Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Jedzie karetka jedzie, migają koguty ;)
Autor Wiadomość
Ciehoo 

Wpisy: 99
Wysłany: 2013-04-30, 08:33   [MOC] Jedzie karetka jedzie, migają koguty ;)

Wywołany przez SMIGOLA do tablicy postanowiłem zaprezentować moją karetkę przygotowaną z myślą o makiecie.

karetka nie jest jakoś specjalnie skomplikowana, posiada podstawową bawialność wynikającą z dostępu do przedziału medycznego. Nie posiada jeszcze charakterystycznych oznaczeń, gdyż na razie jest to pojazd demonstracyjny firmy karosującej. Przyszły nabywca na pewno zadba o indywidualny dizajn ;) A poważnie to wstrzymuję się z castomizacją do czasu uznania, że konstrukcja jest OK. Na pewno będzie gotowa już na najbliższej publicznej prezentacji (Brwikon).

Nie jestem zadowolony z tylnych drzwi, szczególnie po otwarciu wyglądają tak jakby spod siekiery wyszły. Próbowałem wielu rozwiązań i jedynym naprawdę pasującym były drzwi od firmowego zestawu 7890. Ale to uznałem za zbyt proste ;)
Autko utrzymane oczywiście w stylu City wymiarami bardzo zbliżone do aktualnie oferowanej karetki wzorowanej na Sprinterze. Mój samochód ma przypominać konkurencję ;) Jak to się udało to już pozostawiam Waszej opinii.

GALERIA

lordofdragonss
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-30, 08:36   

świetna robota, ale przydało by się zdjęcie obok minifiga.
Tylne drzwi wyglądają naprawdę dobrze i pasują do reszty MOCa.

Ale chyba ludzik nie może łatwo wsiadać i wysiadać- Dach chyba nie jest łatwo odczepialny...
Ostatnio zmieniony przez 3dom 2013-04-30, 09:58, w całości zmieniany 1 raz  

Jetboy
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-30, 09:13   

Świetny model!
A gdybyś tylne drzwi zbudował nie z plejtów a z bricków, używając brick 1x1 modified jako zawias?

REX 
VIP

Wpisy: 499
Wysłany: 2013-04-30, 09:13   

Całkiem ciekawy wóz transportu sanitarnego. Nawet wyposażenie, choć szczątkowe, to bardzo udane przy tak małych wymiarach. Tylko te lusterka boczne zbyt masywne jak dla mnie.

PatrykZ 
Adminus Emeritus

Wpisy: 964
Wysłany: 2013-04-30, 09:41   

I ja jestem pod wrażeniem, co kolejny to lepszy :-)

SMIGOL 

Wpisy: 206
Wysłany: 2013-04-30, 09:51   

Ciehoo napisał/a:
Mój samochód ma przypominać konkurencję ;)
Przypomina, przypomina :). Craftera.
Jak już powiedziałem w innym wątku - jest bardzo fajny. Sam sobie takiego stworzę:)
Spróbuj zrobić grill z tego. Może wyglądać jeszcze lepiej.
Ciehoo napisał/a:
Nie jestem zadowolony z tylnych drzwi, szczególnie po otwarciu wyglądają tak jakby spod siekiery wyszły. Próbowałem wielu rozwiązań i jedynym naprawdę pasującym były drzwi od firmowego zestawu 7890. Ale to uznałem za zbyt proste ;)
I troszkę kłopotliwe bo gdzie i jak dałbyś tylne światła.
Bardziej przeszkadzają mi relingi trzymające drzwi, które zasłaniają światła. Może warto byłoby wymienić je na krótsze.
Jeszcze tylko otwierane boczne drzwi i będzie ekstra.

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5646
Wysłany: 2013-04-30, 10:13   

Kolejny udany model, istotnie przypomina VW, jakbyś tak nazwał MOCa raczej nie można by się przyczepić. Nawet przetłoczenie na masce ma podobne. Fajnie, że zadbałeś o wnętrze. Spróbuj dodać otwierane drzwi z boku i będzie super.

Mrutek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-30, 10:35   

Fajne auto. Przypomina kilka znanych samochodów. Z większym prześwitem na kołami wygląda lepiej niż wóz strażacki.
Może jakieś naklejki?

Nexus 7
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-30, 11:14   

Super, bardzo poprawne auto, zgrabnie, bawialne i wyglada dokładnie tak jak powinno.
Drzwi można zrobić przy pomocy zawiasow http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=2429c01

Ciehoo 

Wysłany: 2013-04-30, 11:57   

Brałem pod uwagę drzwi zrobione z bricków. Tyle,że wówczas będą jeszcze bardziej odstawały do tyłu (o grubość 1 plate'a).

Cieszę się, że Crafterek się podoba :) Warsztat pomyśli nad montażem drzwi przesuwnych ;) Aaaa i ten grill zobaczymy....

A naklejki będą jak już wszystko będzie w porządku.

TruckeR 
Sabbath Bloody Sabbath

Wpisy: 851
Wysłany: 2013-04-30, 12:07   

Jetboy napisał/a:
A gdybyś tylne drzwi zbudował nie z plejtów a z bricków, używając brick 1x1 modified jako zawias?

Co kto woli. Ja też lubię budować drzwi (i inne otwierane klapy) z plejtów.

Karetka jest ok, zmieniłbym tylko grill, bo ten czarny trochę się zlewa. Ciemnoszare skosy 1x2 z grillem powinny dobrze pasować (to ten element, które podlinkował Smigol).

Ciehoo napisał/a:
Jedzie karetka jedzie, migają koguty ;)

A do tego to już trzeba systemu 9V :D
Ostatnio zmieniony przez TruckeR 2013-04-30, 12:09, w całości zmieniany 1 raz  

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3447
Wysłany: 2013-04-30, 14:23   

Witam! Zdecydowanie o niebo lepiej wygląda niż Twoja ostatnia praca, czyli wóz strażacki, no i tym razem przynajmniej przypomina VW Craftera. Jedynie co mi brakuje to właśnie oznakowań w postaci niebieskiego krzyża z wężem Eskulapa, no i przede wszystkim drzwi dla całego personelu medycznego do szoferki (kierowcy, sanitariusza, lekarza). I zmieniłbym tą ciemną szybę na te przezroczyste z paskami jak to jest we wspomnianym zestawie 7890 oraz dołożył drugą taką z paskami po lewej stronie, bo jest za ciemno, tym bardziej, że w tylnych drzwiach też nie ma okienek w drzwiach

bacon 
Adminus Emeritus
Master of Disaster

Wpisy: 1510
Wysłany: 2013-04-30, 14:31   

Bardzo fajnie wymodelowana bryła auta. A jakby tylną klapę zrobić odchylaną do góry jak w 4431? http://www.1000steine.com...1/4431_alt3.jpg

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3447
Wysłany: 2013-04-30, 15:10   

bacon napisał/a:
Bardzo fajnie wymodelowana bryła auta. A jakby tylną klapę zrobić odchylaną do góry jak w 4431? http://www.1000steine.com...1/4431_alt3.jpg

Wydaje mi się, że te otwieranie tylnych drzwi, co Ciechoo zrobił, bardziej pasuje do tego ambulansu niż gdyby miały otwierać się do góry

Ciehoo 

Wysłany: 2013-04-30, 15:26   

legosamigos napisał/a:
no i tym razem przynajmniej przypomina VW Craftera. Jedynie co mi brakuje to właśnie oznakowań w postaci niebieskiego krzyża z wężem Eskulapa, no i przede wszystkim drzwi dla całego personelu medycznego do szoferki (kierowcy, sanitariusza, lekarza). I zmieniłbym tą ciemną szybę na te przezroczyste z paskami jak to jest we wspomnianym zestawie 7890 oraz dołożył drugą taką z paskami po lewej stronie, bo jest za ciemno, tym bardziej, że w tylnych drzwiach też nie ma okienek w drzwiach

Akurat chodziło mi o najnowsza wersję (Twoja to MY 2007): . I tu faktycznie muszę dodać więcej "grila".
Błagam o jedno: w zespołach ratownictwa medycznego pracują ratownicy medyczni nie sanitariusze, no chyba, że mówimy o transporcie sanitarnym (aczkolwiek to już rzadkość). Przepraszam za offtop ale od wielu lat próbujemy jako grupa zawodowa edukować społeczeństwo w tym zakresie. Niestety media czasem skutecznie to niweczą :(

A oznaczenia graficzne pojawią się niebawem :) Drzwi do góry odpadają ze względu na brak jakiegokolwiek odniesienia do realizmu. Ostatnie karetki z tym rozwiązaniem widziałem w pogotowiu przed 2006 rokiem.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu