30222 Police Helicopter

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
tajfek
Posty: 366
Rejestracja: 2011-01-16, 18:24
Lokalizacja: Krzeczów
brickshelf: tajfek

 

30222 Police Helicopter

#1 Post autor: tajfek »

Recenzja 30222: Police Helicopter

Obrazek


Dane techniczne

Seria: City
Podseria: Police
Rok produkcji: 2013
Liczba klocków: 28 + 3 zapasowe
Spis części: BrickLink
Cena: 0 zł; BrickLink: od ~8 zł do ~54 zł (MISB)

Brickset
BrickLink


Przedmowa

Darmowy woreczek z klockami Lego jest znany też jako "FREE LEGO Poly Bag". Zdarza się, że bywa załączany jako prezent do zakupów, przy zakupie za odpowiednią sumę pieniędzy. Ja dostałem go, razem z prezentem urodzinowym od mojej żony. Wysoce prawdopodobne, iż niebawem będzie go można zakupić na allegro, ale po co płacić za coś, co przy odrobinie szczęścia, można mieć za darmo? Natomiast jeśli ktoś nie ma szczęścia, jeśli zechce, będzie mógł sobie kupić ten mini zestaw.

Obrazek

Helikoptery policyjne Lego, pojawiały się już wcześniej. Po otrzymaniu tego mini zestawu, przypomniał mi się, zestaw z dzieciństwa, który kiedyś znalazłem pod choinką, był to 6642. Zestaw sprawił mi dużo frajdy. Składał się z 60 elementów i Figurki pilota. Pilot, w skórzanej kurtce lotniczej ze skośnym zamkiem błyskawicznym. Minifig dzierżył w ręku krótkofalówkę. Tak, aby mieć kontakt z bazą.

Obrazek

Helikopter ten nie był pierwszym. Dużo wcześniej, bo w 1979r. TLG oferowało policyjny helikopter o numerze katalogowym 645.
W darmowych polibagach, już kiedyś można było znaleźć mini helikopter. Fajną recenzje w tym temacie, napisał Hezar [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=16655]30014[/URL]. Dowiedziałem się o tym przeglądając recenzje jego autorstwa.
Tutaj dodam, że istnieją jeszcze inne helikoptery policyjne Lego, są nimi: 7731 oraz 7441. Wracajmy do sedna. Przejrzyjcie, poczytajcie, czy fajne? oceńcie sami!

Woreczek a w nim.

Opakowanie stanowi foliowa torebka, nadrukowana z obydwu stron. Część frontowa przedstawia Policyjny helikopter pilotowany przez funkcjonariusza, pilota.
Tylna część to informacje o normach, certygikatach, ostrzeżenia, informacja o klubie LEGO, itp.

Obrazek
Obrazek

Wewnątrz torebki znajdujemy instrukcję w formie małej karteczki. Na jej odwrocie złożony helikopter oraz informacja o nowościach z serii policyjnej city.

ObrazekObrazek

... oraz oczywiście elementy do zbudowania figurki i klocki:

Obrazek

Z pośród 28 elementów, chciał bym zwrócić uwagę na nowość którą jest frontowa szyba helikoptera. Szyba, jak dotąd wystąpiła tylko i wyłącznie w trzech zestawach; w zestawie opisywanym, w zestawie z nową remizą straży pożarnej nr 60004 i w zestawie "Włamanie do muzeum" 60008.

Obrazek
Obrazek

Pozostałe ciekawe klocki:

Obrazek
Obrazek Obrazek


Pilot i jego maszyna.

Figurka pilota została wyposażona w kask z otwieraną szybką. Tors obustronnie nadrukowany. Na przedniej część widać policyjną odznakę, plakietkę legitymacyjną oraz dwie kieszenie na zamek. Tylna część również posiada nadruk. Na spodniach widnieje mapa, oraz jedna kieszeń.

Obrazek Obrazek Obrazek

A tak prezentują się piloci razem. Pilot numer 2 pochodzi z zestawu 6642.

Obrazek

Patrząc na helikopter, od razu rzuca się w oczy brak prześwitu przy płozach. Brak prześwitu powoduje że helikopter w dolnej części jest śmiesznie płaski. Część za plecami pilota, też wydaje się być jakaś taka pusta, przypomina coś jak by schody. Osobiście zmodyfikował bym tą przestrzeń białymi skosami. Poza tymi mankamentami nie dostrzegłem innych wad.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie i porównanie.

Podsumowując; nowy policyjny helikopter jest słaby, gdyby nie fakt że to darmowy polybag, który dostałem w prezencie, to zapewne nie zdecydował bym się na jego zakup. Atutem jest tylko przednia szybka, która na dzień dzisiejszy występuje w dwóch innych zestawach. Na koniec dodam kilka zdjęć dla porównania z helikopterem z zestawu 6642.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Jak zwykle na koniec proszę. Uwagi techniczne, błędy czy pomyłki, kierujcie do mnie poprzez "PW".
Ostatnio zmieniony 2013-03-08, 12:51 przez tajfek, łącznie zmieniany 1 raz.

windsor

#2 Post autor: windsor »

Na S@H niestety od ok tygodnia nie dodają helikoptera do zakupów.

Dominik D

#3 Post autor: Dominik D »

To był lutowy bonus, więc musiał zniknąć. ;) Teraz do zakupów SW dodają pojazd.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#4 Post autor: Hezar »

Jako że jestem wielkim fanem "polybagów", nie mogłem przejść obojętnie obok tego maleństwa. Zestaw uważam za bardzo ciekawy, jednak z nie do końca wykorzystanym potencjałem - a wystarczyłoby zamienić dosłownie dwa niebieskie klocki z podwozia na takie elementy i dołożyć jeden skos z tyłu, by ten śmigłowiec jeszcze bardziej cieszył oko.
Tak, czy inaczej, jest to jeden z moich klockowych celów do zdobycia, o czym Tajfku dobrze wiesz ;^)

Bardzo dobra recenzja (teraz prosimy jeszcze o oddzielny opis zestawu 6642 - niechaj znów powrócą wspomnienia ;^)).
Ostatnio zmieniony 2013-03-07, 20:40 przez Hezar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#5 Post autor: bonczyk85 »

Taki sobie jest ten helikopterek. Jeśli chodzi o polybagi, to już o wiele bardziej podoba mi się wspomniany zestaw 30014, który ma także fajniejsze gadżety (krótkofalówka, kamera).

6642 jest jednym z zestawów, które mi się zachowały z dzieciństwa. A skoro były wspomniane i inne policyjne helikoptery, to pozwolę sobie przypomnieć o - moim zdaniem - najlepszym modelu, który wystąpił jako główna atrakcja w większym zestawie 6545:

Obrazek
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Dominik D

#6 Post autor: Dominik D »

Cechą charakterystyczną Super Cobry jest garbaty nos, którego model z 6545 nie ma. ;)

ODPOWIEDZ