[MOC] Great-Northern M1-Class 2-6-8-0 #1973

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#16 Post autor: piotrek839 »

Świetna lokomotywa. Mam takie pytanie. Czy wiązary poruszają się razem z kołami, czy są raczej na sztywno?

Majcherek

#17 Post autor: Majcherek »

Hezar pisze: takie komentarze nie powinny nikogo dziwić, a już na pewno nie Ciebie samego
Najlepsze jest to, że nadal mnie dziwią, a tym bardziej, nie sądziłbym nigdy, że możesz napisać, że to jeden z najlepszych kolejowych MOC-y na forum;) Dziękuję:)
kris kelvin pisze:ż trzeba po prostu przynieść na wystawę :)
Albo trafi na makietę (na razie ciężko powiedzieć co będzie na makiecie), albo do gablotki z innymi lokomotywami. Dobrych eksponatów nigdy dość.
Rozumiem, że zgłoszenia modeli, prowadzone są w odpowiednim temacie?:) Pytam, bo nie wiem dokładnie, a nigdy bym nie przypuścił, że byłaby możliwość udziału pociągu na porządnej wystawie, wraz z Waszymi super projektami:)
legosamigos pisze:No to masz bojowe zadanie teraz do zrobienia. Tak jak Sariel zrobił spis części i instrukcję do swojego Mercedesa, to teraz kolej na Twoją lokomotywę :)
Heh toś mi dał zagwozdkę! Choć, jakby przyjrzeć się bliżej, to model mam zapisany w LDD;) Tak więc, spis części jako taki jest (niepełny, bo wiele rzeczy dodałem jak już miałem lokomotywę przed sobą) i instrukcja także;). Żeby zrobić profesjonalną instrukcję, musiałbym poszperać jak się to robi;)
piotrek839 pisze:Mam takie pytanie. Czy wiązary poruszają się razem z kołami, czy są raczej na sztywno?
Wiązary poruszają się wraz z kołami. Dokładniej, obrazuje to ten filmik (Można powiedzieć, że wzorowałem się na tym sposobie budowy wiązarów;))

Jeszcze raz pragnę, podziękować Wam wszystkim za pozytywne komentarze:)

Nexus 7

#18 Post autor: Nexus 7 »

Imponujaca lokomotywa, tak oryginal jak i model. Rzeczywiscie tender jest piekny. Czerwien dachu jednak razi, zdecydowanie za mocny. Z przyjemnoscia obejrze w Rzeszowie.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#19 Post autor: legosamigos »

Majcherek pisze:
legosamigos pisze:No to masz bojowe zadanie teraz do zrobienia. Tak jak Sariel zrobił spis części i instrukcję do swojego Mercedesa, to teraz kolej na Twoją lokomotywę :)
Heh toś mi dał zagwozdkę! Choć, jakby przyjrzeć się bliżej, to model mam zapisany w LDD;) Tak więc, spis części jako taki jest (niepełny, bo wiele rzeczy dodałem jak już miałem lokomotywę przed sobą) i instrukcja także;). Żeby zrobić profesjonalną instrukcję, musiałbym poszperać jak się to robi;)
Zapytaj Sariela, może Ci pomoże zrobić taką instrukcję wraz ze spisem części
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#20 Post autor: djtermoz »

Wspaniala maszyna! Jako wierny fan Railroad Tycoon 2 z zainteresowaniem patrze na wszystkie takie ciuchcie. James Hill bylby dumny.

Awatar użytkownika
Nolaloth
Posty: 26
Rejestracja: 2013-01-16, 11:45
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: Nolaloth »

Jeśli chodzi o konstrukcję to jest świetna. Kto z nas nie chciałby się cofnąć do czasów dzieciństwa, żeby pobawić się takim cackiem? :D Kolorystycznie jest okej, jednak faktycznie trochę razi ta czerwień.
Każde Twoje działanie doprowadzi do konsekwencji, które spotkają nie tylko Ciebie, ale również innych.

Majcherek

#22 Post autor: Majcherek »

djtermoz pisze: Jako wierny fan Railroad Tycoon 2
O proszę:) Nie myślałem, że spotkam kogoś, kto grał w tę kultową grę;) W sumie, przydałoby się znów odwiedzić tylko pociągowy świat Tycoon'a. Ostatnim razem zasiadłem przy Transport Tycoon'ie Delux'ie - według mnie legendarna gra. Swoją drogą dziwne, że nie pociągają nie żadne nowości, chyba mam za duży sentyment do "staroci", które potrafią zająć człowieka przez długie godziny;).
Myślę, że Pan Hill miał inne powody do dumy (jak choćby niemal stworzenie sieci GN) ;). Ale dziękuję, za te słowa:)
Nolaloth pisze: jednak faktycznie trochę razi ta czerwień
Zgadzam się z tym, że ta czerwień razi. Lecz sprawdzałem na bricklink'u i niestety tej, a także tej części, w jakimś odcieniu brązu nie ma:( Nawet pasowałby odcień "reddish brown", ale jego także nie ma:( Kolor "tan" jest za jasny, a "dark red" za ciemny... innymi słowy - póki co, jestem w kropce...:(

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#23 Post autor: 3dom »

Kapitalna lokomotywa, koniecznie zabierz ja do Rzeszowa. Z ciekawosc zerknalem na sklep z tymi customowymi elementami, cena powala ale efekt jest znakomity :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#24 Post autor: bacon »

3dom pisze:Kapitalna lokomotywa, koniecznie zabierz ja do Rzeszowa
Ona jest w Rzeszowie ;)
Faktycznie powala, wygląda wyśmienicie

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#25 Post autor: 3dom »

Faktycznie, nie zwrocilem uwagi skad jest tworca, to teraz Majcherek nie ma wymowki by nie pokazac jej na wystawie :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Majcherek

#26 Post autor: Majcherek »

3dom pisze:cena powala ale efekt jest znakomity
I właśnie dla tego efektu warto było dać kilka(naście) złotych;)

Widzę, że wyboru nie mam dużego;) Na pewno z dostarczeniem pociągu do muzeum, problemu nie będzie, bo daleko nie mam;)xD

Jeszcze raz dziękuję za komentarze!:)

panrysiek

#27 Post autor: panrysiek »

Cudowny kawał żelastwa... tzn. plastiku! :) Piękna!

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#28 Post autor: Toltomeja »

Bardzo ładne. Na miniaturce wygląda jak prawdziwy, szczegółowy model w skali. Wszystko gładkie dopracowane.
No i ta cała maszyneria dookoła kół... robi wrażenie.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#29 Post autor: PatrykZ »

Praca powala, aż nie chce się oderwać od niej wzroku. Super!
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

mkur
Posty: 36
Rejestracja: 2004-08-06, 15:23
Lokalizacja: Warszawa

#30 Post autor: mkur »

Nie jestem fanem wyglądu amerykańskich lokomotyw ale muszę przyznać, że model wyszedł Ci znakomicie :-)

Z jakiego materiały są zrobione wiązary? Bo mam podejrzenie, że wykorzystano tu technologię drukowania elementów...

--mk

ODPOWIEDZ