[MOC] Naprawa wieżyczki

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

[MOC] Naprawa wieżyczki

#1 Post autor: tybort »

Obrazek

Dawno temu na forum dyskutowano na temat makiety Sci-Fi. Wprawdzie siedziałem wówczas cicho ale z wypiekami na twarzy czytałem o kolejnych pomysłach. Jedną z podniesionych kwestii były wieżyczki. Wtedy to wpadł mi do głowy pomysł na podstawę takowej. Potem powstała reszta (na podstawce 10x10). Następnie przestało toto na biurku i w szafie kilka miesięcy. Niedawno dorobiłem podłoże i dorzuciłem Pana Mechanika. Efekt na poniższych zdjęciach.

Gwoli ścisłości: Wieżyczka swobodnie (aż za swobodnie) i bez ograniczeń się obraca. Jest również możliwa regulacja nachylenia (bardziej w górę niż w dół).

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#2 Post autor: m4rc1n »

Całkiem fajna wieża. Podoba mi się :) Tych lampek u podstawy, to lata nie widziałem.

A mechanik, czy właściwie Battle Mech z figurek kolekcjonerskich 71000 strasznie mi przypomina białego rendżersa z power rangers, zupełnie nie wiem czemu... Może dlatego, że tak samo wygląda?
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#3 Post autor: Qlczas »

Świetna i klimatyczna moc :) Fajnie widzieć wykorzystanie figów z najnowszej serii. Mam też pytanie, bo jestem początkującym budowniczym. Jak zrobiłeś ten żółty kolor grubości jednego studa? (tam na podstawie wieżyczki).

Amal

#4 Post autor: Amal »

Wygląda groźnie i solidnie. Po sposobie wykończenia widzę, że jesteś fanem kafli, czyż nie ? Monter też jest odlotowy - dosłownie i w przenośni. Myślę, że Twój projekt nadaje się do makiety, przy czym w tej kwestii wypowiedzą się zapewne nasi guru.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#5 Post autor: tbzz »

Bardzo ciekawy pomysł. Przyciągające oko wykonanie, no i ten lewitujący technik. Gratulacje!
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#6 Post autor: bonczyk85 »

Fajne, przy takich pracach można popuścić wodze fantazji i pobudować różne mechaniczne i elektroniczne ustrojstwa, co Tobie się udało, a efekt jest bardzo ciekawy.
Kluczowe pytanie - ta wieżyczka jest elementem powierzchni jakiegoś większego statku kosmicznego, czy raczej to wolnostojąca konstrukcja?
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#7 Post autor: tybort »

Dzięki chłopaki :) Zaskoczony jestem, że podoba Wam się ludzik (to oczywiście zasługa Lego a nie moja) gdyż myślałem, że nie wzbudził on specjalnego zainteresowania po premierze 9 serii.
m4rc1n pisze:Tych lampek u podstawy, to lata nie widziałem.
Muszę Cię zmartwić, to te współczesne lampki z krótkim barem w środku, nie te nakładki na prawdziwe światełka sprzed lat.
Qlczas pisze:Jak zrobiłeś ten żółty kolor grubości jednego studa? (tam na podstawie wieżyczki).
To zwyczajny SNOT. W tym przypadku kanapka z plate'ów i bricków leżąca bokiem. Ściślej dwie kanapki, jedna pod kątem 90 stopni względem drugiej by zrobić "zakręt" żółtej linii. Dopiero niedawno odkryłem (co oczywiście wśród starszych stażem kolegów jest wiedzą powszechną), że brick 1xX położony bokiem na płytce (nie na kaflu!) daje dokładnie taką samą wysokość a więc i równą powierzchnię jak wpięte w tę samą podstawkę dwa plate'y z kaflem na szczycie.
Amal pisze:Po sposobie wykończenia widzę, że jesteś fanem kafli, czyż nie ?
Yes, Sir!
bonczyk85 pisze:Kluczowe pytanie - ta wieżyczka jest elementem powierzchni jakiegoś większego statku kosmicznego, czy raczej to wolnostojąca konstrukcja?
Statku kosmicznego? Nie wyobrażam sobie tego. Budowałem ją z myślą o wykorzystaniu jako element stacjonarnego systemu obronnego jakichś zabudowań. Pomysł na chałupkę, której być może mogłaby pilnować, gdzieś w tyle głowy mam więc może kiedyś powstanie. Problem z tym, że ciągle widzę to wszystko zakopane w piaskach jakiejś umiarkowanie przyjaznej dla minifigów pustyni. Niestety, jak słusznie Amal zauważył, nie lubię studów a wykaflowana pustynia to już brudne lodowisko i dlatego wieżyczka stanęła na betonie.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#8 Post autor: Kirysowaty »

Bardzo sympatyczna i estetyczna konstrukcja. Czy błękitne round bricki to jakieś zbiorniki z paliwem lub jakieś inne źródło zasilania? Plus za wykorzystanie Battle Mecha z CM - moim zdaniem jest to trochę niedoceniana i traktowana po macoszemu figurka.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
macaron
Posty: 87
Rejestracja: 2012-04-07, 11:52
Lokalizacja: Banino
brickshelf: macaron

 

#9 Post autor: macaron »

No nie wierzę! Czytając tytuł tematu (nie spojrzałem na słowo MOC) byłem przekonany, że chodzi o naprawę wieży IR a tu... surprise :D
Wieża jest świetna, taki zestawik chętnie bym postawił sobie na półce. Super, bardzo mi się podoba :)
Aktualne projekty LEGO: tramwaj i infrastruktura (zawieszone)

Jetboy

#10 Post autor: Jetboy »

macaron pisze:No nie wierzę! Czytając tytuł tematu (nie spojrzałem na słowo MOC) byłem przekonany, że chodzi o naprawę wieży IR a tu... surprise :D
Miałem tak samo :) Fajna wieżyczka, szkoda że makieta kosmiczna nie powstaje :( Może na jedną z kolejnych wystaw?

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#11 Post autor: Toltomeja »

Fajne. Takie gładkie. Najbardziej podoba mi się dolna część - ta z rurami i niebieskimi cosiami. Żółte linie w podłożu też wyszły ciekawie.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#12 Post autor: bonczyk85 »

tybort pisze:
bonczyk85 pisze:Kluczowe pytanie - ta wieżyczka jest elementem powierzchni jakiegoś większego statku kosmicznego, czy raczej to wolnostojąca konstrukcja?
Statku kosmicznego? Nie wyobrażam sobie tego. Budowałem ją z myślą o wykorzystaniu jako element stacjonarnego systemu obronnego jakichś zabudowań. Pomysł na chałupkę, której być może mogłaby pilnować, gdzieś w tyle głowy mam więc może kiedyś powstanie. Problem z tym, że ciągle widzę to wszystko zakopane w piaskach jakiejś umiarkowanie przyjaznej dla minifigów pustyni. Niestety, jak słusznie Amal zauważył, nie lubię studów a wykaflowana pustynia to już brudne lodowisko i dlatego wieżyczka stanęła na betonie.
No oczywiście, ale napisałem tak na początku, bo mi się ta wieżyczka skojarzyła z wieżyczkami ulokowanymi na statkach kosmicznych, jak np. na tych imperialnych niszczycielach z Gwiezdnych Wojen:).
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#13 Post autor: Szerszen »

bonczyk85 pisze: No oczywiście, ale napisałem tak na początku, bo mi się ta wieżyczka skojarzyła z wieżyczkami ulokowanymi na statkach kosmicznych, jak np. na tych imperialnych niszczycielach z Gwiezdnych Wojen:).
To się nazywa właściwa skala myślenia... ;-)
IMHO własnie na tak statek by się nadawała jak znalazł, bo jest po prostu w sam raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#14 Post autor: tbzz »

Zgadzam się z tym, co koledzy napisali powyżej. Pasuje na działo czegoś większego. Ale trzeba wziąć pod uwagę to, iż taki statek imperialny z tego rozmiaru wieżyczką byłby delikatnie mówiąc gigantyczny :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Jetboy

#15 Post autor: Jetboy »

tbzz pisze:Zgadzam się z tym, co koledzy napisali powyżej. Pasuje na działo czegoś większego. Ale trzeba wziąć pod uwagę to, iż taki statek imperialny z tego rozmiaru wieżyczką byłby delikatnie mówiąc gigantyczny :)
Nie widzę przeciwwskazań :)

ODPOWIEDZ