[MOC] Zniszczenie Pompejów

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#31 Post autor: Flymbex »

Śliczne. Świetny pomysł, tylko ta flaga jakoś kompletnie mi tam u góry nie pasuje. Wykończenie fontanny genialne, może by tak dodać trochę "strzelistości" tej "bramie" na której stoi słupek z flagą.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#32 Post autor: Innos »

tybort pisze:Chociaż... te budowle mi się nieodparcie kojarzą chyba z tym amerykańskim budynkiem, co to Lincoln przed nim na fotelu siedzi - Lincoln Memorial. Ale nie byłem w Pompejach więc pewnie skojarzenia niesłuszne.
Skojarzenia słuszne o tyle, że detale architektoniczne budynku Lincoln Memorial naśladują starożytny styl architektury, grecki co prawda, ale podobieństwo nie jest przypadkowe.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Mrutek

#33 Post autor: Mrutek »

Absolutnie fantastyczne!
Gdybym nie wiedział, że potrafisz relatywnie szybko wyczarować takie cudo z klocków, pomyślałbym, że konkurs jest ustawiony ;)

PS Kolumny powinny być 2 lub 4. Tyczka z chorągiewkami do de... Chyba, że początkowo miało to być zdobycie Berlina ;)

Ale i tak cudeńko. Gratuluję wyobraźni!

Hippotam

#34 Post autor: Hippotam »

Wiedziałem że ta flaga się nie spodoba. To zresztą nie pierwsza moja praca z fajansiarskimi chorągiewkami :) Spróbuję to przerobić, tym bardziej że przyszły szare klocki które zamówiłem pod tą pracę, straciłem już nadzieję, a tutaj niespodzianka.

Co do trzech kolumn, to jest to całkiem świadome - praca miała być mała i umowna, żeby starczyło szarych kafelków na bruk. Cztery kolumny to było za dużo - świątynia robiła się zbyt dominująca, a dwie to było za mało.

Dziękuję za komentarze!

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#35 Post autor: PatrykZ »

To i ja dodam swoje trzy grosze, choć nic nowego pewnie nie wniosę. Praca cudo, emanuje wysokim poziomem. Tylko chorągiewka rzeczywiście nie pasuje...
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#36 Post autor: Toltomeja »

Oj tam, chorągiewka nic nie psuje, a nawet dodaje klimatu.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#37 Post autor: Mateusz92 »

Świetny moc. Bardzo podoba mi się wykorzystanie klocków z wzorem cegły. Również kolumny są fajne (nie za dużo, nie za mało- prosto i przejrzyście). Minifigi zastygnięte w popiele też na plus.

Awatar użytkownika
Nolaloth
Posty: 26
Rejestracja: 2013-01-16, 11:45
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#38 Post autor: Nolaloth »

Praca całkiem fajna, szkoda, że przedstawia tylko małą część tego wspaniałego miasta (zdaję sobie sprawę jak trzeba by się było namęczyć, żeby zrobić MOCa kilkukrotnie większego. Kiedyś(dosyć dawno bo w 2000r) wyszła taka klimatyczna gra komputerowa Pompei: Legenda Wezuwiusza. Tam można było poznać miasto Pompeje i część ich historii.
Każde Twoje działanie doprowadzi do konsekwencji, które spotkają nie tylko Ciebie, ale również innych.

ODPOWIEDZ