, że projektant wykorzystał bardzo ładne białe felgi, cieszy też garść innych przydatnych elementów, chociażby czerwony bracket 1x2 - 2x4. Za 8 zł zdecydowanie warto nabyć.
Hezar pisze:Powyższa recenzja jest swego rodzaju eksperymentem - ewentualne komentarze dadzą odpowiedź, czy jest to eksperyment udany, czy też nie.
Recenzja bardzo dobra i przyjemna w odbiorze.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#6 Post autor: blizzard »

Hmm, felgi w tym zestawie przypominają mi moje ukochane MOMO Revenge, które niestety zajeździłem:
Obrazek
Czy ten Scooby Doo jest jeszcze w sprzedaży?


Edit:
MOMOsy wygrały i zdecydowały, zestaw już mam, potrzeba było wyskoczyć do dwóch Żabek, ale warto było.
Kółka są mega!!
Hezar pisze:Sama figurka to zdecydowanie najciekawszy element całego zestawiku
Felgi. FELGI! Za 7,99 takie kółka.
A ludzik i tak świetny, ma pocieszną mordkę.
Ostatnio zmieniony 2013-03-03, 15:15 przez blizzard, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#7 Post autor: bacon »

Czy ten Scooby Doo jest jeszcze w sprzedaży?
Akurat autko strażackie jest w każdym kiosku, gorzej z Friendsem. A recenzja jak przystało na Hezara bardzo fajna

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#8 Post autor: bonczyk85 »

W swoim egzemplarzu od razu wstawiłem drzwi w miejsce dwóch bricków 1x3. I z nimi samochodzik wygląda dużo lepiej.
Potwierdza się powiedzenie, że małe jest piękne. Samochodzik jest wykonany według niemal takiego samego schematu, jak podobne malutkie samochodziki z lat 80' i 90' i wywołuje miłe wspomnienia. A figurka strażaka - dla mnie fenomenalna.
Na zdjęciu poniżej nasz mały bohater w towarzystwie podobnych liliputów z zestawów 2126, 6394, jak i wspomnianego 6506:
Obrazek

Takie nieśmiałe pytanie na koniec - właściwie w czym wyraża się fakt, że recenzja jest eksperymentem? Jest po prostu bardzo udana jak zawsze i trzyma wysoki poziom, ale jakoś nie dostrzegam różnicy w stosunku do Twoich poprzednich. Taka jest specyfika recenzowanego zestawu, że i sama jego recenzja jest zgrabna, efektowna i przyjemna w odbiorze.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#9 Post autor: blizzard »

Ostatnio zmieniony 2013-03-03, 16:08 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

Wiemy, napisales to 3 posty wyzej.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#11 Post autor: Szerszen »

Fajny zestaw i zdecydowanie fajna recenzja.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#12 Post autor: Kruk »

W miarę udany mały zestaw, niemniej strasznie nie podoba mi się kolor szybki, moim zdaniem lepiej by wyglądała w kolorze trans clear.
Ostatnio zmieniony 2013-03-30, 15:29 przez Kruk, łącznie zmieniany 1 raz.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Chirurg

#13 Post autor: Chirurg »

Autko nie jest piękne, ale uroku mu odmówić nie można. Przód jak z nowych zestawów, jednak podwozie jednoklockowe sprawia, że wracają wspomnienia :) Co jak co, felgi nie pasują ni diabla, ale są genialne!

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: nuker »

Recenzja przejrzysta, schludna i przyjemna do czytania i oglądania.

Sam zestaw jak tylko zobaczyłem skojarzył mi się z tym pojazdem policyjnym z dzieciństwa o którym pisał 3dom.
Dodatkowo przypomniała mi się stara stacja benzynowa i pojazd w niej występujący. Miał on zarówna szybkę jak i dach o którym pisałeś :)

Obrazek

tajfek
Posty: 366
Rejestracja: 2011-01-16, 18:24
Lokalizacja: Krzeczów
brickshelf: tajfek

 

#15 Post autor: tajfek »

Fajna recenzja. Po przeczytaniu zdecydowałem się na zakup. Felgi fantastyczne, kojarzą mi się z białymi OZ`tami. Cena, jak na taki minizestaw bardzo przystępna. Mam nadzieje że będzie ich więcej w przyszłości.
Hezar pisze: Nasz bohater otrzymał do dyspozycji niewielki, czerwony samochód, który w mojej ocenie nijak pasuje do samochodu Straży, a bardziej jako cywilny, sportowy kabriolet
Tu się nie zgadzam ;) dlaczego?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-03-04, 12:08 przez tajfek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ