[MOC] Motocykl Honda Shadow

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

[MOC] Motocykl Honda Shadow

#1 Post autor: judam »

Poniżej prezentuję swoją pierwszą w życiu MOC :)

Motocykl został zbudowany jako prezent dla ojca na urodziny. Jeździ on prawdziwą Hondą Shadow i model jest przeznaczony do postawienia w biurze. :)

Celem było osiągnięcie wszystkich ważniejszych elementów wyposażenia i odpowiednie wymiarowanie. Prawdziwe zdjęcie zostało wydrukowane i odpowiednio wymiarowane do wielkości kół Wheel 75mm D. x 17mm Motorcycle with Black Tire 94.2mm D. x 22mm. Wg mnie jedyne nadające się do budowania takiego zestawu.


Obrazek

Obrazek

Wielkim problemem okazało się zbudowanie silnika w układzie V tak jak to w oryginale. Pojedynczy element silnika Obrazek okazał się za mały w stosunku do skali modelu natomiast zastosowanie dwóch jeden na drugim tak jak zrobiłem i z zachowaniem odpowiedniego kąta pomiędzy jednym a drugim stało się wręcz niemożliwe. A to wszystko dlatego iż chciałem koniecznie mieć ruchome tłoki. W lego nie występuje taki klocek który mógłbym zastąpić oryginalny korbowód Obrazek innym jakimkolwiek klockiem. Główny powód to wymaganie iż korbowód musi być bardzo bardzo cienki aby nie haczył o ścianki cylindra. Zastosowałem patent z którego nie bardzo jestem zadowolony i jest niezbyt trwały. No ale z powodu iż model ma stać w biurze na półce rozwiązanie to się nadaje.Obrazek.
Ale udało mi się dzięki temu osiągnąć odpowiednie wymiary silnika i kąt pochylenia względem siebie cylindrów. Tak jak w rzeczywistości.

Model powstawał najpierw z klocków które miałem
Obrazek i gdy uznałem iż jest skończony w 90% Obrazek dopiero zacząłem kupować odpowiednie klocki z odpowiednich kolorach.

Po zakończeniu model prezentuję się następująco:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Model publicznie pokazałem podczas Pyrkonu 2013. Otrzymałem różne opinie na jego temat pozytywne jak i negatywne. Od ludzi "guru" naszego forum otrzymałem opinie iż jednak model jest trosze za długi. Chociaż wg wymiaru i skali jest idealny względem oryginału to kufry i bak za bardzo go wydłużają co powoduje optycznie złe wrażenie.
Więc postanowiłem model troszkę przerobić.

Więc powstała jego druga wersja.

Zmiany to:
Przełożenie wału kardana na lewą prawidłową stronę.
Skrócenie motocykla o 2 study
Zmniejszenie ilości rur wydechowych tylko po jednej na stronie.
Drobne poprawki kosmetyczne

Aktualnie motocykl prezentuje się następująco:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Po więcej zdjęć zapraszam do galerii z budowy i pierwszej wersji :
Galeria Brickshelf

Oraz do galerii wersji drugiej
Galeria Brickshelf Honda ver 2
Ostatnio zmieniony 2013-08-17, 14:57 przez judam, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Musimy poczekać na upublicznienie się galerii, bo na miniaturkach na razie niewiele widać, więc trudno oceniać, ale z daleko wygląda fajnie. Grunt, żeby Twój ojciec był zadowolony z prezentu :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

Re: Motocykl Honda Shadow

#3 Post autor: Sariel »

judam pisze:Poniżej prezentuję swoją pierwszą w życiu MOC :)

Przyjęło się używać formy męskiej - ten MOC. Tę moc to może mieć silnik Twojego motocykla.
Do zrobienia miniaturek które działają bez publikacji polecam http://thumbs.sariel.pl/

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

Zbyt ciekawe zeby czekac na upublicznienie sie galerii! Koniecznie skorzystaj z sarielowego kreatora miniaturek

Edit
No i spoznilem sie z propozycja generatora :)
Ostatnio zmieniony 2013-03-17, 17:33 przez bacon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Poprawiłem miniaturki, teraz prowadzą do większych zdjęć zamiast do galerii. Jednakże tutaj pojawia się kolejny problem, którego już nie rozwiążę - właściwe zdjęcia są odrobinę zbyt duże. Układu tekstu już nie ruszam ale też warto nad nim popracować - zdjęcia w tekście to kiepski pomysł.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#6 Post autor: judam »

Proszę o cierpliwość zaraz pozmniejszam zdjęcia
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#7 Post autor: judam »

kurcze nie wiem co teraz się stało ale chyba musimy poczekać jeszcze raz na upublicznienie galerii
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#8 Post autor: 3dom »

Nie musimy, skorzystaj z generatora miniaturek Sariela.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

Po powiększeniu zdjęć, pierwsze co mi się rzuciło, to rury wydechowe. Wg mnie zdecydowanie są do poprawy. Może zastąp te tulejki innymi klockami, np. łącznikami osi #5 albo jak w zestawie 8051 lub w najnowszym zestawie 42007 wężykiem Przepraszam, ale teraz połączenie poszczególnych elementów (tulejek) rury wydechowej wygląda jak w dawnych czasach jeden z symboli z PRL-u. Czy te tłoki w cylindrach ruszają czy są zamontowane na stałe? Może jakiś filmik odnośnie ruchu tylnego koła?
Ostatnio zmieniony 2013-03-17, 19:52 przez legosamigos, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Chirurg

#10 Post autor: Chirurg »

Ująłeś mnie tym, że to właśnie motocykl zbudowałeś, bo obiecuję sobie od lat zbudować model mojej dość mocno zmienionej hondy VTR i nie wiele z tego wyszlo jak dotąd. Model fajnie się prezentuje, ale błotnik jest stanowczo za szeroki, rura wydechowa do poprawy a światła całkiem do wyrzucenia. Jak się Tacie podoba?
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#11 Post autor: V1 »

Pięknie!
Trochę pokraczny, ale interesujący. Taki po niezłym dzwonie :)

Jakaś ekstremalnie limitowana wersja, że ma 4 wydechy, i z prawej wał.

Przydałoby się, żebyś zrobił drugą półkę, amortyzatory, podnóżki, filtr powietrza, tylną lampę w czerwonym kolorze, i parę innych rzeczy. Dorób na następne urodziny :)
I sakwy mniejsze, może z tych bardziej trójkątnych/trapezowych paneli, a zakończenia wałka na bagaż dałoby się zrobić z talerzyków 4x4.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#12 Post autor: judam »

rury wydechowe w prawdziwym motocyklu są chromowane całkowicie gładkie więc pomysły z innych zestawów żebrowane odpadają ponieważ całkowicie nie pasują do modelu.

Obrazek

Światła z przodu są wg oryginału takie motocykl ma, natomiast z błotnikami walczyłem dość długo i już nie mam innej opcji na to. W oryginale też jest bardzo szeroki.

Tłoki oczywiście są ruchome, jutro może nagram filmik. Napęd jest przekazywany z tylnego koła jak w oryginale poprzez wał kardana.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#13 Post autor: legosamigos »

V1 pisze:..., tylną lampę w czerwonym kolorze...
No właśnie, zupełnie nie rozumiem, czemu tylne światło stopu zrobiłeś w żółtym kolorze? Czy w oryginale też jest z tył żółte światło?
judam pisze:rury wydechowe w prawdziwym motocyklu są chromowane całkowicie gładkie więc pomysły z innych zestawów żebrowane odpadają ponieważ całkowicie nie pasują do modelu.

[url=http://www.brickshelf.com/gallery/judam/Honda/thumb/20130203_164724.jpg_thumb.jpg]Obrazek [/url]
Gdybym miał się czepiać, to oryginalny motocykl masz w kolorze czarnym, ale nie o kolor mi teraz chodzi, tylko znowu przyczepię się do tych wydechów. To prawda, że w prawdziwym motocyklu są całkowicie gładkie, ale nie obraź się i przepraszam jeśli Cię urażę, ale jeszcze raz powtrzórzę, że w tej chwili połączenie tych tulejek przypomina mi trochę jak jeden z symboli PRL-u, a mianowicie rolki papieru nawleczone na sznurek
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#14 Post autor: judam »

Chciałem w kolorze czarnym zrobić ale wtedy zlało by się wszytko w jedno i nie było by tak widać sakw oraz całkowicie znikło by siedzenie. Więc wybór padł na czerwony. Rury wydechowe chętnie poprawie ale podsuń mi pomysł na co. Żebrowane całkowicie odpadają. Wężyki od technica są za małe. Więcej pomysłów niemam. Jestem dopiero początkującym w lego. Buduję dopiero od pół roku i mam w swojej kolekcji tylko 5 zestawów, więc nie wiem co by tu innego zastosować.
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#15 Post autor: legosamigos »

judam pisze:Chciałem w kolorze czarnym zrobić ale wtedy zlało by się wszytko w jedno i nie było by tak widać sakw oraz całkowicie znikło by siedzenie. Więc wybór padł na czerwony. Rury wydechowe chętnie poprawie ale podsuń mi pomysł na co. Żebrowane całkowicie odpadają. Wężyki od technica są za małe. Więcej pomysłów niemam. Jestem dopiero początkującym w lego. Buduję dopiero od pół roku i mam w swojej kolekcji tylko 5 zestawów, więc nie wiem co by tu innego zastosować.
Może z łączników osi, te które masz już w swoim motocyklu. Najlepsze byłyby właśnie te wężyki żebrowane, jak w zestawach 8051 i 42007, ale Twoja decyzja, co z tym fantem zrobisz czy poprawisz czy zostawisz, skoro to ma być tylko model na półkę
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ