41020 Hedgehog's Hideaway

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Conrack1410

41020 Hedgehog's Hideaway

#1 Post autor: Conrack1410 »

Recenzja 41020: Hedgehog's Hideaway

Obrazek


Dane techniczne

Seria: Friends
Podseria: Collectables
Rok produkcji: 2013
Liczba klocków: 34
Spis części: BrickLink
Cena (w momencie publikacji opisu): BrickLink: od ~13 zł do ~40 zł (MISB); Allegro: od ~14 zł do ~18 zł (nowy)

Brickset
BrickLink


Zima już chyba wystarczająco napsuła nam krwi w tym roku i zbyt wiele razy nadwyrężyła nerwy. Ale jest już wiosna! Wiosna, wiosna, wiosna i z tej okazji chciałbym przedstawić Wam malutki zestaw z serii Friends.
Zestawik bardzo kolorowy, idealny na polepszenie humoru i pozwalający z nieco większym optymizmem spoglądać na coraz to lepszą pogodę :)
Zapraszam do lektury.


1. Opakowanie

Średniej wielkości saszetka. Bardzo kolorowa jak to na serię Friends przystało. Jest jednolita, bez przeźroczystych wstawek. Na części frontalnej przedstawia zestaw, jego numer, wiek docelowy oraz znaczek "series 2" mówiący,
iż mamy do czynienia z drugą serią friendsowych zwierzątek. Z tyłu widać małą grafikę z adresem strony internetowej, kilka podstawowych informacji oraz małe zdjęcie jeżyka w skali 1:1.
Opakowanie wygląda ( i w rzeczy samej jest ) dużo solidniej wykonane niż znane mi do tej pory opakowania z zestawów impulsowych dołączanych ostatnimi czasy w Kaczorze Donaldzie czy też Scooby-Doo.

ObrazekObrazek


2. Elementy i instrukcja

Elementów jest garstka :) Po rozcięciu saszetki dostrzegamy, że mieszczą się one w dodatkowym woreczku.

Obrazek

W postaci rozrzuconej luzem wyglądają one następująco:

Obrazek

Instrukcja jest cieniutka. Jednak złożona w formie książeczki (jak w większych zestawach). Jest przejrzysta, kolorowa.
Oprócz etapów budowy zestawu, znajdujemy również spis elementów oraz kilka zdjęć przedstawiających inne zestawy z serii Friends.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


3. Figurka

Główny sprawca całego zamieszania :) Już na wstępie powiem, że według mnie to najbardziej urocze zwierzątko ze wszystkich "legowych" stworków jakie widziałem.
Jednym słowem jest świetny. Optymistyczny, uśmiechnięty, radosny .... jest odzwierciedleniem samych pozytywnych emocji.
Osobiście uwielbiam jeże, a fakt ten na pewno jeszcze spotęgował pozytywną opinię na temat zwierzątka. Jeżyk jest dobrze wykonany.
Zastanawia mnie natomiast fakt założenia mu kokardki. Troszkę tego nie rozumiem bo akurat do jeżyka kokardka nie pasuje :)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

A tak nasz bohater prezentuje się wielkościowo względem innych elementów Lego, minifigurki oraz żywego jeżyka pigmejskiego Eddy-iego:)

ObrazekObrazekObrazek


4. Zestaw

Wiem powtarzam się. Ale wszystko jest takie ładne, kolorowe. Wiem, że jeżyk chowający się w kryjówce w otoczeniu zgniłych liści pasuje bardziej do jesieni, lecz wszystko jest barwne, wiosenne, ciepłe.
Naprawdę zestaw promienieje pełnym blaskiem. Warto zwrócić uwagę na sporo ciekawych elementów takich jak wiele razy omawiane liście w nowym kolorze, widły/ grabie itd.
Z jeden strony to niewiele ponad trzydzieści elementów ale udało się je złożyć i rozplanować naprawdę fajnie. Dobrym pomysłem było również zastosowanie liści/ gałązek jako "drzwiczek" do kryjówki jeżyka.
Starałem się to wszystko ukazać na poniższych zdjęciach:

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Elementy zapasowe:

Obrazek


5. Podsumowanie

Zestawik za kilkanaście złotych. Niewielki lecz bardzo kolorowy, posiadający sporo unikatowych elementów oraz świetną "figurkę" jeżyka. Dla mnie był to obowiązkowy zakup. Zakup który był warty tych w sumie niedużych pieniędzy.
Polecam każdemu kto lubi Friends oraz tym którzy za tą serią zbytnio nie przepadają. Warto mieć takie miłe zestawy w kolekcji. Polecam :)

Plusy (+)
+ jeżyk
+ sporo ciekawych elementów ( liście, widły )
+ kolorystyka
+ optymistyczny akcent na dobry początek wiosny

Minusy (-)
- jeżyk z kokardką (?)
Ostatnio zmieniony 2013-04-30, 22:43 przez Conrack1410, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Pozdrawiam Eddiego :D
Normalnie bajer, ogarnąłeś jeża do zestawu z jeżem.
Teraz tylko czekać na nowy wypust z kangurami, orangutanami itp (Chima??), jak i to ogarniecie drodzy Afole, przyznam wam niezbywalny order wiecznej /ciach/ :D
A zestaw fajny, ale jak wspomniano wyżej, kokardka... ech ;/
Ostatnio zmieniony 2013-04-12, 23:58 przez blizzard, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3 Post autor: Lord Vash »

Jeż z kokardką nie wygląda ani trochę mniej idiotycznie niż żółwik z kokardką. Jestem ciekaw, czy jelonek z 3 serii też będzie miał... Ale szczerze? Wolę po stokroć przesłodzone zwierzątka z kokardkami, aniżeli Lego miałoby wypuścić coś pokroju Monster High....
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Conrack1410

#4 Post autor: Conrack1410 »

Myślę ,że lepszym rozwiązaniem byłaby możliwość zaczepienia jabłuszka zamiast kokardki :)

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5 Post autor: Lord Vash »

Musiałby to być clip, a wtedy jeżyk bez jabłka wyglądałby idiotycznie, poza tym samo jabłko jest prawie jego wielkości i dałoby się je zaczepić tylko za "ogonek"co też nie wyglądałoby fajnie.
Grunt, że kokardka nie jest "na stałe" ;)
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

lordofdragonss

#6 Post autor: lordofdragonss »

Zestaw tak jak pisałeś- cudny i miód i orzeszki. a może jabłka... A kokardka tylko dodaje mu uroku.
Sprostowanie: to pani jeżykowa- pan jeżyk jest dostępny w klinice weterynaryjnej :)
Ostatnio zmieniony 2013-04-13, 06:52 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#7 Post autor: Szerszen »

Pozostaje czekać na jeżątka jak już go wyleczą z przypadłości ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#8 Post autor: Greg »

Zestawik oczywiście przesłodzony i nieco groteskowy jednak wart zakupu dla postaci głównego bohatera

lordofdragonss pisze:Zestaw tak jak pisałeś- cudny i miód i orzeszki. a może jabłka... A kokardka tylko dodaje mu uroku.
Sprostowanie: to pani jeżykowa- pan jeżyk jest dostępny w klinice weterynaryjnej :)
Co do kliniki weterynaryjnej to myślę o skompletowaniu zwięrzątek i zbudowaniu przychodni, ale mniej słodkiej i kolorowej w wersji minifig

ODPOWIEDZ