[MOC] Zniszczenie Pompejów

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#16 Post autor: Sorrow »

Wyśmienity pomysł i świetne wykonanie.
Dopiero przy którymś zerknięciu zobaczyłam bogacza wypadającego z lektyki - wcześniej jakoś wzrok mi się po nim prześlizgiwał i zamiast lektyki widziałam stragan:D Spodziewam się, że za jakiś czas odkryję coś jeszcze.

Jak się zmienia DBG na VeryLBG?

Jetboy

#17 Post autor: Jetboy »

Sorrow pisze:Dopiero przy którymś zerknięciu zobaczyłam bogacza wypadającego z lektyki - wcześniej jakoś wzrok mi się po nim prześlizgiwał i zamiast lektyki widziałam stragan:D
@_@ Też widziałem tam stragan!

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#18 Post autor: Toltomeja »

Świetne. I nawet trochę podobne tematycznie do mojego zgłoszenia, które na razie trzymam w tajemnicy, ale niebawem pokażę.
Bardzo ładnie wyszły budyneczki, skromne a fajne. I dobrze zbudowałeś porozrzucane przedmioty i ludzi - mimo pewnej losowości nie ma w tym chaosu. To pewnie dzięki ograniczonej kolorystyce.

Hippotam

#19 Post autor: Hippotam »

Chyba zrobię fotkę tej lektyce osobno, bo faktycznie nie do końca widać co to jest.
Zrobiłem więcej szpejów do tej scenki, ale wywaliłem bo było za ciasno.
Sorrow pisze:Jak się zmienia DBG na VeryLBG?
Scenka jest cała w LBG/LG.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#20 Post autor: Seba_wse »

sekua pisze:Wow! Jestem pod wielkim wrażeniem! :) Super pomysł i wykorzystanie klocków. Lubię takie klimaty i gdybym miał więcej klocków to wcześniej chętnie zgłosiłbym do konkursu podobną pracę.

Na marginesie, byłem w Pompejach, najlepsze jest to, że całe miasto (ulice, drzwi, ściany budynków) ozdobione jest fallusami - symbolem dobrobytu, władzy i płodności.
Też jestem pod wrażeniem, tylko chorągiewki bym zdjął bo mi osobiście tylko one wadzą, ale to moja subiektywna ocena, po tym co widziałem w Pompejach (chodzi mi również o obrazy przedstawiające życie miasta przed kataklizmem).

Co do tych fallusów to bym nie przesadzał... Fakt sporo tego zwłaszcza na malowidłach ściennych w domach możnych. Jak ktoś nie był i przeczyta, że całe miasto jest w fallusach, bez przesady, możecie śmiało jechać, nawet z dziećmi.
Co do ludzi z lawy, to w samym "mieście" w gablotach są ponoć odlewy gipsowe, a oryginały są w muzeum, do zwiedzenia również w Pompejach ale tych nowożytnych.
Ostatnio zmieniony 2013-04-16, 22:14 przez Seba_wse, łącznie zmieniany 1 raz.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#21 Post autor: Miszel »

Genialna praca, świetny pomysł. Wszystko mi się w niej podoba i do niczego nie mogę się przyczepić!
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#22 Post autor: Bobofrutx »

Genialny pomysł, wykonanie również. Czego można było się spodziewać.

Do tyborta, o takie urozmaicenie krawędzi podstawki mi mniej więcej chodziło. Mam nadzieje że to przeczytasz :P
Jetboy pisze:Świetny moc, ale nie wiem czy z kolesiem z łopatą zawalczy.
Jak najbardziej, a nawet go pokona. Nie chce niczego obiecywać, bo muszę zobaczyć wszystkie prace jakie zostaną zgłoszone, ale ode mnie prawdopodobnie Hippotam ma głos.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#23 Post autor: bartek_mi »

Mistrzostwo świata!

Hippotam

#24 Post autor: Hippotam »

Lektyka:
Obrazek
Lectica by hippotam, on Flickr

Chorągiewki mi pasowały do kompozycji, czegoś tam na łuku triumfalnym brakowało.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#25 Post autor: Seba_wse »

Hippotam pisze:
Chorągiewki mi pasowały do kompozycji, czegoś tam na łuku triumfalnym brakowało.
Chorągiewki faktycznie ładnie się komponują, nie wiem czy czasem nie jest to zasługą niejakiego Adolfa z wąsikiem;) Historycznie, antycznie pasowałyby tam same nogi minifiga na małym postumencie, tudzież 2 serki zetknięte wyższymi końcami razem ustawione na 2 płytkach jedna na drugiej 1x2 o ile dobrze to nazywam;)

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#26 Post autor: GabryS »

Świetne to.
Pomysł genialny. Wykonanie jak zawsze na najwyższym poziomie.
Obrazek makabryczny, ale bardzo trafny.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#27 Post autor: tbzz »

Oj ciężki wybór będzie. Ciężki. I ponownie poprzeczka w górę. Najpierw zombie, potem to dzieło..
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#28 Post autor: blizzard »

bacon pisze:Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłu i wykonania.
Najlepsza praca jak na razie dla mnie ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#29 Post autor: 3dom »

...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#30 Post autor: tybort »

Bobofrutx pisze:Do tyborta, o takie urozmaicenie krawędzi podstawki mi mniej więcej chodziło. Mam nadzieje że to przeczytasz :P
Przeczytałem :)

Oj, zamieszałeś, Hippo, w stawce. Pomysł absolutnie nie do pobicia (ciekawe kto i kiedy mnie skłoni do odszczekania? :) ), wykonanie na poziomie średnio-hippowym czyli poza zasięgiem statystycznego AFOL-a. Świetne.

Chociaż... te budowle mi się nieodparcie kojarzą chyba z tym amerykańskim budynkiem, co to Lincoln przed nim na fotelu siedzi - Lincoln Memorial. Ale nie byłem w Pompejach więc pewnie skojarzenia niesłuszne.

Na chwilę obecną masz miejsce w moim prywatnym top 3 tego etapu. I "top 3" niekoniecznie oznacza trzecie :P

ODPOWIEDZ