[MOC] Jedzie karetka jedzie, migają koguty ;)

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

[MOC] Jedzie karetka jedzie, migają koguty ;)

#1 Post autor: Ciehoo »

Wywołany przez SMIGOLA do tablicy postanowiłem zaprezentować moją karetkę przygotowaną z myślą o makiecie.

Obrazek

karetka nie jest jakoś specjalnie skomplikowana, posiada podstawową bawialność wynikającą z dostępu do przedziału medycznego. Nie posiada jeszcze charakterystycznych oznaczeń, gdyż na razie jest to pojazd demonstracyjny firmy karosującej. Przyszły nabywca na pewno zadba o indywidualny dizajn ;) A poważnie to wstrzymuję się z castomizacją do czasu uznania, że konstrukcja jest OK. Na pewno będzie gotowa już na najbliższej publicznej prezentacji (Brwikon).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nie jestem zadowolony z tylnych drzwi, szczególnie po otwarciu wyglądają tak jakby spod siekiery wyszły. Próbowałem wielu rozwiązań i jedynym naprawdę pasującym były drzwi od firmowego zestawu 7890. Ale to uznałem za zbyt proste ;)
Autko utrzymane oczywiście w stylu City wymiarami bardzo zbliżone do aktualnie oferowanej karetki wzorowanej na Sprinterze. Mój samochód ma przypominać konkurencję ;) Jak to się udało to już pozostawiam Waszej opinii.

GALERIA

lordofdragonss

#2 Post autor: lordofdragonss »

świetna robota, ale przydało by się zdjęcie obok minifiga.
Tylne drzwi wyglądają naprawdę dobrze i pasują do reszty MOCa.

Ale chyba ludzik nie może łatwo wsiadać i wysiadać- Dach chyba nie jest łatwo odczepialny...
Ostatnio zmieniony 2013-04-30, 08:58 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#3 Post autor: Jetboy »

Świetny model!
A gdybyś tylne drzwi zbudował nie z plejtów a z bricków, używając brick 1x1 modified jako zawias?

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#4 Post autor: REX »

Całkiem ciekawy wóz transportu sanitarnego. Nawet wyposażenie, choć szczątkowe, to bardzo udane przy tak małych wymiarach. Tylko te lusterka boczne zbyt masywne jak dla mnie.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#5 Post autor: PatrykZ »

I ja jestem pod wrażeniem, co kolejny to lepszy :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#6 Post autor: SMIGOL »

Ciehoo pisze:Mój samochód ma przypominać konkurencję ;)
Przypomina, przypomina :). Craftera.
Jak już powiedziałem w innym wątku - jest bardzo fajny. Sam sobie takiego stworzę:)
Spróbuj zrobić grill z tego. Może wyglądać jeszcze lepiej.
Ciehoo pisze:Nie jestem zadowolony z tylnych drzwi, szczególnie po otwarciu wyglądają tak jakby spod siekiery wyszły. Próbowałem wielu rozwiązań i jedynym naprawdę pasującym były drzwi od firmowego zestawu 7890. Ale to uznałem za zbyt proste ;)
I troszkę kłopotliwe bo gdzie i jak dałbyś tylne światła.
Bardziej przeszkadzają mi relingi trzymające drzwi, które zasłaniają światła. Może warto byłoby wymienić je na krótsze.
Jeszcze tylko otwierane boczne drzwi i będzie ekstra.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

Kolejny udany model, istotnie przypomina VW, jakbyś tak nazwał MOCa raczej nie można by się przyczepić. Nawet przetłoczenie na masce ma podobne. Fajnie, że zadbałeś o wnętrze. Spróbuj dodać otwierane drzwi z boku i będzie super.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Mrutek

#8 Post autor: Mrutek »

Fajne auto. Przypomina kilka znanych samochodów. Z większym prześwitem na kołami wygląda lepiej niż wóz strażacki.
Może jakieś naklejki?

Nexus 7

#9 Post autor: Nexus 7 »

Super, bardzo poprawne auto, zgrabnie, bawialne i wyglada dokładnie tak jak powinno.
Drzwi można zrobić przy pomocy zawiasow http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=2429c01

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#10 Post autor: Ciehoo »

Brałem pod uwagę drzwi zrobione z bricków. Tyle,że wówczas będą jeszcze bardziej odstawały do tyłu (o grubość 1 plate'a).

Cieszę się, że Crafterek się podoba :) Warsztat pomyśli nad montażem drzwi przesuwnych ;) Aaaa i ten grill zobaczymy....

A naklejki będą jak już wszystko będzie w porządku.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#11 Post autor: TruckeR »

Jetboy pisze:A gdybyś tylne drzwi zbudował nie z plejtów a z bricków, używając brick 1x1 modified jako zawias?
Co kto woli. Ja też lubię budować drzwi (i inne otwierane klapy) z plejtów.

Karetka jest ok, zmieniłbym tylko grill, bo ten czarny trochę się zlewa. Ciemnoszare skosy 1x2 z grillem powinny dobrze pasować (to ten element, które podlinkował Smigol).
Ciehoo pisze:Jedzie karetka jedzie, migają koguty ;)
A do tego to już trzeba systemu 9V :D
Ostatnio zmieniony 2013-04-30, 11:09 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#12 Post autor: legosamigos »

Witam! Zdecydowanie o niebo lepiej wygląda niż Twoja ostatnia praca, czyli wóz strażacki, no i tym razem przynajmniej przypomina VW Craftera. Jedynie co mi brakuje to właśnie oznakowań w postaci niebieskiego krzyża z wężem Eskulapa, no i przede wszystkim drzwi dla całego personelu medycznego do szoferki (kierowcy, sanitariusza, lekarza). I zmieniłbym tą ciemną szybę na te przezroczyste z paskami jak to jest we wspomnianym zestawie 7890 oraz dołożył drugą taką z paskami po lewej stronie, bo jest za ciemno, tym bardziej, że w tylnych drzwiach też nie ma okienek w drzwiach
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#13 Post autor: bacon »

Bardzo fajnie wymodelowana bryła auta. A jakby tylną klapę zrobić odchylaną do góry jak w 4431? http://www.1000steine.com/brickset/Addi ... 1_alt3.jpg

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#14 Post autor: legosamigos »

bacon pisze:Bardzo fajnie wymodelowana bryła auta. A jakby tylną klapę zrobić odchylaną do góry jak w 4431? http://www.1000steine.com/brickset/Addi ... 1_alt3.jpg
Wydaje mi się, że te otwieranie tylnych drzwi, co Ciechoo zrobił, bardziej pasuje do tego ambulansu niż gdyby miały otwierać się do góry
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#15 Post autor: Ciehoo »

legosamigos pisze: no i tym razem przynajmniej przypomina VW Craftera. Jedynie co mi brakuje to właśnie oznakowań w postaci niebieskiego krzyża z wężem Eskulapa, no i przede wszystkim drzwi dla całego personelu medycznego do szoferki (kierowcy, sanitariusza, lekarza). I zmieniłbym tą ciemną szybę na te przezroczyste z paskami jak to jest we wspomnianym zestawie 7890 oraz dołożył drugą taką z paskami po lewej stronie, bo jest za ciemno, tym bardziej, że w tylnych drzwiach też nie ma okienek w drzwiach
Akurat chodziło mi o najnowsza wersję (Twoja to MY 2007): . I tu faktycznie muszę dodać więcej "grila".
Błagam o jedno: w zespołach ratownictwa medycznego pracują ratownicy medyczni nie sanitariusze, no chyba, że mówimy o transporcie sanitarnym (aczkolwiek to już rzadkość). Przepraszam za offtop ale od wielu lat próbujemy jako grupa zawodowa edukować społeczeństwo w tym zakresie. Niestety media czasem skutecznie to niweczą :(

A oznaczenia graficzne pojawią się niebawem :) Drzwi do góry odpadają ze względu na brak jakiegokolwiek odniesienia do realizmu. Ostatnie karetki z tym rozwiązaniem widziałem w pogotowiu przed 2006 rokiem.

ODPOWIEDZ